PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : teker balon yaptı sanırım inanılmaz denge sorunu

snappy x
03 Ağustos 2015, 18:40
arkadaşlar 2 hafta önce şerefsizler lastiğime 3 tane çivi çakmışlar yakın yerden bunlar lastikçi ben iç lastiği değiştiremem motorcuya git söktür öyle gel dedi adam sökmeye 10 lira diyor 20 lirada lastikle işcilik verecem etti 30 10 lıraya 3 tane yama yaptırdım ama motor bazen yalpalıyor ve düz yolda giderken sanki tümsekten atlamış gibi zıplatıyor bunu herzaman yapmıyor aklıma jant yamukluğuda geldi sizce ne sorunu vardır kendim yapmaya çalışıcam :silent:

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

almayı düşündüğü jant

oyunageldim
03 Ağustos 2015, 18:41
Ybr iyidir :)
Şamprel zaten 15 tl,kendin değiştiremiyonmu
Ayrıca lastik janta dengesiz oturmuştur çizgilere dikkat et,3 yama ile balans yapmaz

snappy x
03 Ağustos 2015, 18:44
http://www.alimmotor.com/jant-jant-teli-gobek-mil/jant-burgu-telli-orulu-modifiye-on-17-cup.html#!prettyPhoto[gallery]/0/

72 tel jant vaya kendim çember alıp renkli teller ile öreceğim http://www.alimmotor.com/jant-jant-teli-gobek-mil/jant-teli-burgulu172-x-4-0-mavi.html#!prettyPhoto[gallery]/0/ :bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Ybr iyidir :)
Şamprel zaten 15 tl,kendin değiştiremiyonmu
Ayrıca lastik janta dengesiz oturmuştur çizgilere dikkat et,3 yama ile balans yapmaz

hocam motorda beyaz yanak var şimdi baktım tam çizgide oturmamış o yapabilir mi ??:sunny:

ENİGMA
03 Ağustos 2015, 19:22
aga ülkedeki en enteresan durumlarda sende bi okut :)

KURT-BOZ
03 Ağustos 2015, 19:31
kardeşim selamun aleyküm öncelikle geçmiş olsun şambiyelli lastigin patladı diyelim eger lastigin yazlıksa veya ömrü bitmeye yakınsa sök bi dubleks teker al tak güzelce .sonra bide fitil seti al sen onlara agız egicegine onlar sana egsin 3 patlaga 30 lira ney kurbanın olam bu gün bi araba tekerine bile 5-10 lira alıyorlar gözünü sevem

oyunageldim
03 Ağustos 2015, 19:47
Lastiği tamirciye götürdüğüne göre anlatıcaklarımı zaten uygulayamazsın
Ayni lastikçiye git durumu anlat,dediğim gibi sorun varsa düzeltsin
Ayrıca sen jantın eğri olup olmadığını bilmeden neden jant bakıyon
Motor tekleyincede motormu bakacaksın

snappy x
03 Ağustos 2015, 20:30
Lastiği tamirciye götürdüğüne göre anlatıcaklarımı zaten uygulayamazsın
Ayni lastikçiye git durumu anlat,dediğim gibi sorun varsa düzeltsin
Ayrıca sen jantın eğri olup olmadığını bilmeden neden jant bakıyon
Motor tekleyincede motormu bakacaksın

abi olur mu hiç öyle anlat sen ben dinliyorum çarşamba günü arkadaşla sökücez biz

oyunageldim
03 Ağustos 2015, 21:56
Önce tespit yap,jantı elle çevir sorun janttamı lastiktemi olduğunu gör
Eğer lastikte ise ,lastik havasını indir

Sibobu tutan somunu sonuna kadar gevşet ama çıkarma
Sonra sibobu parmağınla içeri bastır (lastik içeriden sibobun kalın olan şambrel kısmını kıstırmış olabilir,lastik bu yüzden atık dönebilir)
Bilastiğin yanaklarını şambrelden uzaklaştırıp bir fırça yardımı ile sabunlu su sür her iki tarafınada
Sabun kurumadan lastiği şişir,böyle yaparsan her yeri eşit mesafe oturur
İlk hamlede sibobu fazla dışarı çekmeden şişirmeye çalış,şiştikçe sibob dışarı çıkar zaten

Şambrel fiyatları uygundur,Ön için 2.25-17 arka içinde 2.75-17 olması lazım
Ben 2 şambrelle uğraşamam dersen 2.50-17 şambrel alırsan önede uyar arkayada

Eski motorumun şambrelini çıkardığımda gözlerime inanamamıştım,adam 17 janta 18 takmayı başarmıştı,prezervatif gibi :)

shooter1
03 Ağustos 2015, 22:20
araba lastigi yamasi 5-10lira degildir sallamayin icten yama 15 tl
lastige fitil atmayi tavsiye etmiyorum lastigi daha kotu yapiyor