PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250cc motor arayışındayım

K121L
04 Ağustos 2015, 11:37
Herkese iyi günler aranıza dün katıldım
Hepimiz de olan motor hastalığı her yaz olduğu gibi tekrar nüks etti geçtiğimiz 3 yıl içersinde sahibinde de ne kadar hurda varsa satın aldım bu sene kanuni açıdan sıkıntı yaşamadan a noktasından x,y,z... Noktalarına rahatlıkla gitmek istiyorum

Aslında tutkum chopper tarzına olsada maddi durumum el vermiyor

2-3 haftadan beri
daelim roadwin 250 r ı araştırıyorum
Daelim hakkında her açılan konuyu gözden geçirdim ama net bi sonuca ulaşamadım alınırmı alınmaz mı ( piyasada bir sürü çin malı 250cc SS var aynı halt mı )

Hysoung 2006 sonrasını araştırdım biraz daha tuzlu biraz daha yaşlı

250 cc alma isteğim trafikte birazcık daha atik olabilmek
var mı tavsiyesi olan

tolgatopozlu
04 Ağustos 2015, 13:35
MERHABALAR;

BEN OLSAM DAHA ÇOK TUTULAN BİR MOTOR ALIP SATARKEN ZORLANMAMAYI DÜŞÜNÜRDÜM
SUZUKİ GW250 Inazuma 2013 MODEL 10BİN CİVARINA BULABİLCEĞİN GÜZEL MOTOR GİBİ ARAŞTIRDIĞIM KADARI İLE BİRAZ TİPİ GÜZEL DEĞİL BENCE OKADAR.

HAZZILHAR
04 Ağustos 2015, 13:48
Ya adam 6000 TL'lik 2006 GV250'ye tuzlu demiş. Inazuma önermişiniz, bu nasıl iş anlamıyorum.

Daelim Kore malıdır dostum, Çin değil. Kalitesi bir Japon kadar iyi değildir, bir Çin yapımı kadar kötü değildir. Kore ve Tayvan üretimlerinin kalite dengesi tam olarak Çin-Japon arası denilebilir. Roadwin güzel bir motosiklet ancak dışarıdan bakan ben olunca anca böyle yüzeysel yazabilirim. Ne kullananı var çevremde, ne de tavsiye edeni. 2. elde satışı biraz zor olabilir.

250'lik olarak cruiser dışında verebileceğim bir öneri cidden aklıma gelmedi bu fiyat skalasında. Cruiserlar içerisinden de Kuba-Lifan gibi diğer çöp markalara kıyasla belli bir kalite ve kullanıcı kitlesini yakalamış markalara yönelebilirsin. Bence biraz daha bekleyip önümüzdeki sezona iyi bir motosikletle girebilirsin. Malum yaz dediğin Eylül ortası gibi bitiyor. O zamandan sonra yağmurda, karda soğukta kullanmayacaksan sabretmeni tavsiye ederim. Ya da bunun yerine bir CBF150, YBR125, Apache150 RTR gibi elinden kolay çıkarabileceğin commuter'lara bakabilirsin her ne kadar 250 cc ısrarını sürdürsen de. Umarım hayırlısı olur.

UNdocab
04 Ağustos 2015, 13:49
Adam diyor 2006 model civarı motora bakıyorum o bile bütçemi biraz zorluyor.
Sen diyorsun pasta ye :D

bozok_54
04 Ağustos 2015, 14:21
MERHABALAR;

BEN OLSAM DAHA ÇOK TUTULAN BİR MOTOR ALIP SATARKEN ZORLANMAMAYI DÜŞÜNÜRDÜM
SUZUKİ GW250 Inazuma 2013 MODEL 10BİN CİVARINA BULABİLCEĞİN GÜZEL MOTOR GİBİ ARAŞTIRDIĞIM KADARI İLE BİRAZ TİPİ GÜZEL DEĞİL BENCE OKADAR.

İnazuma da güzel tercih ama bence şey de olabilir ya hani bi marka var ya. Adı neydidiyse. Biraz cc yüksek ama o da chopper için başlangıç motoru zaten kullanımı diğerlerine nazaran daha kolay. 883 iron da markasını çıkaramadım neyse. Ha bir de aynı markanın street 750si de var. O daha hesaplı hem de. İkisi de olabilir. Suzuki muzuki uğraşmaz hem de chopper kullanır. Zaten chopper istiyor ne ki.

important22
04 Ağustos 2015, 14:25
Cbf250onkarakter

K121L
04 Ağustos 2015, 14:27
Daelim roadwinin tipi gerçekten iğrenç leş onu alıp naked streetfigher tarzı yapmayı arzuluyorum tabi bu projeyi yapınca motorun değeri daha da düşecek bir yanda da satılık motorlar arasında daelim roadwinin en fazla km 35bin
senede taş çatlasın 5bin km yol yaparım
yakıt sarfiyatı daha fazla olucak
Parçasını ucuz yollu temin etme şansım zor
Gibi gibi eksileri var

Diğer yandan 6 aydan beri motorum yok motorsuzluk başıma vurdu sinirlenip gidip ybr alasım var japon alıcaksam 2. el almak daha mantıklı geliyor aslında
bir başka açıdan da 125cc ye düşünce neden ybr alıyorum ki sorusu aklımdan gitmiyor değil gidip cg alayım parçasını bakkalda bile bulurum düşüncesi var

2 aydan beri sahibinde de pusuya yattım kazalı ss alıp naked yapma planı başka bahara kalıcak gibi duruyor

Carbondioxid
04 Ağustos 2015, 14:37
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-apachi-supermoto-cross-plakali-ruhsatli-su-sogutma-27-beygir-224414542/detay

Tatlı tuzlu anlamam satmaya kararlıyım.:queen:

K121L
04 Ağustos 2015, 14:48
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-apachi-supermoto-cross-plakali-ruhsatli-su-sogutma-27-beygir-224414542/detay

Tatlı tuzlu anlamam satmaya kararlıyım.:queen:

Supermoto candır kullanması gerçekten eğlenceli
xtreme max super moto yapmıştık arkadaşıma yazın başında
iyi satışlar hocam

HockerFz
04 Ağustos 2015, 15:27
Chopper tutkun varsa vede motorun yaşa takılmıyorsan Honda CMX 250 Rebel a bakabilirsin. Regal Raptor da çinli olmasına rağmen o klasmanda bayağı tutlan bir model araştırmasını yapıp onu da düşüneblirsin. Ama tabikide Honda alabilirsen ne ala, sonuçta Japon malı belli bir kalitesi var eski de olsa.

K121L
04 Ağustos 2015, 16:06
Chopper tutkun varsa vede motorun yaşa takılmıyorsan Honda CMX 250 Rebel a bakabilirsin. Regal Raptor da çinli olmasına rağmen o klasmanda bayağı tutlan bir model araştırmasını yapıp onu da düşüneblirsin. Ama tabikide Honda alabilirsen ne ala, sonuçta Japon malı belli bir kalitesi var eski de olsa.

chopper akıllı adamın işi değil bende çok akıllı uslu bi birey değilim ama mantığım 15-20bin tl aşasına chopper tarzı motor alma diyor

Panashira
04 Ağustos 2015, 16:49
bakıyorum da burada Daelim Roadwin 250R kullanmadığı halde yorum yapan insanlar var ya şu marka sevdanızı anlamıyorum.. ben 2 aydır kullanıyorum 2. el aldım ve 3 bine yakın km yaptım çokta memnunum.. niçin bilmediğiniz konular hakkında yorum yapıyorsunuz.. kardeşim Roadwin hakkında sormak istediğin birşey var ise elimden geldiğince cevaplarım.. hadi sağlıcakla...