PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başarısız bir sınav.

AlperenB
02 Ağustos 2015, 00:50
Bugün direksiyon sinavina girdim onceden konu acmistim zaten ilk defa egitimde bindim motora ve egitimde oyle abartildigi gibi bisey degildi şu gaz şu fren deyip verdiler motoru, bi kac tur atip bu kadar yeter dediler. Velhasil adam gibi ogrenemedim ve zaten pek yetenegimde yoktu. 1 hafta sonra sinava geldim iste gecen seferden aklimda olanlari uygularim diye baya gaza getirdim kendimi, seleye oturdum, kontağı çevirdim hafif bi gaza dokundum. Hazırım dedim kendi kendime. Sonra hoca yaklaştı yanıma dedim heralde yapmam gerekenleri söylicek, öyle de oldu. Yanima geldi ciddi bir surat ifadesiyle eliyle isaret etti o kaldirim tarzinda olan ince uzun platformu, kurduğu cümle aynen böyle 'Şurdaki platformu görüyor musun (kafa salladım) onun üzerinden geçerken eğer düşersen direk dön gel şu bulunduğun yere ('sonra? ' dedim yeniden baslicagim heralde diye dusunerekten) kontagi kapat evine geri dön. ' dedi. Ben o sıra zaten şok oldum benden önceki bayanla yarim saat ilgilendi kadin yere dustu motoru devirdi yardimci oldu falan bana birden böyle deyince zaten kendimden emin degildim daha bi panik oldum. Elim ayagim titredi durduk yere. Test surusu yapabilir miyim dedim sadece dön gel şurdan dedi. Konileri turlayarak platforma kadar geldim öyle etkilemisti ki o dedigi test surusunde bile elimin titremesinden çok kasıldım ve direksiyonu çeviremedim ortalayamadim. Neyse iste çok uzun yazdım sınav basladi konileri gene sakince gectim yine platformda bi kitlendim son anda biraz toparladim da uzerine cikabildim ama uzun surmedi 2 saniye sonra dustum kollarimdaki titremeden kaynakli.

Kaldım sınavdan.

Geçmiş olsun dedi ters ters baktım hemen uzaklaştı yanımdan.

Anlamıyorum abilerim niye böyle olmak zorundaydı ki? Çevremde motoru olan bi adam yok. Egitime gitmeye param yok. Denklestirdigim son paralarla anca direksiyon sinav ucretini odedim iste. Çok boktan işler ya. Geri dönerken duvarları yumrukladım ellerim parçalandı şimdi hepten titriyor.

Şu iki tekeri sürmek için daha ne kadar bekliyeceğim bilmiyorum.

omer2to
02 Ağustos 2015, 00:52
hocam ordan geçerken gaza asılıp demir çubuğun üzerine geldiğinde elini gazdan kesip debriyaja basıp geçmek çok kolay ama bu şahsi fikrim kesinlikle Sınav Tavsiyesi değildir.
Geçmiş olsun

Sepya
02 Ağustos 2015, 00:54
Belki benden büyüksündür belki küçük bilemem ama burada olsaydın deponu doldurur yorulasıya çalışırdık dostum, şu direksiyon hocaları adet dönemindeki kadınlar gibi sanki 3-5 kere rossiyle piste çıkmış havasında bir çoğu. Bir bayan ayrıcalık göstermesini anlamış değilim neyse kardeşim vakti gelir iyi bir ehliyetin iyi bir motorun olur tüm samimiyetimle söylüyorum rabbim en iyisini sana nasip etsin

Sado39
02 Ağustos 2015, 00:56
Sürücü kursunu sıkıştır o kadar para veriyoruz hakkını ara. Al motoru istediğin kadar gez orda en azından deneme yanılma yoluyla öğrenirsin. Aklıma başka bi çözüm gelmedi şu durumda.

bursagsli
02 Ağustos 2015, 01:07
O demir platform çok sakat bende en çok ondan korkardım tam sola düşmek üzereydim dengeyi sağlamak için sağ ayağımı kaldırdım sonra gerisi rahattı baktın sağa düşeceksin sol ayağını kaldır
Sürücü kursları parayı alıyor ama motorsiklet eğitimi vermiyor malesef git şikayet et derim

Berkay*
02 Ağustos 2015, 01:13
Sana belli saat eğitim vermek zorundalar. Kaç saat olduğunu hatırlamıyorum fakat ciddi bir rakamdı. Forumdan birisi sizi şikayet ederim dediğinde motosikleti verip ne yaparsan yap canın sıkılınca bırakırsın demişler yanlış hatırlamıyorsam. :D

Ben olsam eğitim isterdim sürekli vermezlerse motosikleti isterdim onu da vermezlerse şikayet edeceğimi söylerdim ve ederdim de. Ama çok kafaya takılacak bir şey değil. Bu sefer olmaz ise bir sonrakinde olur. Duvarları yumruklayacak kadar ne vardı ki? Her şeyde bir hayır vardır. Boşver takma kafana.

Tecrubeli abilerim yanıtlarsa sevinirim. O levhadan geçerken motosiklete ivme kazandırırken ileriye bakarsak. Zaten motosiklet hiç oynamadan dümdüz gitmez mi?

mozgur
02 Ağustos 2015, 01:14
:/ geçmiş olsun. Üzülme dostum tekrar girersin. Hayırlısı buymuş demekki.

karşıyaka57
02 Ağustos 2015, 01:27
Hangi şehirdesiniz?O demire doğru ilerlerken motoru düz bir hatta tuttup demirin basinda en ortasindan girdikten sonra gaza asıl ve bir hışımla hızlı geç orada hız dengeni sağlar.Kesinlikle moralini bozma öyle veya böyle her türlü gececeksin.Sadece konsantre olmalısın ve bir iki ders eğitim vercekler kaldığın için.

AlperenB
02 Ağustos 2015, 01:29
hocam ordan geçerken gaza asılıp demir çubuğun üzerine geldiğinde elini gazdan kesip debriyaja basıp geçmek çok kolay ama bu şahsi fikrim kesinlikle Sınav Tavsiyesi değildir.
Geçmiş olsun
Debriyaj falan yok ki mondialin dandik yarı vitesli cuplarından biriyle girdim sinava zaten sola gidiyordu gidon durmadan.

Belki benden büyüksündür belki küçük bilemem ama burada olsaydın deponu doldurur yorulasıya çalışırdık dostum, şu direksiyon hocaları adet dönemindeki kadınlar gibi sanki 3-5 kere rossiyle piste çıkmış havasında bir çoğu. Bir bayan ayrıcalık göstermesini anlamış değilim neyse kardeşim vakti gelir iyi bir ehliyetin iyi bir motorun olur tüm samimiyetimle söylüyorum rabbim en iyisini sana nasip etsin
Çok sağolun hocam

Sürücü kursunu sıkıştır o kadar para veriyoruz hakkını ara. Al motoru istediğin kadar gez orda en azından deneme yanılma yoluyla öğrenirsin. Aklıma başka bi çözüm gelmedi şu durumda.

O demir platform çok sakat bende en çok ondan korkardım tam sola düşmek üzereydim dengeyi sağlamak için sağ ayağımı kaldırdım sonra gerisi rahattı baktın sağa düşeceksin sol ayağını kaldır
Sürücü kursları parayı alıyor ama motorsiklet eğitimi vermiyor malesef git şikayet et derim

Sana belli saat eğitim vermek zorundalar. Kaç saat olduğunu hatırlamıyorum fakat ciddi bir rakamdı. Forumdan birisi sizi şikayet ederim dediğinde motosikleti verip ne yaparsan yap canın sıkılınca bırakırsın demişler yanlış hatırlamıyorsam. :D

Ben olsam eğitim isterdim sürekli vermezlerse motosikleti isterdim onu da vermezlerse şikayet edeceğimi söylerdim ve ederdim de. Ama çok kafaya takılacak bir şey değil. Bu sefer olmaz ise bir sonrakinde olur. Duvarları yumruklayacak kadar ne vardı ki? Her şeyde bir hayır vardır. Boşver takma kafana.

Tecrubeli abilerim yanıtlarsa sevinirim. O levhadan geçerken motosiklete ivme kazandırırken ileriye bakarsak. Zaten motosiklet hiç oynamadan dümdüz gitmez mi?
Sürücü kursu zaten bir eğitim daha vermek istedi ancak çalışıyorum ve ağır mesai saatlerim var, o gün için izin alana kadar canım çıkmıştı zaten. Sağolun yorumlarınız için.

:/ geçmiş olsun. Üzülme dostum tekrar girersin. Hayırlısı buymuş demekki.
Hayırlısı bu mudur bilmem ancak yetersizim tecrube konusunda bunun farkındayım. Ancak böyle muamelede bulunması baskalarina ayrıcalıklar sağlamasi cidden sinir bozucu. Hatta suan hatirladim benden sonra yagmur cok hizlandi biraz bekledik. Benden sonra giren bi abi vardı adam zaten motoruyla gelmis biliyor surmesini falan ondan yana sıkıntı yokta gitti o adama da 'abi senin platformdan gecmene gerek yok' dedi kafayi direk hayirdir diye cevirdim hocaya, 'ıslaktır şimdi kayıp düşmesin' diye açıklama yaptı mantıkli aslinda ama ne biliyim bendeki bu talihsizlik çok koyuyor.

ELque
02 Ağustos 2015, 01:38
Geçmiş olsun desemde bişey fayda etmiyecek bi y*vş*ğın kurbanı olmuşsun.

Darkcity2000
02 Ağustos 2015, 02:15
Bu sekilde zaten trafige cikamazsin... platforma gelince karsiya bak gazi hafif ac.. bu evrensel kural, seni debriyaji cekmek degil gaz vermek yani jiroskopik donme gucu kurtarir.

shruikan
02 Ağustos 2015, 02:42
Burda yoğun bi yavşaklık kokusu var; o kadın Allah bilir geçti sınavı?

Freye
02 Ağustos 2015, 02:58
Geçmiş olsun kendini üzme elbet geçersin, Alırsın ehliyetini.
O değilde beyler bu devirde kadın olacaksın her bakımdan bizden 1 hatta 2 adım öndeler kendimi çok ezik görmeye başladım ya la :)

teodor
02 Ağustos 2015, 03:10
Her işte bir hayır vardır, bi dahakine inşallah. Bir abi olarak tavsiye hayata karşı duruşun hep böyle olsun. Daha çok güzel günlerin olacak.

Yolcu0
02 Ağustos 2015, 05:44
ya sürücü kursunu sıkıştır motorla antreman yap yada eş dost akrabadan bir motor al 1 hafta durmadan bin alışırsın. en büyük tavsiyem ise sonraki ehliyet sınavında derin bir nefes al ve stres yapma.

kivancern
02 Ağustos 2015, 06:32
Surucu kursuna kiziyorsun ama o denge platformunda gecemiyorsan sence trafige cikman dogru mu? Surucu kursunun verdigi diger egitimlerede katilmamissin.. muhtamelen denge platformu orda calisildi

Belki herkeskenden farkli bisey dicem ama bence burda agir kusur senin :/

Birde direksion sinav ucretini zor denklestirdim demissin.. peki ya 240tl lik harc + kart parasi..?

Onurhan D
02 Ağustos 2015, 08:12
Ben platformun öyle abartılfığı gibi bişe olduğumu düşünmüyorum.İlk denemem de bile geçtim.Platforma düz bi şekilde yaklaşıyosun yani uzaktan ortalıyosun iyice yaklaştığında ileriye bakıp(platforma bakarsan gidemezsin)gaz açıyosun bu kadar basit.Bide dünkü açtığın konuda geçtim demiştin ben mi yanlış hatırlıyorum.

sezgingulmez
02 Ağustos 2015, 08:56
senin ikametin neresi kardeşim?

AlperenB
02 Ağustos 2015, 09:27
Geçmiş olsun desemde bişey fayda etmiyecek bi y*vş*ğın kurbanı olmuşsun.
Sağolun hocam

Bu sekilde zaten trafige cikamazsin... platforma gelince karsiya bak gazi hafif ac.. bu evrensel kural, seni debriyaji cekmek degil gaz vermek yani jiroskopik donme gucu kurtarir.
Biliyorum hocam zaten ehliyetten sonra motor alip 2 hafta mahalleden cikmadan gece sürücektim alismak icin. Verdikleri motor vitesli degil debriyaj yok

Burda yoğun bi yavşaklık kokusu var; o kadın Allah bilir geçti sınavı?
Bilmiyorum hocam kimsenin günahını almak istemiyorum

Geçmiş olsun kendini üzme elbet geçersin, Alırsın ehliyetini.
O değilde beyler bu devirde kadın olacaksın her bakımdan bizden 1 hatta 2 adım öndeler kendimi çok ezik görmeye başladım ya la :)
Öyle hocam öyle..

Her işte bir hayır vardır, bi dahakine inşallah. Bir abi olarak tavsiye hayata karşı duruşun hep böyle olsun. Daha çok güzel günlerin olacak.
Sağolasın abim inşallah.

ya sürücü kursunu sıkıştır motorla antreman yap yada eş dost akrabadan bir motor al 1 hafta durmadan bin alışırsın. en büyük tavsiyem ise sonraki ehliyet sınavında derin bir nefes al ve stres yapma.
Dediğim gibi ağır mesai saatlerim var hocam mümkün olmadı.

Surucu kursuna kiziyorsun ama o denge platformunda gecemiyorsan sence trafige cikman dogru mu? Surucu kursunun verdigi diger egitimlerede katilmamissin.. muhtamelen denge platformu orda calisildi

Belki herkeskenden farkli bisey dicem ama bence burda agir kusur senin :/

Birde direksion sinav ucretini zor denklestirdim demissin.. peki ya 240tl lik harc + kart parasi..?
Abi kesinlikle haklisin ben zaten bir gun egitime gittim onda da 10 tur attiysam sadece 3 unde gecebildim platformu tamamen sans isiydi. O gün kendi kendimi gaza getirdim yapicaksin ediceksin diye ancak hocanin tutumu psikolojik baskı yarattı üzerimde, ellerim çok kasıldı. Avans almayi planliyordum calistigim yerden geri kalani zaten bizimkilere gidiyor.

Ben platformun öyle abartılfığı gibi bişe olduğumu düşünmüyorum.İlk denemem de bile geçtim.Platforma düz bi şekilde yaklaşıyosun yani uzaktan ortalıyosun iyice yaklaştığında ileriye bakıp(platforma bakarsan gidemezsin)gaz açıyosun bu kadar basit.Bide dünkü açtığın konuda geçtim demiştin ben mi yanlış hatırlıyorum.
Evet hocam bir iki defa gecmistim platformu ancak orda hocanin yaptigi baski nedeniyle çok kasildım ve ellerim titriyordu.

senin ikametin neresi kardeşim?

Istanbul abi.

sezgingulmez
02 Ağustos 2015, 10:41
gel ben sana öğretiyim burada platformda var eylül sınavına hazırlan