PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikleti boyatmak için nereye götürmeliyim

beornotto
03 Ağustos 2015, 16:14
Motosikletin jantını boyatmak istiyorum nereye götürmeliyim bir tamirciye filanmı yoksa boyacıya filanmı götürmeliyim

Karalı
03 Ağustos 2015, 16:18
önce jantları sökmen lazım kendin yapamıyorsan tamirciye gitmen lazım sonra jantları alıp boyacıya gitmen lazım

beornotto
03 Ağustos 2015, 16:32
önce jantları sökmen lazım kendin yapamıyorsan tamirciye gitmen lazım sonra jantları alıp boyacıya gitmen lazım

Sökmek zormu yani diskten filan ayirirken yanlislikla bizarar veririmiyim motora

pcmnyk
03 Ağustos 2015, 19:02
Kendin boya.

beornotto
03 Ağustos 2015, 19:21
Kendin boya.

Daha önce hiçbirşey boyamadım hicbir fikrim yok boyacinin boyaması bana daha mantikli geliyor

KURT-BOZ
03 Ağustos 2015, 19:23
kardeşim boyacıya götürürsen eminim haddinden fazla para alırlar youtubeden tekerleri nasıl sökecegine dair bilgi al

jantıda hangi renge boyuyacaksan git güzel ''TAZE'' bi boya al bide sprey vernik al önce bi astar at sonra bi kere daha boya baktın güzel durmassa bi kat daha at tam rengini alır o zaman hafif kurumaya başlayınca verniginide at vernik hem canlı hem parlak gösterir hemde korur boyayı

hakikiteker
03 Ağustos 2015, 19:31
Boyamak istemediğin yerleri kağıt bant kullanarak güzelce kapat. Gerisi ince zımpara, astar, boya ve vernik işi. Uğraşmak istemeyecekleri için yüksek fiyat vermeleri muhtemel.

pcmnyk
03 Ağustos 2015, 19:38
Bayaci bi parcaya 150 den assagi fiyat vermez. İsin puf noktalarini ogrenirsen onlardan daha iyi yaparsin.sprey boya ile boyama. Hemen dokulur.

beornotto
03 Ağustos 2015, 20:24
kardeşim boyacıya götürürsen eminim haddinden fazla para alırlar youtubeden tekerleri nasıl sökecegine dair bilgi al

jantıda hangi renge boyuyacaksan git güzel ''TAZE'' bi boya al bide sprey vernik al önce bi astar at sonra bi kere daha boya baktın güzel durmassa bi kat daha at tam rengini alır o zaman hafif kurumaya başlayınca verniginide at vernik hem canlı hem parlak gösterir hemde korur boyayı

Vernik astar filan hiç anlamıyorumki hiç böyle şeylerle uğraşmadım boyayı neyle püskürteceğim gerçekten şu an anlattiklariniz bana zor gibi geliyor belkide hiç yapmadığımdandır ayrıntılı bi şekilde youtubede anlatan bir yer varmı acaba

Onurhan D
03 Ağustos 2015, 20:46
Boya yerine plasti dip uygula bence.

tyrung
03 Ağustos 2015, 20:51
Boyacılar çok para ister o paraya tüm araba boyuyorlar diyenler var.
İşin aslı şudur ki eğimli yüzeyleri zımparalamak, boyamak çok daha zordur dolayısıyla işçiliği fazla çıkar gayet normal olarak.

Kendin yaparsan bi miktar kötü olur ve canın sıkılabilir. Yapacağın en basit şey bi tane hurda(jant gibi eğimli yüzeyleri olan) bulup boyamak. Beğenirsen sök jantı boya beğenmezsen boyacıya gidersin :)

beornotto
03 Ağustos 2015, 21:06
Boyacılar çok para ister o paraya tüm araba boyuyorlar diyenler var.
İşin aslı şudur ki eğimli yüzeyleri zımparalamak, boyamak çok daha zordur dolayısıyla işçiliği fazla çıkar gayet normal olarak.

Kendin yaparsan bi miktar kötü olur ve canın sıkılabilir. Yapacağın en basit şey bi tane hurda(jant gibi eğimli yüzeyleri olan) bulup boyamak. Beğenirsen sök jantı boya beğenmezsen boyacıya gidersin :)

Abi beni vazgeçirdiniz boya yapmak bu kadar zormu tanıdık boyacida yok o boyatmak için verilen masrafıda duyunca vazgeçtim intarnetteki o jantı boyalı motorlar çok hoştu bu kadar zorsa napalım siyah janta kaldık artık yeşil yapmayı pilanliyodum beyaza güzel gidiyodu

A.Türker
03 Ağustos 2015, 21:38
hocam git bir fiyat al niye hemen vazgeçiyorsun. zaten sen belirtmişsin kendim boyamamam diye hala diretiyorlar şurasını şöyle burasını böyle yap diye.

kadango
03 Ağustos 2015, 22:31
Motosikleti mi boyatacaksın jantı mı önce buna karar ver. Sana kıyak bir tavsiye, plasti dip diye birşey var araştır aradığın sorunun en pratik çözümünü bulacaksın.

beornotto
04 Ağustos 2015, 00:20
Motosikleti mi boyatacaksın jantı mı önce buna karar ver. Sana kıyak bir tavsiye, plasti dip diye birşey var araştır aradığın sorunun en pratik çözümünü bulacaksın.

Pu plasti dip ile direk jantı temizleyip üstüne direk yapsam oluyomu

MiRiM
04 Ağustos 2015, 12:21
Uzaktan şu duruma bir bakın bakın da ne yaptığınızı görün :)
yav kardeşim bu arkadaş tam tabiriyle >> süt çocuğu << yer içer gezer anlamaz boyadan badanadan söylüyor çocuk ama anlatamıyor kız gibi erkekler vardır ya bu onlardan boşuna anlatmayın
güzel kardeşim o soruyu gidip direk bir boyacıya soracaksın kompresörü ve tabancasi olan herkes bozar mobilya boyacısi da otomobil boyacısida bisiklet motosiklet tamircisi de kaynakçı da boyar

beornotto
04 Ağustos 2015, 12:49
Uzaktan şu duruma bir bakın bakın da ne yaptığınızı görün :)
yav kardeşim bu arkadaş tam tabiriyle >> süt çocuğu << yer içer gezer anlamaz boyadan badanadan söylüyor çocuk ama anlatamıyor kız gibi erkekler vardır ya bu onlardan boşuna anlatmayın
güzel kardeşim o soruyu gidip direk bir boyacıya soracaksın kompresörü ve tabancasi olan herkes bozar mobilya boyacısi da otomobil boyacısida bisiklet motosiklet tamircisi de kaynakçı da boyar

Süt çocuğu ? Boya badana bilmiyor olabilirim bunu bilmemekten süt çocugu cikartman mantiksiz bilmemek değil öğrenmeme ayip ben burda nasil yapabileceğimi soruyorum ve bi parca boya icinde o parayı verecek kadar enayi değilim süt çocuğu demek yer içer gezer ha okadar paramiz yok kardeşim ben sabahtan akşama kadar calışıyorum para kazanayimde motoru güzelleştireyim daha iyi ekipmanlar alayim diye baba parasıyla gezip tozanlarla karıştırma beni kimseninde hayatini bilmeden yorum yapma bize boya badanayı öğretecek babamız olmadı bende bu forumdakiler bi babalık yaparda nasil yapilacağını açıklar diye düşündüm yada nasıl yaptıracağımı

MiRiM
04 Ağustos 2015, 13:02
Daha önce hiçbirşey boyamadım hicbir fikrim yok boyacinin boyaması bana daha mantikli geliyor

boyacıya götür

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Süt çocuğu ? Boya badana bilmiyor olabilirim bunu bilmemekten süt çocugu cikartman mantiksiz bilmemek değil öğrenmeme ayip ben burda nasil yapabileceğimi soruyorum ve bi parca boya icinde o parayı verecek kadar enayi değilim süt çocuğu demek yer içer gezer ha okadar paramiz yok kardeşim ben sabahtan akşama kadar calışıyorum para kazanayimde motoru güzelleştireyim daha iyi ekipmanlar alayim diye baba parasıyla gezip tozanlarla karıştırma beni kimseninde hayatini bilmeden yorum yapma bize boya badanayı öğretecek babamız olmadı bende bu forumdakiler bi babalık yaparda nasil yapilacağını açıklar diye düşündüm yada nasıl yaptıracağımı

kardeş k bakma babasız olduğunu bilmiyordum ben de babasız büyüdüm zordur bilirim

HAZZILHAR
04 Ağustos 2015, 13:10
Motosikletin jantını boyatmak istiyorum nereye götürmeliyim bir tamirciye filanmı yoksa boyacıya filanmı götürmeliyim

Yahu birisi de sorunu yanıtlayamamış. Bomboş subjektif fikir kaynıyor ortalık. Sırf birisi önermiş mi diye okuyayım dedim. Yok, forum kendi bildiğini okuyan adamlara kalmış. Yapmayın böyle, yardımcı olmak için yazın konulara. Yazmış olmak için değil.

Bak kardeşim şu adam İstanbul'un belki de en iyi boyacısıdır. Kendin yapamıyorsan ona götür, montaj ve demontajı da yapar. Siteden telefonunu arayıp sorabilirsin:

http://motosikletboyacisi.com/

beornotto
04 Ağustos 2015, 13:14
Yahu birisi de sorunu yanıtlayamamış. Bomboş subjektif fikir kaynıyor ortalık. Sırf birisi önermiş mi diye okuyayım dedim. Yok, forum kendi bildiğini okuyan adamlara kalmış. Yapmayın böyle, yardımcı olmak için yazın konulara. Yazmış olmak için değil.

Bak kardeşim şu adam İstanbul'un belki de en iyi boyacısıdır. Kendin yapamıyorsan ona götür, montaj ve demontajı da yapar. Siteden telefonunu arayıp sorabilirsin:

http://motosikletboyacisi.com/

Önerin için çok saol ben adanada oturuyorum adanada böyle bir yer bulabilirim diye dusunuyorum bulamaz isem plasti dip boya ile kendim boyayacağım

MiRiM
04 Ağustos 2015, 13:26
Adanadasin ve işçili fiyatı yüksek diyorsun :) orada hayatta kalmak için çalışıyorlar ıstanbul gibi biryerde yaşasan ya intihar edersin ya da esnaf katili olursun :) bisiklet tamircileri bile boyar hem de buraya göre çok ucuz bi rakama

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Boya jant sökme takma dahil 50 tl ye bakar o iş hadi 60 70 tl olsun

HAZZILHAR
04 Ağustos 2015, 13:54
Önerin için çok saol ben adanada oturuyorum adanada böyle bir yer bulabilirim diye dusunuyorum bulamaz isem plasti dip boya ile kendim boyayacağım

Aslında bir lastikçiye gidip söktürüp jantları da kaliteli fırın boya yapan demircilere, çelikçilere götürebilirsen bu iş sana ucuza mal olur. Tabii jantların malzemesi de önemli. Herhalde en uygun yollusu bu olur diye düşünüyorum. Bu arada Adana'da olduğunu bilmiyordum. Ben de Seyhan'lıyım : ) Eğer maddi imkanın el veriyorsa söküp bu adama kargoyla yollayabilirsin jantları.

Murat.K.
04 Ağustos 2015, 13:59
güzel kardeşim sahibinden de jant boyama veya kaplama ile alakalı yerler var.

bilmem kaç yıldır airbrush kullanıyorum, minyatür bir ordum var, 28mm boyutunda minicik adamların dişini, sakalını, zırhını boyuyorum ama kendi motorumun jantını boyatmayı düşündüğüm halde buna kalkışmıyorum. geçenlerde bir firmadan fiyat aldım işçilik dahil 350 lira fiyat verdiler. adam gibi uzun ömürlü olması için boyayı alıp sıkmak ile iş bitmiyor. kıyacaksın paraya, jantları söktürüceksin. 2 gün motorun askıda kalacak. jantların boyandıktan sonra taktıracaksın... bilgi ve deneyimime istinaden kendim yapabilir miyim. görüntüde yapabilirim, sağlıklı olur mu? olmaz!

neden bahsettiğim daha net olsun:

http://i.hizliresim.com/vLR9gr.jpg (http://hizliresim.com/vLR9gr)

beornotto
04 Ağustos 2015, 15:04
güzel kardeşim sahibinden de jant boyama veya kaplama ile alakalı yerler var.

bilmem kaç yıldır airbrush kullanıyorum, minyatür bir ordum var, 28mm boyutunda minicik adamların dişini, sakalını, zırhını boyuyorum ama kendi motorumun jantını boyatmayı düşündüğüm halde buna kalkışmıyorum. geçenlerde bir firmadan fiyat aldım işçilik dahil 350 lira fiyat verdiler. adam gibi uzun ömürlü olması için boyayı alıp sıkmak ile iş bitmiyor. kıyacaksın paraya, jantları söktürüceksin. 2 gün motorun askıda kalacak. jantların boyandıktan sonra taktıracaksın... bilgi ve deneyimime istinaden kendim yapabilir miyim. görüntüde yapabilirim, sağlıklı olur mu? olmaz!

neden bahsettiğim daha net olsun:

http://i.hizliresim.com/vLR9gr.jpg (http://hizliresim.com/vLR9gr)

Anlıyorum en iyisi adanada bazı yerler bulup fiyat sormam olacak ilk önce bir motosikletçiye gideceğim yönlendirirler diye düşünüyorum eğer çok pahalı olmaz ise yeşil yada kırmızı yapacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Aslında bir lastikçiye gidip söktürüp jantları da kaliteli fırın boya yapan demircilere, çelikçilere götürebilirsen bu iş sana ucuza mal olur. Tabii jantların malzemesi de önemli. Herhalde en uygun yollusu bu olur diye düşünüyorum. Bu arada Adana'da olduğunu bilmiyordum. Ben de Seyhan'lıyım : ) Eğer maddi imkanın el veriyorsa söküp bu adama kargoyla yollayabilirsin jantları.

Söküp gönderme yapamam gibi duruyor kargoda jantlara bi zarar gelsin istemem bi motosiklet tamircisine gidip yöblendirmesini isteyeceğim bu arada bende çukurova eylül ayinda allah izin verirse istanbula gelip kask ekipman bakacağım