PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım Lütfen !

XleonaL
02 Ağustos 2015, 17:02
Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar. Hero thriller sahibiyim. 15 gün önce falan aldım motoru ekipman falan hersey tamam ama ehliyetim yok daha sınavı bekliyorum. Sizlerden yardım istiyecegğim konu ise motor tek marş ta çalışmıyor hafif gaz vermem gerekiyor. çalıştıktan sonra ise rolantideyken gaz vermezsem kendi kendine stop ediyor. Ehliyet olmadığı için trafiğe cıkmıyorum o yuzden servise götüremedim. Bu arada teknik aksam hakkında bilgimde yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hayırlı günler.

Onurhan D
02 Ağustos 2015, 17:15
Sorunun bujiyle ilgili bence yada rolanti ayarıyla.

mterayes26
04 Ağustos 2015, 10:44
Normal bu motorlarda ilk çalıştırma için jikle bu yüzden var, ısınana kadar da stop edebilir rölantiyi aç

kordinaryus
04 Ağustos 2015, 17:06
normaldir dostum hafif gaz vererek çalıştırılır motor. karbüratörlü olduğu için normal. bence rölantiyi kurcalamadan önce jikleyi açarak çalıştır. jikleyi yarım açıp çalıştır, 30sn-1dk sonra kapat. yine stop ederse o zaman rölantisine bakarsın.

emreengin
04 Ağustos 2015, 23:12
İLK BAŞTA HAFİF GAZ NORMAL ABARTMADAN TABİ - DEVİR GÖSTERGESİ VARSA 1.2-1.4 ARASI OLMALI DÜZGÜN ÇALIŞMASI İÇİN YOKSA EĞER HAFİF GAZ VEREREK STOP ETMEDEN DURACAK ŞEKİLDE SABİT TUTUP RÖLANTİ AYARI YAPMAN LAZIM. NETTE MARKA MODEL YAZIP RÖLENTİ AYARI DİYE ARATTIR SORUNUNU ÇÖZERSİN