PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR'den sonra PULSAR mantıklımı ?

Ros1n2
03 Ağustos 2015, 17:43
Merhabalar. Ybr kullanıcısıyım ve acemiliğimi attığımı düşünüyorum. Daha yüksek cc en azından torku, beygiri, şekli daha kuvvetli daha güzel bişeyler alayım diyorum ama motosiklet fiyatları malum. Bütçemi zorlayarak pulsar 200ns alabilirim belki ama buna değermi diye düşünüyorum sonuçta bir pulsar 2 tane sıfır ybr parası kararsız kaldım. 125cc'den 200ns'e geçen arkadaşlar varsa ybr'den sonraki izlenimlerini paylaşıp yardımcı olabilrmi acaba. Şimdiden teşekkür ederim

Mr.Yldrmdmr
03 Ağustos 2015, 17:46
Doğrusu benim düşüncemde bu yönde. İlerleyen senelerde pulsar almak. Varsa böyle ybr'den pulsara binen arkadaşlar bizleri iyi bilgilendirsin :)

natila
03 Ağustos 2015, 17:48
125 ten 200 veya 250 ye geçmek mantıksız 500 ve yukarısına geç motosiklet olayını bitir yok sürekli büyük cc diye kaşınacaksın

_kaan_
03 Ağustos 2015, 17:53
Bence mantklı. ybrden sonra pulsar epey tatmin eder. Zaten geçişte bu şekilde olmalı, birden 600e geçmek bence riskli.

Ros1n2
03 Ağustos 2015, 18:13
125 ten 200 veya 250 ye geçmek mantıksız 500 ve yukarısına geç motosiklet olayını bitir yok sürekli büyük cc diye kaşınacaksın
Bütçe müsait olsa tabi olabilir ancak 200ns bile pahalı geliyorken 600cc almam mümkün değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Bence mantklı. ybrden sonra pulsar epey tatmin eder. Zaten geçişte bu şekilde olmalı, birden 600e geçmek bence riskli.
Pulsar ilk motosikletinizmi yoksa geçiş motosikleti kullandınızmı ?

Blackeagletr
03 Ağustos 2015, 18:28
Motorunuzla bir sorununuz yoksa, bence mevcut bütçenizi koruyun, daha büyük atılımlar için saklayın :) Pulsardan ziyade 250cc'ler daha mantıklı YBR'den sonra.

Ros1n2
03 Ağustos 2015, 18:36
Motorunuzla bir sorununuz yoksa, bence mevcut bütçenizi koruyun, daha büyük atılımlar için saklayın :) Pulsardan ziyade 250cc'ler daha mantıklı YBR'den sonra.
Pulsarı almayıp yzfr25 alim desem en az 8-9 ay daha beklemem gerekir. Sürekli uzun yol yapıyorum ybr uzun yolda yetersiz kalıyor yoksa memnunum

idmanyurdu
03 Ağustos 2015, 18:40
9 bine 2. el cbr 250 alarak geçiş yapmak bence daha mantıklı .nasıl olsa satacaksın bir süre sonra

Ros1n2
03 Ağustos 2015, 18:53
9 bine 2. el cbr 250 alarak geçiş yapmak bence daha mantıklı .nasıl olsa satacaksın bir süre sonra
Buda bir ihtimal ama sıfır almak istiyorum :/

Darkcity2000
03 Ağustos 2015, 19:30
98, 99 F650 Funduro yada Transalp 650 al motora binmeye basla kardes..

Tİme_shİft42
03 Ağustos 2015, 19:51
Otoriteler şimdi gelir :)

kadango
03 Ağustos 2015, 19:52
Eğer cc büyütme amacın varsa bulabilirsen temiz GS500-ER5 tavsiye ederim. Masraflı olur çok yakar dersen Pulsar iyidir. ER-5 ortalama 5lt/100km yakıt harcar, uzun yolda 4lt'ye kadar düşer.

Sokollu
03 Ağustos 2015, 20:00
Bir Pulsar iki tane Ybr parası sonuçta diyen adama Transalp, Er-5 çok ağır gelir. Yakıtını geçtim parça maliyeti cep yakar (bizim gibiler için)

Ben cbr 250'den sonra Inazuma kullanıyorum bakımlarını ustamla beraber yapıyoruz. Şu an maddi durumlardan ötürü satmak zorundayım.

Bütçemi zorlarsam Pulsar, yoksa Ybr alarak cc düşeceğim.

0-80 hızlanması şehir içinde gayet iyi, ve commuter'lara göre oldukça güzel bir tasarımı var. 2.5 lt'ye kadar düşüyor yakıt uygun kullanımda.

Hız olarak sizi tatmin edecektir. Uzun yol için hiç bir 250 cc yetmiyor, bilginize.

iptaluyelik01
03 Ağustos 2015, 20:05
Pulsar gayet güzel bir makine ybr sonrası da işe yarayacaktır.

Onurhan D
03 Ağustos 2015, 20:48
Ben ilk motor olarak pulsar düşünüyorum.

MetinK.
03 Ağustos 2015, 20:50
Bendede 150 Apache Vardı,Ondan Sonra Pulsar Aldım.Aklımda 600lük Vardı.İmkanımda Vardı Alabilirdim.Gittim Pulsar Aldım.Tecrübe Olsunb Diye, Hata Yaptığımı Anladım,Daha 1 Ay Oldu Nete Takas İlanı Açtım.Aklın Varsa 600lük Al Ama Kendine Güveniyorsan.Ama 600lük Derkende Bence Racing Alma İvmelenmesi Daha Düşük Bir Makine.Fazer Gibi.

Ahmtmngrsy
03 Ağustos 2015, 21:29
Param olsa da mt07 alsam , alsak, alabilsek :) allah hepimize nasip etsin

BatuhanK
03 Ağustos 2015, 21:44
er5-gs500 pek piyasada kalmayan motorlar artık bir 5 yıl öncesinde popülerlerdi.
Direkt 500 ve üstüne zıpla diyen de var bugündür forumda atıp tutuyor, insanları tehlikeli olabilecek yollara sokuyor. Azıcık gençleri düşünerek yazın şu yazdıklarınızı, göbek kaşıyarak 1000 olmaz ama 600 olur demeyin.

Pulsarı 2 . el aldıktan sonra para kaybınız minimum olur. Ybr ye göre kat kat daha güçlü bir motosiklet, kesinlikle uzun süre idare eder. Kaldı ki daha yeni acemiliğinizi attığınızı düşünüyorsunuz, daha da çok yeter

ninja h2
03 Ağustos 2015, 22:26
Pulsar alma çok sorunlu bir motor hergün arıza yapar seni üzer sonra ybryi mumla arasın söyleyeyim inazuma ve cbr elden olur.

_kaan_
03 Ağustos 2015, 23:04
Bütçe müsait olsa tabi olabilir ancak 200ns bile pahalı geliyorken 600cc almam mümkün değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Pulsar ilk motosikletinizmi yoksa geçiş motosikleti kullandınızmı ?

daha önce honda cgl 125 kullandım, ondan önce de asya noltalji.

Ros1n2
03 Ağustos 2015, 23:09
Eğer cc büyütme amacın varsa bulabilirsen temiz GS500-ER5 tavsiye ederim. Masraflı olur çok yakar dersen Pulsar iyidir. ER-5 ortalama 5lt/100km yakıt harcar, uzun yolda 4lt'ye kadar düşer.

Önceleri Gs500 - er5 fazlaca gezindim ancak adam akıllı bulamadım hepsi ya kazalı yada km ile oynanmış. Hem kazalı hemde km oynanmış olanlarıda var soğudum epey bu yüzden :I

Mengu16
03 Ağustos 2015, 23:10
Pulsar alabilirsin ama Ybr'deki rahat sürüşü onda bulamazsın. Tarzından dolayı oturuş pozisyonu öne hafif eğik, süspansiyon sert ve ayrıca selesi de sert. Yinede uzun yola çıkıp Pulsar ile binlerce kilometre gidenler var demekki yapılabiliyormuş. Ben yine de uzun yol için benzin deposunun küçük olduğunu düşünüyorum. Hızlı sürüşlerde 200km'de deponun dibini buluyo 40-50km daha belki yapar ama güvenemiyosun.

Ros1n2
03 Ağustos 2015, 23:31
Bir Pulsar iki tane Ybr parası sonuçta diyen adama Transalp, Er-5 çok ağır gelir. Yakıtını geçtim parça maliyeti cep yakar (bizim gibiler için)

Ben cbr 250'den sonra Inazuma kullanıyorum bakımlarını ustamla beraber yapıyoruz. Şu an maddi durumlardan ötürü satmak zorundayım.

Bütçemi zorlarsam Pulsar, yoksa Ybr alarak cc düşeceğim.

0-80 hızlanması şehir içinde gayet iyi, ve commuter'lara göre oldukça güzel bir tasarımı var. 2.5 lt'ye kadar düşüyor yakıt uygun kullanımda.

Hız olarak sizi tatmin edecektir. Uzun yol için hiç bir 250 cc yetmiyor, bilginize.

Ybr ile ortalama 80-90km hızla ilerliyorum uzun yolda. Alacağım motorsiklet ortalama 110-120 rahat gitsin, Yokuşlarda hız yarı yarıya düşmesin Bide tırlardan kaçmaktan yoruldum onlarıda sollayabilirsem yeter çokta hız beklentim aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Bendede 150 Apache Vardı,Ondan Sonra Pulsar Aldım.Aklımda 600lük Vardı.İmkanımda Vardı Alabilirdim.Gittim Pulsar Aldım.Tecrübe Olsunb Diye, Hata Yaptığımı Anladım,Daha 1 Ay Oldu Nete Takas İlanı Açtım.Aklın Varsa 600lük Al Ama Kendine Güveniyorsan.Ama 600lük Derkende Bence Racing Alma İvmelenmesi Daha Düşük Bir Makine.Fazer Gibi.

Pulsar bile ucu ucuna denkleşiyor 600 bana uzak malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Param olsa da mt07 alsam , alsak, alabilsek :) allah hepimize nasip etsin
Amin inşallah oda olur birgün. Sana mt07 banada xj6 diversion f olsun olmuşken :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

er5-gs500 pek piyasada kalmayan motorlar artık bir 5 yıl öncesinde popülerlerdi.
Direkt 500 ve üstüne zıpla diyen de var bugündür forumda atıp tutuyor, insanları tehlikeli olabilecek yollara sokuyor. Azıcık gençleri düşünerek yazın şu yazdıklarınızı, göbek kaşıyarak 1000 olmaz ama 600 olur demeyin.

Pulsarı 2 . el aldıktan sonra para kaybınız minimum olur. Ybr ye göre kat kat daha güçlü bir motosiklet, kesinlikle uzun süre idare eder. Kaldı ki daha yeni acemiliğinizi attığınızı düşünüyorsunuz, daha da çok yeter
Alırsam sıfır alma taraftarıyım ancak temiz 2.el de olabilir. 600 al diyen arkadaşlar olacak elbet benim 600 alacak ne param nede tecrübem var. 200-250CC ile 15-20 bin yapim onunda sırası gelir inşallah :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

daha önce honda cgl 125 kullandım, ondan önce de asya noltalji.
Farkı hissettirdi diyorsun o zmn. Aslında biyerlerden bulup test sürüşü filan yapsam kararımı çabuk verebilirdim ama kağıt üstündeki sayılardan başka bir bilgim yok motosiklet hakkına. Bakaym çevrede görürsem arkasına düşer konuşurum sahibiyle :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Pulsar alabilirsin ama Ybr'deki rahat sürüşü onda bulamazsın. Tarzından dolayı oturuş pozisyonu öne hafif eğik, süspansiyon sert ve ayrıca selesi de sert. Yinede uzun yola çıkıp Pulsar ile binlerce kilometre gidenler var demekki yapılabiliyormuş. Ben yine de uzun yol için benzin deposunun küçük olduğunu düşünüyorum. Hızlı sürüşlerde 200km'de deponun dibini buluyo 40-50km daha belki yapar ama güvenemiyosun.
Depo hakkında bilgi iyi oldu sağolun. Bence ybr ninde koltuk rahatsızlık verici 60-70 km'den sonra kıvranmaya başlıyorum :)

tozluklu
04 Ağustos 2015, 00:42
Pulsarıma aşığım ben. 125 cc ile arasında ciddi farklar var. Yine de kullandığında yavaş gelir. Çift şerit yollarda arbalar ciddi süratlere çıkıyor. Yine sağdan sağdan gidiyorsun. Daha kalıplı ve yola iyi oturan bir motor olduğu için, hız farkını fark edemiyor insan. Drift ile normal kullanımla 40 dakikada aldığım yolu pulsar ile 25 dakikada alınca şaşırmştım. Yine aynı gitmiştim bana göre sıkıştırmdan efendice. Bir de keşan assos (200 km.) yaptım artçı ve yükle. Çok az yerde keşke 250 cc olsaydı dedim. Aynı yolu 125 cc ile çekemezdim. Seleye mutlaka minder falan koyuyorum uzun yolda. Ama yakıt tabiki 125 liklerden fazla. assos a gidip geldim oralarda gezdim. 600 km. topladı. 100 km de 1 litre fazla yaktı ybr ye göre. O da 30 tl eder. Hiç sorun değil.

beko12345
04 Ağustos 2015, 02:28
Pulsarın 200cc olduğuna bakmayın.

Cbr 250r sahibiyken, pulsarı test etmeye gitmiştim.

Açık ve net cbr ın poposundan çok fazla ayrılmaz top speede gelene kadar kolay kolay. Pulsar topspeede ulaşınca cbr daha gidecektir o ayrı. Zaten biri çıplak diğeri grenajlı motor.

Sym wolf 250 de sürdüm, pulsar ondan daha atik bence.

Bu arada ybr den sonra pulsar alma birşey fark etmez diyenlere aman diyim kulak asma.

150-250-650 cc sahibi biri olarak 250 den 650 ye geçerken ne kadar şaşırdıysam 150 den 250 ye geçerkende okadar şaşırmıştım gücüne.

Ybr ile tırlarla cebelleşirken pulsarla hakimiyet sende olur, sıkıştırmalarda kaçarsın. 130 km hızla dahi sabit gidersin.

Açıkçası pulsarın 200cc olduğuna bakmayın, sürünce çok şaşırmıştım.

Özetle, maddi imkanınız el veriyorsa ybr den sonra pulsar size bir oh be çektirir. Yüzünüz gülecektir kaskın içinde kesinlikle.

abeciMotoru
04 Ağustos 2015, 02:37
yolda giderken stop etmeyen pulsar görürsen hiç kaçırma hemen al.

mgora
04 Ağustos 2015, 07:20
Öyle deme hocam fiyatına göre iyi
demek daha ucuza verseler motor çalışmasa bile millet memnun olacak :)
Şaka bir yana konuyu açan arkadaşla aynı durumdayım , şu sorunlar olmasa anında pulsara geçeceğim ama oran düşük olsada bu sorunu yaşayanların sorunlarının devam etmesi beni soğutuyor.Hareket halinde debriyajı çok sık kullanan birisiyim.
Ek olarak genel 5000 km kullandım ben oldumcu arkadaşların aksine 42000 km yaptım , bunun en az 35000 km İstanbul'da otoyollarda, kendimi Pulsar için çokta yeterli görmüyorum daha.

kdiner
04 Ağustos 2015, 08:39
diğer kullanıcılar gibi bende pulsarı kullanıyorum, acaba ben mi farklı motor kullanıyorum, kendi çöplüğünde ötemeyen pulsar çöplüğünde ötmeye çalışıyor, onlara kolay gelsin devam etsinler. bu uzun yolda dakika başı stop etti o yüzden mi ben sorunsuz şekilde 3000 km yapabiliyorum, bu da demek oluyor ki bende sorun var burda laf atanlarda değil.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/150520-pulsar-trabzon-yaylalari-ve-rize-ayder-yaylasinda.html

Ros1n2
04 Ağustos 2015, 09:13
Pulsarıma aşığım ben. 125 cc ile arasında ciddi farklar var. Yine de kullandığında yavaş gelir. Çift şerit yollarda arbalar ciddi süratlere çıkıyor. Yine sağdan sağdan gidiyorsun. Daha kalıplı ve yola iyi oturan bir motor olduğu için, hız farkını fark edemiyor insan. Drift ile normal kullanımla 40 dakikada aldığım yolu pulsar ile 25 dakikada alınca şaşırmştım. Yine aynı gitmiştim bana göre sıkıştırmdan efendice. Bir de keşan assos (200 km.) yaptım artçı ve yükle. Çok az yerde keşke 250 cc olsaydı dedim. Aynı yolu 125 cc ile çekemezdim. Seleye mutlaka minder falan koyuyorum uzun yolda. Ama yakıt tabiki 125 liklerden fazla. assos a gidip geldim oralarda gezdim. 600 km. topladı. 100 km de 1 litre fazla yaktı ybr ye göre. O da 30 tl eder. Hiç sorun değil.
Deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Kronik bir sorunmu bu ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Öyle deme hocam fiyatına göre iyi
demek daha ucuza verseler motor çalışmasa bile millet memnun olacak :)
Şaka bir yana konuyu açan arkadaşla aynı durumdayım , şu sorunlar olmasa anında pulsara geçeceğim ama oran düşük olsada bu sorunu yaşayanların sorunlarının devam etmesi beni soğutuyor.Hareket halinde debriyajı çok sık kullanan birisiyim.
Ek olarak genel 5000 km kullandım ben oldumcu arkadaşların aksine 42000 km yaptım , bunun en az 35000 km İstanbul'da otoyollarda, kendimi Pulsar için çokta yeterli görmüyorum daha.
42 bin yaptınız ama hala yeterli görmüyormusunuz ? Ben 10 bin km yaptım :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

diğer kullanıcılar gibi bende pulsarı kullanıyorum, acaba ben mi farklı motor kullanıyorum, kendi çöplüğünde ötemeyen pulsar çöplüğünde ötmeye çalışıyor, onlara kolay gelsin devam etsinler. bu uzun yolda dakika başı stop etti o yüzden mi ben sorunsuz şekilde 3000 km yapabiliyorum, bu da demek oluyor ki bende sorun var burda laf atanlarda değil.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/150520-pulsar-trabzon-yaylalari-ve-rize-ayder-yaylasinda.html
Gezinizi inceledim gerçekten güzel bir gezi olmuş. Pulsar'da çok güzel görünüyor. Darısı bizim başımıza inşallah

kdiner
04 Ağustos 2015, 09:23
inşallah muhammet bey, kendiniz karar verin kullanacak olan sizsiniz bir başkası değil, şimdiden aldığınız motor hayırlı olsun, allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.

Ros1n2
04 Ağustos 2015, 09:31
inşallah muhammet bey, kendiniz karar verin kullanacak olan sizsiniz bir başkası değil, şimdiden aldığınız motor hayırlı olsun, allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.
Teşekkür ederim benelli tnt25 gelsin ülkemize ikisini karşılaştırıp birini alacağım artık. Bu sene trabzonu gezmeyi düşünüyordum bende. Sizin resimlerden sonra kesinlikle gitmeliyim diye düşünüyorum :)

mgora
04 Ağustos 2015, 09:40
Hocam sorun nadir olabilir ama var mı var , ufak bir kaza yapan arkadaşta var mı var ? Ben şu anki beceri düzeyimle böyle bir durumun altından kalkabileceğimi düşünmüyorum durum bu.Ama geleneksel Doğu tipi savunma refleksleri burada devreye giriyor (Eleştireni suçla , eleştiri daha iyiye gitmek için yapılır).Eleştirenler kötücül , karanlık ruhlu , şer odakları ilan ediliyor.Anti-Pulsar lobisi :)
Ülkece hep suçu başkasına atıyoruz kendimizde hiç suç yok , bu ülke gümrük bakanının kendi görev sahasında ki zehirli ayakkabıları ve bufalo etlerinin ülkeye girişini halka şikayet ettiği bir ülke.
Kendi namıma sorunların çözümünü istemekten başka kaygım yok.Mecidiyeköy'dede süper tecrübeli bir servisleri var anında alacağım.

kdiner
04 Ağustos 2015, 10:30
Hocam sorun nadir olabilir ama var mı var , ufak bir kaza yapan arkadaşta var mı var ? Ben şu anki beceri düzeyimle böyle bir durumun altından kalkabileceğimi düşünmüyorum durum bu.Ama geleneksel Doğu tipi savunma refleksleri burada devreye giriyor (Eleştireni suçla , eleştiri daha iyiye gitmek için yapılır).Eleştirenler kötücül , karanlık ruhlu , şer odakları ilan ediliyor.Anti-Pulsar lobisi :)
Ülkece hep suçu başkasına atıyoruz kendimizde hiç suç yok , bu ülke gümrük bakanının kendi görev sahasında ki zehirli ayakkabıları ve bufalo etlerinin ülkeye girişini halka şikayet ettiği bir ülke.
Kendi namıma sorunların çözümünü istemekten başka kaygım yok.Mecidiyeköy'dede süper tecrübeli bir servisleri var anında alacağım.

anlaşıldı, siz doğruyu söylüyorsunuz bok atanlar da doğruyu söylüyor, lütfen pulsarı almayın ve pulsar mı başkası mı diye lütfen burda gereksiz başlık açmayın, canınızı seviyorsanız gidin başka motor alın, biz pulsar kullanıcılarını motorlarıyla başbaşa bırakın, sapla samanı da bir biriyle karşılaştırmayın, reset atma ile stop etme bir değil bunu da bilmiş olun ve olsunlar. gidip sevmediğim motoruda bana zorla önermesinler aldırmayada kalkışmasınlar.
Pulsarı neden almazdım sele yüksekliği benim boyumdan uzun ve bu bana sıkıntı yaşatıyor.

MD.Murat
04 Ağustos 2015, 10:51
ybr den pulsara geçtim.
çok memnunum.
diğer 250 cc makinalardan bir eksiği yok ve şekli de daha güzel.
paranı çöpe atma pulsar al.

abeciMotoru
04 Ağustos 2015, 11:13
Kronik bir sorunmu bu ??

Kronik sorun değil de ne? bacac firması firma olsa çoktan çözerdi bu sorunu, müşterilerine söğüş muamelesi yapan iş bilmez servisleriyle debelenip durursun. vereceğin 9 bin tl sanki çok ucuzmuş gibi okşadıkça kendilerinden geçiyolar :D

malzeme kalitesine bakarsan anlarsın zaten, fiyatların biraz düştüğü sezon sonunu bekle yürüyen tattaravelli yerine adam akıllı motor al kendine.

Ros1n2
04 Ağustos 2015, 13:53
Kronik sorun değil de ne? bacac firması firma olsa çoktan çözerdi bu sorunu, müşterilerine söğüş muamelesi yapan iş bilmez servisleriyle debelenip durursun. vereceğin 9 bin tl sanki çok ucuzmuş gibi okşadıkça kendilerinden geçiyolar :D

malzeme kalitesine bakarsan anlarsın zaten, fiyatların biraz düştüğü sezon sonunu bekle yürüyen tattaravelli yerine adam akıllı motor al kendine.
Belki kısmen doğrudur kullanmadığım için bilemem ama bu kadar kullanıcısı olan bir motorsikleti bu kadar insafsızca eleştirmeniz yanlış bence. Sonuçta r25 parası verip pulsar almıyorum 8.500'e ancak bu olur. Kullanıcılarıda memnun gibi görünüyor ama kullanmadan pulsar hakkında çok eleştiride bulunanlar var. Kesinlikle yanlış..

ninja h2
04 Ağustos 2015, 14:04
Kulanıcıları zaten söylüyor motorun sıkıntılı oldduğunu sen bize inanmıyorsan gider alırsın 9bin tl az para değil aksine çok para heleki bu motor için bende zamanında çok takip ettim bu motoru ülkemize gelmeden önce sonrasında kullanıcılar çoğaldı ve bu motoru gördük sürekli sorun ve problem çıkarıyor benim gözümde ybr kadar değeri yoktur alacaksan alırsın sen bilirsin genede bir aea testi var pulsarın izle bence.

ayzek
04 Ağustos 2015, 14:24
10.000 TL Kredi çekip 36 ayda 13.000 ödeyecek şekilde pulsar sahibi oldum pulsar 2015 ilk seri 7.900 e bana geldi geri kalan butçeyle kask ekipman aldık resetleme olayıyla karsılasıtım tekrar tekrar yazmaya gerek yok pulsar sayfasından herkes biliyordur zaten arzanın tespiti bir turlu yapılamadı degerler normal falan filan derken yenisiyle değişim için anlaştık ötv kdv noter devri falan hep bana kaçtı 1.400 tl yi buldu üstelik yapmış olduğum kazadan dolayıda 1000 tl de ekipman masrafım oldu ettimi sana 15.400 tl üstelik bakımları falan dahil de etmiyorum gel gelelim bu motorda ilk bakımdan sonra resetleme olayını yaptı akü ve konjektör değişti dahada karşılaşmadım sorunla zaten mondıalı kullanıyorum genelde iyice soğudum pulsardan eskisinde sadece resetleme varken yenisinde resetleme+devir dalgalanma ve sanırım enjeksiyonda problem var 80-90 aralıgında öksürüyor motor onada götürüp baktırıcam izin günümde denge sensörü sesini arzadan saymıyorum ama oda var şimdi 15.400 bana mal olacak motor bunların olacağını bilsem ya inazuma yada kawasakiden şaşmazdım yaşadıklarıma pahabiçilemez iyidir kötüdür tartışılır ama sorunlar çıkabiliyor burda karar sende bitiyor sorunsuzuna denk gelirsen hız olarak olsun kullanış olarak tatmın eder konforda biraz üzer seni onun dışında iyiki almışım dedirtir sorunlusuna denk gelirse keşke dedirtir ben artık pulsarı tarçın a benzetiyorum hem tatlı hem acı..

abeciMotoru
04 Ağustos 2015, 14:30
Belki kısmen doğrudur kullanmadığım için bilemem ama bu kadar kullanıcısı olan bir motorsikleti bu kadar insafsızca eleştirmeniz yanlış bence. Sonuçta r25 parası verip pulsar almıyorum 8.500'e ancak bu olur. Kullanıcılarıda memnun gibi görünüyor ama kullanmadan pulsar hakkında çok eleştiride bulunanlar var. Kesinlikle yanlış..

Kullanmadan yorum yapmıyorum, tabiki kullandım, 8500 tl'ye alıcam diyosan bekle, az daha koy inazuma al. pulsarda sürprizlerle karşılaşabilirsin, denge sensörü zırıltısı sorunu, beyin resetleme, devirde dalgalanma hep bu bacac firmasının standart paketinde mevcut :) uzun yolda çok sert selesi var, artçı desen böbrek taşlarını döker, yakıt az yakıyo diyolar o da hikaye, 100'u geçmeden huhuw az yakıyorum diyen arkadaşlar onlar, aç bakalım gazı ne yakacak, Geçen sene 7 bin tl'ye Sym Wolf aldım mesela ben, 26 Bin km yapmışım, tapa gaz git 4 litreyi geçemessin, rüzgarsız düz yolda 150'yi rahat görüyosun, acele etme. o paraları pulsarda zebil edersin yazık olur. pulsarın ederi ne olur dersen 7 bin Tl'yi geçmez millet kucakta gitmeye o kadar alışıkki, bi kere oturan kimse, herkese tavsiye ediyo mevzu budur.

_kaan_
04 Ağustos 2015, 14:54
Şimdi mevzu iyice pulsar iyi pulsar kötü muhabbetine dönmüş anlaşılan. Ben bir kullanıcı olarak yorum yapayım. Motorumu kasım ayında aldım öyle pek yol yapan biri değilim şuan 5500 km civarında. Geçen gün bakımını yaptırdım. Bugüne kadar karşılaştığım problemler dersek; Ön firen müşürü arızalandı firen sıkarken arka stop pırpır ediyordu, bakımda hallettiler. Birde ön amortisörlerin orada bir demir parça var paslanma yaptı onuda gösterdim garantiden değişecek. Ayrıca 50-60 km hızla sollamaya çıkarken gazı açtığımda motor gaz kesti 2-3 kere, belki yakıttan belki başka bişeyden, daha sonra çokça denememe rağman yapmadı.Peki ben Pulsar fanımıyım? bu soruya kesinlikle hayır diyebilirim. Bu motoru kardeşimin tavsiyesi ve ısrarıyla aldım, almasaydım 250 cc bir maxiscooter alacaktım ki hala aklımda o var. Bu seneyi bu motorla bitirip önümüzdeki yaza 250 cc maxiscooterla girmek istiyorum. Şahsi fikrim benim mtorum kesinlikle parasının hakkını veriyor. Ahmetin mehmetin motorunu bilemem..

HockerFz
04 Ağustos 2015, 15:02
Teşekkür ederim benelli tnt25 gelsin ülkemize ikisini karşılaştırıp birini alacağım artık. Bu sene trabzonu gezmeyi düşünüyordum bende. Sizin resimlerden sonra kesinlikle gitmeliyim diye düşünüyorum :)

Pulsar izlenimlere,kullanıcı yorumlarına ve testlere göre güzel bir motor gibi gözüküyo. Yakıt tüketimi de makul. Ybr 125 ten sonra sizi zorlayacağını da sanmıyorum fakat Benelli tnt 250 nin ağır bir motor olduğunu söylüyorlar 180 kg civarlarında. Ağırlık kısmı sizi zorlayabilir. Ama dediğim gibi Pulsar la sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ayrıyeten Ybr ye göre de göreceli olarak daha iyi olur uzun yol da kanımca. Fakat şu var ki Japon motorları gibi kaliteli olmadığını bilerek almanız gerekecek. :)

Ros1n2
04 Ağustos 2015, 17:59
Kullanmadan yorum yapmıyorum, tabiki kullandım, 8500 tl'ye alıcam diyosan bekle, az daha koy inazuma al. pulsarda sürprizlerle karşılaşabilirsin, denge sensörü zırıltısı sorunu, beyin resetleme, devirde dalgalanma hep bu bacac firmasının standart paketinde mevcut :) uzun yolda çok sert selesi var, artçı desen böbrek taşlarını döker, yakıt az yakıyo diyolar o da hikaye, 100'u geçmeden huhuw az yakıyorum diyen arkadaşlar onlar, aç bakalım gazı ne yakacak, Geçen sene 7 bin tl'ye Sym Wolf aldım mesela ben, 26 Bin km yapmışım, tapa gaz git 4 litreyi geçemessin, rüzgarsız düz yolda 150'yi rahat görüyosun, acele etme. o paraları pulsarda zebil edersin yazık olur. pulsarın ederi ne olur dersen 7 bin Tl'yi geçmez millet kucakta gitmeye o kadar alışıkki, bi kere oturan kimse, herkese tavsiye ediyo mevzu budur.
Tavsiyeniz için sağolun anlaşılan benelli tnt25'i bekleyeceğim. İlgin için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Pulsar izlenimlere,kullanıcı yorumlarına ve testlere göre güzel bir motor gibi gözüküyo. Yakıt tüketimi de makul. Ybr 125 ten sonra sizi zorlayacağını da sanmıyorum fakat Benelli tnt 250 nin ağır bir motor olduğunu söylüyorlar 180 kg civarlarında. Ağırlık kısmı sizi zorlayabilir. Ama dediğim gibi Pulsar la sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ayrıyeten Ybr ye göre de göreceli olarak daha iyi olur uzun yol da kanımca. Fakat şu var ki Japon motorları gibi kaliteli olmadığını bilerek almanız gerekecek. :)
200cc japonlar 13 binden başlıyor japon kadar kaliteli olmadığı kesin :) Benelli tnt 250 çift silindir olanı 12.500tl ben tnt25'ten bahsediyorum tek silindir 25hp 9 bin tl ve tnt 250'ye göre daha hafif. Beklemeye karar verdim. İnsanların aklında pulsar ile lgili bu kadar soru işareti varken gidip almak mantıklı değil

LynXMaSTeR
04 Ağustos 2015, 19:29
kime göre, neye göre?

rebel_punto
04 Ağustos 2015, 19:40
10 beygirlik ybr den 24 beygirlik pulsar a geçince önce sana çok güçlü ve kalıplı gelir ama çabuk alışırsın. Bence ybr den pulsar a geçilir. 125cc den sonra 600f kullanmış biri olarak istersen 600cc ye de geçilir. Sen bilirsin.

Ros1n2
04 Ağustos 2015, 20:19
10 beygirlik ybr den 24 beygirlik pulsar a geçince önce sana çok güçlü ve kalıplı gelir ama çabuk alışırsın. Bence ybr den pulsar a geçilir. 125cc den sonra 600f kullanmış biri olarak istersen 600cc ye de geçilir. Sen bilirsin.
600cc için tecrübem vede bütçem yeterli değil malesef

kdiner
05 Ağustos 2015, 08:57
Bu hayat sizi seviyor.
http://i.hizliresim.com/L4g1M0.jpg (http://hizliresim.com/L4g1M0)