PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korkunç konu ilk motorsiklet

Raven99
03 Ağustos 2015, 04:16
Ankarada yasiyorum 17 yasindayim 1.84 boyum 90 kilom var ilk motorsikletimi alacagim ama maddi durum kötü. Bütçe 2500 en fazla motorsiklet icin başka ayrinti aklima gelmiyor kredi filan cekemiyorum scooter dusunuyorum ya da ankara gibi bir sehirde hangisi giderse ilk motor olarak

Berkay*
03 Ağustos 2015, 04:27
Kardeş eski konulara bak illa ki 2500 liraya yakın bütçesi olan birisi konusu açmıştır. 1001 çeşit konu var başlangıç motosikleti ile ilgili.

KURT-BOZ
03 Ağustos 2015, 08:48
kardeşim ankarada yaşıyorsan bi defa o 2500 ün en aşşa 500 ünü kendi korumaların için ayır.

al kardeşim sana çok güzel bi başlangıç motoru buna plaka felan çıkarttırıp masrafa girme 2-3 ay bin alış dedigim gibi 500 ü kendi korumalarına harca kaskını al eldivenini önümüz kış elcik al mont al demiyom malüm biraz tuzlu onlar ha benim gibi az kulllanılmış güzel kaliteli bi montu ucuza düşürebilirsin

http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring-motosiklet/100-uag

Raven99
04 Ağustos 2015, 02:47
kardeşim ankarada yaşıyorsan bi defa o 2500 ün en aşşa 500 ünü kendi korumaların için ayır.

al kardeşim sana çok güzel bi başlangıç motoru buna plaka felan çıkarttırıp masrafa girme 2-3 ay bin alış dedigim gibi 500 ü kendi korumalarına harca kaskını al eldivenini önümüz kış elcik al mont al demiyom malüm biraz tuzlu onlar ha benim gibi az kulllanılmış güzel kaliteli bi montu ucuza düşürebilirsin

http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring-motosiklet/100-uag

Abi simdi mondiale pek guvenim yok ogrenci adamim para sorun oluyor

qezgin
04 Ağustos 2015, 03:52
Abi simdi mondiale pek guvenim yok ogrenci adamim para sorun oluyor

İlk motorun madem şehir içi olacak ayrıca ucuz olur evet ama hız yapmaz isen sorun olmaz. Yavaş yavaş git bu arada biraz daha para biriktirir hem tecrübe yapar üstüne koyarsın 1 sene sonra bunu satar 2.el temiz Japon'a yürürsün. Acele etmemek gerek ne kadar yavaş çıkarsan merdivenleri düşme riskin o kadar az olur.

mücahit1
04 Ağustos 2015, 07:48
binmeeeeee binme 2826302 milyon tane var o'neill ile ayni boydaki adamda ordaki konulardan bakıp aldı saka maka baktığım her yerde ilk motor var ya suriyelileri geçti

natila
04 Ağustos 2015, 08:21
Eninde sonunda vitesliye geçeceksin o yüzden hemen git Bi bajaj bayiine sıfırı 3000 tl olan bajaj boxer den kap bitane 500 tl + dirseklik + dizlik + kaskı 9 taksit yaptır : ( ls2 kask 150 tl , dizlik + dirseklik:90-100 tl

Raven99
04 Ağustos 2015, 13:47
Bajaj yedek parca bakimindan nasil

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Eninde sonunda vitesliye geçeceksin o yüzden hemen git Bi bajaj bayiine sıfırı 3000 tl olan bajaj boxer den kap bitane 500 tl + dirseklik + dizlik + kaskı 9 taksit yaptır : ( ls2 kask 150 tl , dizlik + dirseklik:90-100 tl

Bajaj yedek parcada filan nasil ve ankarada sehir ici surecegim icin cok dur kalk olacak o yuzden scooter dusunmustum

Mengu16
04 Ağustos 2015, 14:54
Ben Bajaj Boxer tavsiyelerini cidden anlamıyorum, kampana frenli motoru nasıl tavsiye ediyorsunuz. Panik frende arka teker kayıyor, ön teker de kampana olduğundan yeterli gelmiyor. Motorun durabileceği durumlarda paldır küldür giriyosunuz karşınıza çıkan şeye. Ankara gibi bir yerde kampana frenli motor kullanmak ciddi anlamda delilik olur. Haftada bir çarparsınız bir yerlere, hele acemiyseniz hiç kaçarı yok. Kullanıcılarının ağzından bizzat duydum Boxer'ın frenlerinin yetersiz olduğunu.

Mr.Yldrmdmr
04 Ağustos 2015, 15:02
Yukinin vergisiz cup motosikletleri var bak belki hoşuna gider:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yuki-as-motorda-2125-tl-degil-1950-tl-tum-kredi-kartlarina-9-taksit-198798932/detay
Bununla işe başla. Yanına bir kask eldiven kesinlikle al. Sonra paran yeterse montunu dizliğini alırsın.
Düzgün şekilde kullanıp apaçiliğe kalkışmazsan rahat 5.000 10.000 km götürür seni diye düşünüyorum. Bu sırada yaptığın tecrübeyle biriktireceğin para büyür. Düşünebilirsin aslında.