PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motorumu almak istiyorum;Yuki Samurai

Canyassts
02 Ağustos 2015, 12:39
Herkese iyi günler.Burada yeniyim :) Ehliyetimi 1 ay evvel aldım.Yaşım 18 İzmirde yaşıyorum öğrenciyim.Ve ailemin de desteği ile motorumu almak ıstıyorum super sport motorlar dikkatimi çekiyor :) yukinin spitzerden sonra cıkardığı samurai gözüme çarptı :):) siz neler düşünürsünüz ödeme şartları da bana uygun olduğu için bu motoru ıyıce dusunmeye basladım :) tabi ki ekipmanıma da bütçe ayırdım kendimce :bounce::) motorumu aldıktan sonra da eğitim almayı düşünüyorum. Sıkıntı cıkarır mı acaba beni zorlar mı hız tutkunu bırısı değilim biraz da şekle yürüyorum diyebilirim :) :)Şimdiden bana yardımcı olan olmayan herkese tesekkürler :)
:)

scooboy
02 Ağustos 2015, 12:42
Yaşın genç. Yolun başındasın. Beğendiğin motoru al, zamanla tecrüben artıcak. İhtiyaçların ve beğenin farklılaşıcak.
Ekipmanını eğitimini eksik etme yeter. :) hayırlı olsun. Camiaya hoşgeldin kardeş.

banno1957
02 Ağustos 2015, 12:45
yedek servis yok denebilecek kadar kötü , çinli tamir eden kişiler yani kendini usta zannedenler işten anlamıyor , izmir'deymişsin sana tavsiyem honda cbr 250 , yükseliş honda'ya gidip bakabilirsin , 2.el ve 0 motorlar var , hiç yoktan arkasında kurumsal bir firma ve teknik destek var , geçen arkadaşa motor bakıyoruz çin malı satan yerde adamlar atletle ve olmayacak sözlerle motor satmaya çalışıyorlar , ama honda öyle değil , ve çin mallarında hiç bir parça garanti kapsamına girmiyor , ne kadar garanti var deselerde aslında yok :)

Canyassts
02 Ağustos 2015, 12:45
Çok teşekkür ederim abi :)

Murat.K.
02 Ağustos 2015, 12:48
10.500 buna verebiliyor isen küçük bir fark ile adam gibi Japon alırsın.

scooboy
02 Ağustos 2015, 12:51
Kardeşim 2-3binlik bişey alıcaksın sandım. O para az değil madem bu kadar verebilyosun çinliyle işin olmasın.

Canyassts
02 Ağustos 2015, 12:55
biraz nakit verip geri kalanı kredi kartı olmadan taksit yaptırabileceğim bi motor bulamadım henüz bundan başka :)

CxAnKACx
02 Ağustos 2015, 12:56
O fiyat nedir oyle R125 fiyatina. Bence de o kadar butce varsa orjinalini alin R125 falan veya Cbr bulabilirseniz alin. Sonra pisman olursunuz...

Darkcity2000
02 Ağustos 2015, 12:56
illa tutturma sifir diye, 2. el japon bak

Lucas
02 Ağustos 2015, 13:00
Vereceğin biraz nakit miktarı ile, ikinci el 125/150 cc ikinci el bir motor al, borcun harcın olmasın. Bu arada motor kullanmayı öğrenir, trafiğe alışıp, tecrübe kazanırken, para biriktirirsin. Biriktirdiğin parayla başka modellere bakabilme şansına da sahip olursun :)

Canyassts
02 Ağustos 2015, 13:03
Fikirleriniz,söyledikleriniz benım ıcın cok onemlı :)biraz daha düşünmem gerekiyor sanırım.. Teşekkür ederim :=)

Macit250
02 Ağustos 2015, 13:10
Sana bir abi,dost tavsiyesi kardeşim.Git paranı cbr 125 yatır arkana bile bakma.Böyle ne idüğü belirsiz kılıksız motosiklete para verme.Alacapın motosiklette cbr 125 ile aynı hız yapacak.Kaliteye bin motosiklet hayatında iyi bir makine ile başka.Benimde ilk motosikletim çin malıydı .Şimdi bedava verseler ekmek almaya gitmem .

suphi
02 Ağustos 2015, 13:16
Çinliler ve Japonlar geleneksel düşmanken, Çinli samuray mı olur? Adı bile aldatmaca, ticari amaçla seçilmiş. (Kawasaki'nin Ninja'sı varsa, para kazanmak için Çinli samuray da olur hesabı...)

Bir de ilk motosiklet için daha dik sürüşü, oturuşu olan bir alet (naked vs.) tavsiye ederim. Bilhassa boyun yeterince uzun değilse, gaz hassasiyeti işini, frenlemeyi dört dörtlük çözene kadar dururken, dönerken cc düşük de olsa düşürebilir, hakimiyet kurmakta zorlanabilirsin başlangıçta.

Motor bloğundan, servisinden, yedek parçasından, genel kalitesinden emin olunan ya da standardı bilinen aletlerde, görünüş önemli bir tercih meselesi. Fakat tipi güzel diğer tüm konulardaki durumu muamma motor bence alınmamalı.

Önce GİS Akademi, Yamaha yahut Honda gibi bi yerden ya da gerçekten işi çok iyi bilen sabırlı, anlatma kabiliyeti olan bir ağabeyinden temel sürüş eğitimini tamamla. Al ikinci el bi YBR, CBR 125 ya da iyice gösterip deneyeceğin bir Pulsar NS 200, güzelce bin, öğren bu sezon sonra satıp (bu arada tercihen çalışıp para da biriktirerek) önümüzdeki yıl fuarda kampanya falan denk getirip istediğin motora geçersin.

Arada 1.000 TL. zararın mı oldu? Bindiğine, öğrendiğine sayarsın. En dandik scooter'ı bile günlük 60-70 liraya kiralıyorlar. Allah tüm gençlerimizi ve motosiklet sürücülerini korusun.

evboslukren
02 Ağustos 2015, 16:38
Marmariste tatildeyken isiklarda denk geldigim motor.Adam bide sticker set yapmis uzaktan benimkiyle ayni sandim neyse kenarda durduk biraz sohbet falan dedim biraz inceliym guzel replika 😊
Dokunsam elimde kalicak gibiydi nerdeyse butun parcasi aman diyim sakın o topa girme.Insanlar senetle alabildikleri icin tercih ediyorlar bu tarz modelleri ama astari yuzunden cok pahaliya gelir