PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yokmu asker uğurlama konvoyu yada gelin alma konvoyu yapmak isteyen

ayhanş
03 Ağustos 2015, 10:24
herkese merhaba
motor sever arkadaşlar arasında yokmu askere giden konvoy yapmak isteyen yada evlenen gelin alma konvoyu yapmak isteyen gelelim İstanbul sokaklarını şenlendirelim :)

MotoGlock
03 Ağustos 2015, 10:29
İleride düğünüm olduğunda tek istediğim ya :)

Usercom
03 Ağustos 2015, 10:33
Milli asker uğurlama aracımız

http://i.hizliresim.com/eyXzq0.jpg

10 tane falan kiralayalım filo indiriminden de yararlanırız:mrgreen:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-kiralik-araclar-otomobil-farkli-model-ve-yapilarda-dogan-slx-ler-kiralik-210986618/detay

xewor
03 Ağustos 2015, 10:38
Şu düğün vs. konvoyları kadar gereksiz ve saçma çok az şey vardır sanırım dünyada. :)

ayhanş
03 Ağustos 2015, 10:40
İleride düğünüm olduğunda tek istediğim ya :)

adamım istanbulda olsaydın istegini yerine getirirdim

Thracian
03 Ağustos 2015, 10:44
Ben de düğünde hep öyle bir şey istiyordum ama düğün biraz aceleye geldiği için bu tarz bir organizasyon yapamadık.Ama Karacabey ve çevre il ve ilçelerden bu tarz bir organizasyon yapmaya niyeti olana,zamanım olursa seve seve giderim.

shruikan
03 Ağustos 2015, 10:47
Düğün konvoylarına uyuz oluyorum; akşam karıyı be*****em diye bizim de kafamızı s.kmenin anlamı yok.

Bune
03 Ağustos 2015, 10:47
herkese merhaba
motor sever arkadaşlar arasında yokmu askere giden konvoy yapmak isteyen yada evlenen gelin alma konvoyu yapmak isteyen gelelim İstanbul sokaklarını şenlendirelim :)

Yazar burada egzoz patırtısından ve diğer insanların huzurunu kaçırmaktan bahsetmek istemiş.

Ne kadar küfür ediyorum şu asker gönderirken, evlenirken milletin huzurunu kaçırıp egzoz bağırtanlara havaya ateş edenlere bi bilseniz belki de ulan bi insan evladı bu kadar küfür edemez yaa dersiniz. Biz de askere gittik bi gece öncesi komşularla hellaleştik otogara bile istemedim bizimkileri zorla geldiler otobüsün kapısında son kez ellerinden öptüm hellalik istedim bitti gitti.

Bu arada en büyük asker bizim asker gazıyla gönderilen adama da tuvalet temizliği yapmak ne kadar koyuyordur varın gerisini siz hesap edin.

ayhanş
03 Ağustos 2015, 11:11
Yazar burada egzoz patırtısından ve diğer insanların huzurunu kaçırmaktan bahsetmek istemiş.

Ne kadar küfür ediyorum şu asker gönderirken, evlenirken milletin huzurunu kaçırıp egzoz bağırtanlara havaya ateş edenlere bi bilseniz belki de ulan bi insan evladı bu kadar küfür edemez yaa dersiniz. Biz de askere gittik bi gece öncesi komşularla hellaleştik otogara bile istemedim bizimkileri zorla geldiler otobüsün kapısında son kez ellerinden öptüm hellalik istedim bitti gitti.

Bu arada en büyük asker bizim asker gazıyla gönderilen adama da tuvalet temizliği yapmak ne kadar koyuyordur varın gerisini siz hesap edin.

amacımız birkaç motor birleşip gezmek bende karşıyım butür insanları huzursuz edenlere

Usercom
03 Ağustos 2015, 11:22
Düğün konvoylarına uyuz oluyorum; akşam karıyı be*****em diye bizim de kafamızı s.kmenin anlamı yok.

düğünler "biz evleniyoruz herkes görsün" anlayışının ürünleridir

köy olur kasaba olur küçük şehir olur herkesi tanırsın herkes de seni tanır o zaman yaparsın bir düğün konvoyu korna çala çala gidersin bir şey demem

ama 17 milyonluk şehirde toplasan 50 kişilik bir ailen var ne anlamı var evlendiğini herkese göstermenin:silent::pr:

KURT-BOZ
03 Ağustos 2015, 11:30
aracın arkasına yazarlar

'' bi biskrem verdim kandırdım ''

sanki bizde malızya bilmiyoruz dünya bi altın alıp eşşek yüküyle para harcadıgını :D Bide evlendikten sonra o biskremi burnundan gelecegini bilmiyor .

Bune
03 Ağustos 2015, 11:42
amacımız birkaç motor birleşip gezmek bende karşıyım butür insanları huzursuz edenlere

Eğer gerçekten amacın bir kaç motor birleşip gezmekse hani işin içinde korna çalma egzoz patırdatma yoksa aç abi facebook' u, yaz motorsikletinin marka modelini, hyo gt250r gördüğüm kadarıyla gir gruba mutlaka bi etkinlikleri vardır ona katıl al sana mis gibi eğlence.

Mesela bizim R25 grubu bu hafta sonu gazlayalım diyor anket açmışlar nereye gidelim diye, anketi açan adam MT-07 kullanıyor sen de katıl hyo ile hem millet tasarım görsün hem de yeni arkadaşlar edin daha ne :)

Ben oldum olası tek yada artçılı gezme taraftarıyım grup sürüşü bana uymuyor o yüzden grupta olmama rağmen hiç katılmadım bi de orası var. :)

K121L
04 Ağustos 2015, 11:01
Var ama bende ruhsatlı motor yok 5 gün içerisinde almaya çalışıcam daelim roadwin 250r düşünüyorum 2 . el
Alırsam hemen organize etmeyi amaçlıyorum

Mengu16
04 Ağustos 2015, 11:02
Var ama bende ruhsatlı motor yok 5 gün içerisinde almaya çalışıcam daelim roadwin 250r düşünüyorum 2 . el
Alırsam hemen organize etmeyi amaçlıyorum
Motosikleti: ruhsatlı yok :cherry:

GezeGeze
06 Ağustos 2015, 16:45
Abartmamak kaydıyla, ki hemen her şeyin "abartılmışı" adı üstünde "abartılı" olduğundan iyi değildir, normal şekildeki kutlamalar, törenler geleneklerimizin göreneklerimizin bir parçasıdır.

Gelin almanın halka duyurulması evliliğin toplumsal düzeyde duyurulmasının, onaylanmasının,kabul edilmesinin, desteklenmesinin ve bu birlikteliğin dışarıdan gelebilecek olası etkilere karşı toplumsal düzeyde korunacak olmasının ilan edilmesinin bir parçasıdır.

Evliliğin gerekli olup olmadığını felsefi düzeyde tartışmak ayrı bir konudur; ama evlenen çiftler artık toplumsal düzeyde başka bir "kategoridedirler".

Özetle, kimseye duyurmadığın evlilik "evlilik" olmaz.

Asker uğurlamak da yine milli birlik ve bütünlük ile ilgilidir.

Abartılı olmamak şartıyla, yani, toplumsal huzuru bozmamak düzeyinde, bu tür kutlamalar iyidir, gereklidir.

Motosiklet ile bu tür kutlamalara katılmaya gelince, fikir olarak güzel; ama aşırı heyecan, kalabalıklar, konvoya katılacak olan arabaların sürücülerinin durumu vs. açısından motosikletliler için riskli olabilir.

Aklı başında sürücülerden oluşacak bir motosikletli konvoy, sürücüler için olduğu kadar, dışardan izleyenler için de keyifli bir geçiş olacaktır.

Sepya
06 Ağustos 2015, 17:54
Düğünler kapitalizmin gelenekselleşmiş halidir,bu da bir türevi

Usercom
06 Ağustos 2015, 18:10
ben sevdiklerinle yapacağın sade bir düğüne karşı değilim :mrgreen:

ancak "evleniyoruz" kategorisine daha evlenmeden 1009 foto ekleyen -bir o kadarını da evlendikten sonra yükleyen- pelinsu ve hakan evliliği bir daha düşünmeliler

çünkü sergilemek için yaşamaktalar bu yüzden anı kaçırmaktalar

Sepya çok haklı kapitalizm insanların olduklarından daha iyi bir yerde imiş gibi gözükmelerini destekler bu yüzden sosyal medya vardır

Sokollu
06 Ağustos 2015, 18:14
Ben de isterim ben de. Düğün salonuna konvoy halinde gidelim, full ekipman evleneyim ama ufak bir pürüz var gelin yok :mrgreen:

Green Arrow
06 Ağustos 2015, 19:17

Hocam bence bu düşünce çok yanlış ve ayıp. Burada evlilikten söz ediyoruz. Etkinlik hoşunuza gitmeyebilir ancak burada bir sürü bayan var erkek 1 ise kadında 1'dir. Kimse kimsenin oyuncağı veya etkinlik eğlencesi değildir.