PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir atmasi.

ceymier
03 Ağustos 2015, 23:27
Merhabalar oncelikle.
Kucukken bisiklet kullanirdik ve zincir atardi motosiklette boyle bir sey var mi cbf lerde oluyormus yuksek hizda giderken atarmi

Sokollu
03 Ağustos 2015, 23:30
Bakımsızsa atar, cbf'e özgü değildir, h2'de bile atar

kordinaryus
03 Ağustos 2015, 23:54
bisikletin vitesi zincir üzerinden değiştiği için daha sık karşılaşılır. motosiklette zincir ön ve arka dişliye geçirilir, başka dişli kullanılmaz. vites, vites kutusundaki dişlilerden değiştirilir. motosiklette zincir gerginliği doğru şekildeyse atması pek olası değil.

ceymier
03 Ağustos 2015, 23:58
Yuksek hizda atarsa kitlenip duse bilirmiyiz

ellaksakir
04 Ağustos 2015, 00:01
Bence kopma ihtimali atma ihtimalinden daha yüksek .Zincir bakımını aksatmazsan sıkıntı çıkmaz

Mengu16
04 Ağustos 2015, 00:34
Zincir gerginliği normalse, ve zinciri yağsız kullanmıyorsan korkmanı gerektirecek bişey yok. Zincir uzadığında değiştir ama, zaten dişliler tık tık ses yapar rahatsız olur motorun sürüşü. O durumda zinciri bakla çıkartıp kullananlar var, 30 bin km yaptım 50 bin yaptım diye övünüyolar onlara diyecek bişey bulamıyorum.

BatuhanK
04 Ağustos 2015, 01:43
Bol zincir atar, kopar. kalitesiz zincir motosiklet güçlüyse kopar. İşin kötüsü de arka tekerleği kilitleme riski var.
Ya zincir ya da dişli bitmiş olmalı ki zincir dişlilerin arasına girmeyip boşa çıkarsın kendini.
Özetle bu işin cebefesi yeberesi yok

ELque
04 Ağustos 2015, 02:43
Bildiğim motosiklette zincir sadece 2 dişli arasında döndüğü için atma ihtimali düşük.Ama bu bakım yapılmıyacak anlamına gelmez tabi.Ama şöyle birşeyde var olaki zincir atarsa muhtemelen motorun tekeri ve dişli kitlenebilir çünkü bildiğim kadarıyla hemen her motorda zincir bir muhafazanın içinde dönüyor yani atması durumunda muhafaza ve dişli arasına kısabilir.