PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 13 Bin TL bütçem var ne alayım?

Mexico
03 Ağustos 2015, 22:42
250 cc olmali, yakit cok onemli.
Su an pcx kullaniyorum. Scootera alistim maxiscooter ilk tercihim.
Genelde kiz arkadasimla geziyorum. Motordan inince en azindan 2 kaski koyacak bir bagaji olmali.
Gönlüm joymax 250
Mantigim xmax 250 diyor.
Var mi vitesli veya vitessiz onerisi olan?

Joymax 13 e teklif aldim. Plaka ruhsat dahil. Max. 13500 e cikabilirim

m125znu
03 Ağustos 2015, 22:47
bence vitessize alıstıysan vitesliyi bosver

Sokollu
03 Ağustos 2015, 22:49
Joymax, Xmax veya Xciting aralarında çok bir fark yok, hepsi sağlam makineler.

Bunların hepsi sanırım 4 lt ortalama yakar.

Mexico
03 Ağustos 2015, 22:51
Xciting dusunmiyorum. Kalite gercekten kotu. 1 adet full face kask bile alamiyor...

KURT-BOZ
03 Ağustos 2015, 22:54
en azından 2 kask koyacak bagaj vay be biz şu 500 ml su şişesini nereye koyacagımızı şaşırıyoruz :pr:

logan07
03 Ağustos 2015, 23:10
x max artçı konforu gayet başarılı. 2 kask bagaja sığar (kaska göre ve kaskın ölçüsüne göre değişmekle beraber). 3.5-4 lt civarı yakıt tüketimin olur.

Mexico
03 Ağustos 2015, 23:17
x max artçı konforu gayet başarılı. 2 kask bagaja sığar (kaska göre ve kaskın ölçüsüne göre değişmekle beraber). 3.5-4 lt civarı yakıt tüketimin olur.
Xmax kullandim. Joyride de kullandim. Xmax daha sert geldi. Alirsam ikinci el avantaji icin xmax alirim

logan07
03 Ağustos 2015, 23:19
bu hafta motoru değiştirmeyi düşünüyorum satayım benım x maxi sana

Karalı
03 Ağustos 2015, 23:28
Joymax:cat:
xmax kullanan arkadaşım var komforundan şikayetciydi

Mexico
03 Ağustos 2015, 23:29
bu hafta motoru değiştirmeyi düşünüyorum satayım benım x maxi sana
Yeni kasa mi? Kac km de? Ve fiyat nedir :)

Darkcity2000
04 Ağustos 2015, 01:02
az kasma ile Honda Forza abs

Mexico
04 Ağustos 2015, 07:57
Kasmam mümkün degil ayrica Honda istemiyorum. Antalya merkez de 2. Servis acmadan hondaya binlerce tl bayilmam.

natila
04 Ağustos 2015, 08:12
X max derim düşünmeden

mozgur
04 Ağustos 2015, 08:42
https://www.youtube.com/watch?v=za_8_qjt3Ck

Bune
04 Ağustos 2015, 08:43
Evlen o parayla boşver :flower:

Machair
04 Ağustos 2015, 09:25
Ben Suzuki İzmir'den çok memnun olduğum için Burgman 200 diyeceğim sana.

< iLk@yy >
04 Ağustos 2015, 10:05
vitesli bakacak isen aslında mondialin getirdiği rx3i evo modelide olabilir

türkiyedeki tek eksiği servis
onun haricinde yurt dışında alan herkes memnun motordan avrupada amerikada vs güzel yorumlar var baya
sadece aldığında yapman gereken 2 şey
1 tüm vidaları söküp locklite sürerek tekrar yerine tak
2 arka topcase çok ufak givi trex modeli bir top case işini hayli hayli çözer yan çantalarıda çok büyük değil ama işini görür bunlarda

ketchup
04 Ağustos 2015, 10:52
Kymco Downtown 300 olabilir mi? Bagajı büyük, motor gücü 400'lükler gibi. Hafif kıvrak vs.

Mexico
04 Ağustos 2015, 23:30
Ben Suzuki İzmir'den çok memnun olduğum için Burgman 200 diyeceğim sana.

Suzuki jant çapı çok ufak o yüzden düşünmüyorum :silent:

vitesli bakacak isen aslında mondialin getirdiği rx3i evo modelide olabilir

türkiyedeki tek eksiği servis
onun haricinde yurt dışında alan herkes memnun motordan avrupada amerikada vs güzel yorumlar var baya
sadece aldığında yapman gereken 2 şey
1 tüm vidaları söküp locklite sürerek tekrar yerine tak
2 arka topcase çok ufak givi trex modeli bir top case işini hayli hayli çözer yan çantalarıda çok büyük değil ama işini görür bunlarda

Düşünmedim değil ama SYM'ye bile kuşkuyla yaklaşırken Mondial'i bilemedim.

Kymco Downtown 300 olabilir mi? Bagajı büyük, motor gücü 400'lükler gibi. Hafif kıvrak vs.

Bütçemi Forza gibi oda aşıyor malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Arkadaslar 13 bin tl butcem var.Bagajli veya BAGAJSIZ, Vitesli, sifir yada 2. El onerileriniz var mi?

AurorAbeam
04 Ağustos 2015, 23:42
Suzuki jant çapı çok ufak o yüzden düşünmüyorum :silent:

Düşünmedim değil ama SYM'ye bile kuşkuyla yaklaşırken Mondial'i bilemedim.

Bütçemi Forza gibi oda aşıyor malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Arkadaslar 13 bin tl butcem var.Bagajli veya BAGAJSIZ, Vitesli, sifir yada 2. El onerileriniz var mi?

Jant çapını falan boşverin konfora bakın. Burgman 400, 650 falan küçük jantlı ama konforda ellerine su dökebilen yok.

KmlTkn
04 Ağustos 2015, 23:43
13 bin tl'm olsa suzuki inazuma alirdim ben olsam her isteğinize karşılık verebilecek bir motosiklet bence...

Ahmet Turan Peker
05 Ağustos 2015, 00:17
x max yakıt gaza çok yüklenmezsen şehir içi 3,6 lt uzun yol ortalama (5000 devir)90 la gideyim dersen en fazla 3,2 lt.ha motoru artcı ile (92 kg)son gaz uzun yol da 4,5 lt gördü daha fazla yakamaz hiçbir şarttta.2014 nisanda aldım şu an 18000 de hiç sıkıntı olmadı.Ama üzülerek satmak zorundayım nc 750 x dct aldım bakalım bu nasıl olacak.Tavsiyem xmax hiç düşünme

ninja h2
05 Ağustos 2015, 08:05
İnazuma almalısın.

Mexico
05 Ağustos 2015, 08:29
Viteslide karar kildim. Inazumayi bende dusunuyorum ancak tipi biraz bozuk geliyor. Yinede temiz bi tane dusurmeye bakacagim.
Onun disinda var mi tavsiyeniz arkadaslar? Z250SL dusundum ama benim boy 1.85 civari. Siritir altimda sanki veya duke 200.

dovahhkin
05 Ağustos 2015, 09:06
Kendim gts evo kullanıyorum dediğiniz iki motoruda test ettim.
Yanlızca yeni kasa xmax ın bagajı gercekten buyuk joymax a iki kapalı kask koydum diyen yalan söyler.
Sym kullanan biri olarak xmax diyorum
Aksesuar hariç parça fiyatları neredeyse eşit zaten.

Seko
05 Ağustos 2015, 09:11
Inazuma tabi ki...

Ayrton_SENNA
05 Ağustos 2015, 10:48
Tipini sineye çekip ve inazuma alın bence de. Bir süre sonra tipi de hoşunuza gitmeye başlayacaktır. Evet en yakışıklısı değil, en hızlısı değil, en tasarruflusu da değil. Ama diğer 250cc alternatiflere oranla size daha bir motosiklet kullanıyormuş hissi verir.

A.Volkan
05 Ağustos 2015, 10:54
Sana beyaz bir inazuma yakışır kardeşim!

Mexico
05 Ağustos 2015, 11:23
Inazuma cok yakiyor diyorlar onu nasil yapacagiz? Gonlum tipide guzel bir motorda ama onlarda da artci konforu falan yok. Hepsini ayni anda koymuyorlar bir motora ya :)

evural
05 Ağustos 2015, 11:26
Senin boyutlarında birinde ancak inazuma sırıtmaz. Beyaz renk (daha kalıplı gösterir)ve güzel bir de ön cam (puig öneririm) ile inazumadan pişman olmazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Ben de bunu anlamıyorum. Çok yakıyo da 7 litre mi yakıyo. Yakıp yakacağı 3.5- 4 litre

HAZZILHAR
05 Ağustos 2015, 11:30
Inazuma cok yakiyor diyorlar onu nasil yapacagiz? Gonlum tipide guzel bir motorda ama onlarda da artci konforu falan yok. Hepsini ayni anda koymuyorlar bir motora ya :)

Al bir cruiser kurtul. Hem sürücü hem de artçı için konfor. Yanlara ve arkaya da çanta attın mı tamamdır.

Mexico
05 Ağustos 2015, 11:37
Al bir cruiser kurtul. Hem sürücü hem de artçı için konfor. Yanlara ve arkaya da çanta attın mı tamamdır.

Regal ve hyosung var butceme uygun onlarada servis ve kurumsallik anlaminda guvenemiyorum :)

Senin boyutlarında birinde ancak inazuma sırıtmaz. Beyaz renk (daha kalıplı gösterir)ve güzel bir de ön cam (puig öneririm) ile inazumadan pişman olmazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Ben de bunu anlamıyorum. Çok yakıyo da 7 litre mi yakıyo. Yakıp yakacağı 3.5- 4 litre

Pcx 2.4 falan yakiyor ortalama. Yeni aldigimda en fazla 3.5 yaksin istiyorum. Kimi yerlerde 4 litre yakarsa sanslisin yazmislar.

ebruuu
05 Ağustos 2015, 11:53
Xmax düşünmeye gerek yok

A.Volkan
05 Ağustos 2015, 11:58
İnazuma 30 km de 1 litre yakıyor galiba!

Mexico
05 Ağustos 2015, 12:05
Xmax düşünmeye gerek yok

İlk mesajı değiştiremiyorum. Vitesli istiyorum scooterdan vazgeçtim :)

Deeplord
05 Ağustos 2015, 12:21
Kalabalık şehirlerde scooter can'dır.
Antalya'da yaşıyorsunuz. sizin yerinizde olsaydım honda crf 250l tercih ederdim.

Berkay*
05 Ağustos 2015, 12:23
Kalabalık şehirlerde scooter can'dır.
Antalya'da yaşıyorsunuz. sizin yerinizde olsaydım honda crf 250l tercih ederdim.

Scooter övüp crf önerdiniz. Ki crf de 2 kasklık yer nerede. Şimdi benim beynim sulandı ne demek istediniz? :D

Darkcity2000
05 Ağustos 2015, 12:35
Honda Deauville

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-fiyat-dustu-cok-temiz-bakimli-2008-nt-700-v-deauville-abs-212045493/detay

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/8Yo5k7lJjfveuagOpdJ1ATDg-z1VXoJqt0QjCJ3QOhGgPMv7aMUE7Jk00PWCsNsqSXbhLzlZqaz T-hDxxsA5tPfdJYxptU9thEMZfQrXo1GbNf_A06PQszu1GqmoUvk Hyw=w443-h332-nc

Deeplord
05 Ağustos 2015, 12:35
Scooter övüp crf önerdiniz. Ki crf de 2 kasklık yer nerede. Şimdi benim beynim sulandı ne demek istediniz? :D
Berkay bey; arkadaşımız önceki yazılarında joymax ile x max arasında kaldığını yazmış.2 kask almalı vs şeklinde,sonrasında da scooterden vazgeçtiğini vitesli kullanmak istediğini belirtmiş. bende scooterin avantajlarını bir hayli yaşadığım için. scooteri ön plana çıkarmak istedim. ama antalya' da yaşadığını görüncede viteslide ki tercihimi yazdım.

Mexico
05 Ağustos 2015, 12:42
Antalya'nın yolları hakikaten berbat. Hep yama yapılmış, doldurulmuş, göçmüş. Dün ilk defa Mondial'in RX3 modelini kullandım bayıldım. Çukurları hissettirmiyordu. Ama sanırım inazuma daha konforlu. Kafamda deli sorular :)

bravetaxi
05 Ağustos 2015, 12:47
xmax al rahat et şehir içi kendi bagajı yetiyor

Mexico
05 Ağustos 2015, 14:38
xmax al rahat et şehir içi kendi bagajı yetiyor

Bu sefer vitesli alayım diyorum.

Deeplord
05 Ağustos 2015, 14:53
Viteslinin de tadını al.dünyaya bir kere geliyoruz...

Mexico
05 Ağustos 2015, 15:09
Viteslinin de tadını al.dünyaya bir kere geliyoruz...

Harfi harfine böyle düşünüyorum :)

polemos
05 Ağustos 2015, 17:04
Sizinle aynı durumdayım. İlk otorum PCX. Yakıt ekonomisi, kullanım kolaylığı açısından benim gibi bir acemi için oldukça yeterli. Dün Mudanya'dan İzmir'e artçılı olarak geldim. Yokuşlarda bayılma ve sollamalar dışında hiç sıkıntı yaşatmadı. Tabi daha konforlu bir sele arıyor insan uzun yolda. Maddi durumum uygun olduğu zaman 250 cc bir motosiklet almayı ben de planlıyorum. Öncelikli kullanım amacım şehir içinde ulaşım olduğu için vites olmaması ve yüksek bagaj hacmi benim için önemli. Bu yüzden tercihim X Max 250 olacak. Tabi imkan olsa şehir dışında kullanma amacıyla bir tane de enduro olsa yanında hiç fena olmazdı :)

Tavsiyem ağırlıklı kullanım amacınıza göre tercih yapın.

sozerten
05 Ağustos 2015, 17:29
Inazuma hakkında sorular;

Merhaba.
2. el İnazuma almayı düşünüyorum. Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
1- Motor çok yakıyor deniliyor, siz 100 km de kaç lt yakıyorsunuz?
2- 120 ile dik bir yokuş veya düzde stabil gidiyor mu?
3- Bakım aralıkları kaç km? Suzuki servisleri ilgileniyor mu? Bakım maliyeti ortalama kaç tl?
4- Genelde sakin bir sürücüyüm, derdim hız değil ancak gerektiğinde 150 km/h civarına nazlanmadan çıkıyor mu?
5- Artçı konforu nasıl?

Cevaplar:

6000 kilometredir inazuma kullanan biri olarak sorularını bir de ben cevaplayayım

1) Dün tam 392 km yol (Nazilli-Aydın arası) yaptım. 317 km'de 10,7 litre benzin yaktım. Yolun yarısını sakin kullandım (90-100) diğer yarısını da agresif kulladım (130-140). Depoyu çıkmadan doldurmuştum, kütahyada bir benzinlikte mola verdim 10 dakika kadar motor yan ayaklıkta durdu sonra çalışmadı meğer benzin bitmiş, iyiki benzinlikte mola vermişim :D

2) Motorumda üçlü çanta var ve genelde hepsi dolu oluyor. Bu sefer de annem sağolsun bütün yemeklerini cam kavanozlarına doldurup çantalarıma koydu. Çok fazla yokuşla karşılaşmadım ama gayet dik bir yokuşa 130la girip 115le çıktım. Zaten Inazuma'nın alt devirleri çok güçlüdür. Yokuşları fazla dert etme.

3) Bakım aralıklarını yusufbaris arkadaş anlatmış. Ek olarak Eskişehirdeki servis 'eh işte' dedirtecek kadar ilgileniyor.

4) Kullanım şartlarına göre değişiyor. Mesela 6. viteste 80le tın tın giderken hadi bi gaz açayım dersen motor 120lerde tıkanmaya başlıyor. Ama vitesleri düzgün atarsan kendini birden 140ta görebilirsin.

5) Artçı konforuna diyecek pek bişey yok. Yaz başında Eskişehir-Nazilli ve Yalova-Nazilli yolunu artçılı yaptım. Bi kere sağda dur ayaklarımı hissetmiyorum lafını duymadım.

Son olarak, bir motorun tavsiyesini kesinlikle onu kullanmamış birinden alma. Memleketimizde ne yazık ki kullanmayı bırak görmeden yorum yapanlar var. Mesela dün sabah daha Nazilliden çıkmadan kırmızı ışıklarda bi Pulsarla durdum. Dayı şöyle bi süzdü.

Dayı: Günaydın Inazuma'mı bu?
Ben: Günaydın, evet.
Dayı: 250 dimi bu?
Ben: Evet.
Dayı: Çok yakar bu.
Ben: Yoo öyle çok fazla değil.
Yeşil ışık yandı.
Dayı: Yok yok çok yakar bu. Ve bastı gitti.

Neye göre bu kanıya vardı anlamak mümkün değil.

Mexico
05 Ağustos 2015, 19:11
Inazuma hakkında sorular;

Merhaba.
2. el İnazuma almayı düşünüyorum. Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
1- Motor çok yakıyor deniliyor, siz 100 km de kaç lt yakıyorsunuz?
2- 120 ile dik bir yokuş veya düzde stabil gidiyor mu?
3- Bakım aralıkları kaç km? Suzuki servisleri ilgileniyor mu? Bakım maliyeti ortalama kaç tl?
4- Genelde sakin bir sürücüyüm, derdim hız değil ancak gerektiğinde 150 km/h civarına nazlanmadan çıkıyor mu?
5- Artçı konforu nasıl?

Cevaplar:

6000 kilometredir inazuma kullanan biri olarak sorularını bir de ben cevaplayayım

1) Dün tam 392 km yol (Nazilli-Aydın arası) yaptım. 317 km'de 10,7 litre benzin yaktım. Yolun yarısını sakin kullandım (90-100) diğer yarısını da agresif kulladım (130-140). Depoyu çıkmadan doldurmuştum, kütahyada bir benzinlikte mola verdim 10 dakika kadar motor yan ayaklıkta durdu sonra çalışmadı meğer benzin bitmiş, iyiki benzinlikte mola vermişim :D

2) Motorumda üçlü çanta var ve genelde hepsi dolu oluyor. Bu sefer de annem sağolsun bütün yemeklerini cam kavanozlarına doldurup çantalarıma koydu. Çok fazla yokuşla karşılaşmadım ama gayet dik bir yokuşa 130la girip 115le çıktım. Zaten Inazuma'nın alt devirleri çok güçlüdür. Yokuşları fazla dert etme.

3) Bakım aralıklarını yusufbaris arkadaş anlatmış. Ek olarak Eskişehirdeki servis 'eh işte' dedirtecek kadar ilgileniyor.

4) Kullanım şartlarına göre değişiyor. Mesela 6. viteste 80le tın tın giderken hadi bi gaz açayım dersen motor 120lerde tıkanmaya başlıyor. Ama vitesleri düzgün atarsan kendini birden 140ta görebilirsin.

5) Artçı konforuna diyecek pek bişey yok. Yaz başında Eskişehir-Nazilli ve Yalova-Nazilli yolunu artçılı yaptım. Bi kere sağda dur ayaklarımı hissetmiyorum lafını duymadım.

Son olarak, bir motorun tavsiyesini kesinlikle onu kullanmamış birinden alma. Memleketimizde ne yazık ki kullanmayı bırak görmeden yorum yapanlar var. Mesela dün sabah daha Nazilliden çıkmadan kırmızı ışıklarda bi Pulsarla durdum. Dayı şöyle bi süzdü.

Dayı: Günaydın Inazuma'mı bu?
Ben: Günaydın, evet.
Dayı: 250 dimi bu?
Ben: Evet.
Dayı: Çok yakar bu.
Ben: Yoo öyle çok fazla değil.
Yeşil ışık yandı.
Dayı: Yok yok çok yakar bu. Ve bastı gitti.

Neye göre bu kanıya vardı anlamak mümkün değil.

Cok tesekkurler ilginiz icin. Inazuma beyaz 2. El ariyorum. Temiz bulursam alacagim.

Az once yine mondiale bakmaya gittim. Yahu bu motorda beni cekiyor. Inazuma bulamazsam alacagim mondiyi sanirim.