PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TVS APACHE SORUN

KAWASAKI_GTR
02 Ağustos 2015, 22:52
merhaba arkadslar 4silindir kullanıcısı iken bosanma ve maddi sebeplerden ötürü kawasaki 1400 gtr motorumu sattım...

kendimi toparlayarak tvs apache aldım fakat bir sorun var

motoru aldıgım kişi arkadasım yagsız bırakıp buna motor yaptırmıs...

daha once apache kullanmadım kıyaslama yapamıyorum ..

motor sanki kasıyor gitmek istemiyor gibi

motoru aldıgım zaman 14 ay motor yatmıs pislik icindeydi motor aldım yıkadım yagladım tertemiz hale getirdim .

SUBAP ve egzantirik sesi vardı tamirciye verdim ses kesildi. fakat motor kasmaya basladı resmen

GELELİM SIKINTIYA ..
1. SIKINTI = MOTORDA İVMELENME YOK 5. VİTES HİC YOK TOP SPEED 90 105 ARASI GEZİYOR.
2. SIKINTI İSE ROLANTİ TUTMUYOR ( FARLAR KAPALI İKEN SORUN YOK . FARLAR ACILINCA STOP EDİYOR.) ROLANTİYİ OYNUYORUM
2 BİN DEVİRE CIKARTIYORUM SORUNYOK AMA YOLDA GİDERKEN DEBRİYAJA BASINCA 5 BİN DEVİRDEN 2 BİN DEVİRE COK GEC DÜSÜYOR

TAMİRCİYE GİDİYORUM

birine gidiyom abi 200 cc yapalım motoru
birine gidiyom piston segman atalım

ömerky
03 Ağustos 2015, 01:09
Abi diğerlerini bilmem de topspeed de çok bu sorun yok gibi. Ben düz yolda yaklaşık 9 binde vites atarak 110 falan yapıyorum ortalama. Ha biraz daha uzun gidebilsem 115 falan yapar gibi ama seninki de çok problemli gibi gelmedi bana..

KURT-BOZ
03 Ağustos 2015, 01:47
abicim öncelikle üzüldüm boşandıgın için benim ana babada ayrı neyse ..

abi belki motoru rektefe eden ustanın işciliginden kaynaklanıyor olabilir belki silindir piston takarken biraz çabuk alışssın diye ikisinide ince zımparayla zımparalayabilirdi bi ikinciside yag ölçülerini nasıl koyuyorsun biliyon fazla korsan motor bogulur.3. bakımları yapıldımı 5. vites yok gibi diyon benimkinde yeminle 6-7 vitesi istiyor abi nasıl olmaz acil şanzımana bi baktır yagı varmı yokmu vites dişlilerine bi baktır hemen moturcuya götürüpte yeniden silindir piston attırma + 200 cc yapamazlar apache nin üstündeki blok en fazla 184 cc lik silindir piston kabul edebiliyor fazlası olmuyor. kasma oluyorsa nasıl kasma mesela kesiciyemi giriyor belirli bi devire gelince onu geçmiyormu mesela ben sibob yamultunca servis 2500 km ye kadar bi ayar çekti 5.viteste 8 bin devir deyince kalıyordu gitmiyordu kesiciye giriyordu 100 ü geçmiyordu aynı yolda giderken debriyajı hafif çeker hemen bırakırsınya onun gibi ondan olabilir belki bi ihtimal bi düşün derim apache saglam motor yorumlarda bi iki ybr ci kardeşimizi gördüm yerden yere vuracaklar moturu ellerinden gelse :D

mozgur
03 Ağustos 2015, 08:23
Dostum servisinde karbüratörü temizlettir bir düzelir gibi.Bir de diyafram esnekliğini yitirmiş olabilir.

yns0707
03 Ağustos 2015, 09:36
Benimde 2011 model aynı marka motorumda son hız 125 falan sizinkinde kesin bir sorun var benim motorum bakımlı olmamasına rağmen bu şekilde iyi bir usta bulup gösterin bencede

KAWASAKI_GTR
03 Ağustos 2015, 10:40
şimdi 1400 cc den inip 150 cc ye bindim.tabi ivmelenme hızlanma ona göre o onemli degil

150 cc ama 150 cc nin hakkını hic vermiyor. yamaha nouvom 115 cc
vardı sehir icinde işe git gel için o motor 120 yaparken bu motor 100 de kalıyor. .
salak gibi sattık nouvo yu aldık bunu EŞEKLER gibi pişmanım vallahi

30 dakka bir yere gidiyorsun titresimden dolayı her yerim uyusuyor . inanın arkadaslar yakıcam motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

bu arada ben izmirdeyim arkadaslar
izmir cankayada. varsa izmirden arkadaslar varsa tanıdıgı arkadasları gidelim birlikte hallettirelim...

yns0707
03 Ağustos 2015, 10:40
şimdi 1400 cc den inip 150 cc ye bindim.tabi ivmelenme hızlanma ona göre o onemli degil

vardı sehir icinde işe git gel için o motor 120 yaparken bu motor 100 de kalıyor. .

30 dakka bir yere gidiyorsun titresimden dolayı her yerim uyusuyor . inanın arkadaslar yakıcam motoru.

Bence bu kadar yıpratmayın kendinizi ustadan kaynaklı sorun olabilir. Çünkü o kadar da kötülenecek bir model değil gerçekten ben aldığım zamandan beridir bakımlarını kendim yapıyorum fazla anlamadığım halde hiç bir sorunla karşılaşmadım. En önemli etken usta bence başka bi yere gösterin birde

KURT-BOZ
03 Ağustos 2015, 11:20

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

bu arada ben izmirdeyim arkadaslar
izmir cankayada. varsa izmirden arkadaslar varsa tanıdıgı arkadasları gidelim birlikte hallettirelim...

abi kurbanın olam ustanın yaptıgı işçigilinin suçunu neden motordan çıkartıyon gözünü sevem bi gün gel benim motoru verem bi bin bakalım yine aynı şeyleri söyliyecekmisin

Tİme_shİft42
03 Ağustos 2015, 12:48
Piyasada Tvs mi yokta 14 ay yatan kir pas içindeki motoru aldın kendi paranızla rezil olmayın ustayı beyenmiyorsan başka ustalarada git biraz sabır düzelir elbet