PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250 cc 4 Silindir Motor Almak

mattiadestro
01 Ağustos 2015, 20:02
arkadaşlar selam,

Suzuki gf250 buldum bir tane. 85 model 4 silindir bir motor. elemanın dediğine gore orijinal 32 binde. (inanmiyorum ama) plaka sorgulamada kazası falan yok. motor da yaşına gore iyi duruyor. sizce bu motor basıma ne dertler açabilir? yüksek kaliteli yağ kullanip sık sık degistirsek iyi baksak sorun yaratır mı? yabancı bloğun birinde okuduğum plastik kalitesinin düşük olduğuydu onun dışında bir sorun yaşamamış.

shooter1
01 Ağustos 2015, 20:17
30 yaşında ve parça bulabilir misin

LynXMaSTeR
01 Ağustos 2015, 20:58
32 binde olsa da zamanla eskiyen, değiştirilmesi gereken parçalar vardır. özellikle içerisinde conta vb. bulunan lastik parçalar, sürekli aşınmaya maruz kalan metal parçalar gibi.
bunları temin etmek biraz sıkıntı olabilir.

ceymier
01 Ağustos 2015, 21:03
Biraz mi :) imkansiz diye biliriz bence hic ugrasmayin derim

Hasan7
01 Ağustos 2015, 22:30
Ebayla aran iyiyse problem olmaz

Macit250
01 Ağustos 2015, 23:08
2006 motosikletime 1.5 aydır parça bulamıyorum.O motosiklete parçayı düşünmek bile istemem.

natila
01 Ağustos 2015, 23:11
Hocam napıcan 30 yaşındaki motoru allahını seversen �� bedava verseler almam...

Blackeagletr
01 Ağustos 2015, 23:17
Günlük kullanım içinse, büyük risk. Sonu pişmanlığa gider.
Ha proje olarak girişiyorsanız, zamanınız bolsa, ben bu motoru bir yılda toplarım arada sırada sadece zevkine sürerim, günlük kullandığım başka motorum var diyorsanız alınır.

mattiadestro
02 Ağustos 2015, 00:41
@hasan7

ebayle aram iyi ancak aramalarımda sadece sarf malzemesi ve aksesuarlar çıktı. googleda arama yaptığımda hollanda lokasyonlu bir sitede alt motor parçaları bulabildim. ama masraf ne olur, stok ne zamana kadar bulunur, ne sürede gelir soru işareti.

@blackeagletr

haftasonu kullanımı için alacağım. elbette günlük kullanım için istemiyorum. ölmeden önce 4 silindir bir 250lik kullanmak iyi olur gibi geliyor :)

Sepya
02 Ağustos 2015, 00:42
Bu motorlar daha çok zevk için alınır belirli bir projesi çizilir ardından acelesi olmadan keyif alarak toplanır, yok abi gündelik evden işe sürecem dersen bulaşma

Kuralsiz111
02 Ağustos 2015, 01:06
sahibinin yerınde olsam mezar kazıp gömerim satmayamı çalışıyo bide :D benden büyükmüş motor :D

000000
02 Ağustos 2015, 02:03
@hasan7

haftasonu kullanımı için alacağım. elbette günlük kullanım için istemiyorum. ölmeden önce 4 silindir bir 250lik kullanmak iyi olur gibi geliyor :)
İyi tarafları
a) Şimdiki tüm motorları biraraya getirsen ihtiyar delikanlı kadar zevkli olmaz.
b) Gözler üzerinde olur

Kötü Tarafları
a) Parça bulamazsın
b) Usta bulamazsın
c) En ufak problemde, ( parça bulunabilirse yurtdışından gelecek, bulunamazsa muadili yaptırılacak ) 1 ay yatar.
d) Yakar, hemde çok yakar.

akıl diyor ki alınmaz, ama akıllı adamın motorla ne işi olur ki? Zamanın, paran, garajın varsa al.

Bune
02 Ağustos 2015, 02:13

CBR 250RR al daha rahat parçasını bulursun diye düşünüyorum yada bekle bi iki sene daha ölmezsin inşallah herkes kawasaki 250cc 4 silindir motor çıkaracak diyor onu alırsın :)

mattiadestro
02 Ağustos 2015, 02:51
CBR 250RR al daha rahat parçasını bulursun diye düşünüyorum yada bekle bi iki sene daha ölmezsin inşallah herkes kawasaki 250cc 4 silindir motor çıkaracak diyor onu alırsın :)

cbr 250rr'ı kim kaybetmiş ki biz bulalım hocam :) türkiyede var mı o bile şüpheli. iyi dilekler için teşekkürler ama o 4 silindirli 250 cc haberleri asparagas geliyor bana.

mücahit1
03 Ağustos 2015, 09:38
bi petrol şirketiyle anlaşma hazırla o zaman

Tequ
03 Ağustos 2015, 09:45
Eger vazgecersen almaktan nerden nasıl ve ne kadara buldugunu da soylersen belki alacak arkadaslar olabilir aramızda :P

Mengu16
03 Ağustos 2015, 09:53
Her silindiri neredeyse mobilet silindiri kadar 62.5 cc olan 4 silindir motordan ne keyif alacaksın. Model V8-V12 motorlar var minyatür, onlar gibi geliyo bana.

fatih.
03 Ağustos 2015, 11:22
para bol ve fantazi olarak alınabilir

ergün1968
03 Ağustos 2015, 12:25
Bir motor dağıtıp toplayacak kadar bilgin varsa al.Yok ben anlama diyorsan uzak dur.

bassturbin
03 Ağustos 2015, 13:05
O motora istanbulda bir ara bende bakmıştım, sahibi satmadan önce değişik hikayeler anlatmıştı motorla ilgili, belki aynı motordur kırmızıydı benim baktığım, sonra dedi motorun karbüretörleri temizlenmeli falan filan, ilanlarda sorunsuz yazar, o kadar fiyat isterler sonra motorun yanına gidince anlatırda anlatırlar şusu var busu var, hiç girme o motora seni fiyatı ve silindirleri cezbetmiş,hergün tamir eder durursun, senkron ayarıda ister zaman zaman zaten antikaya yaklaşmış motor.

mattiadestro
03 Ağustos 2015, 13:16
Her silindiri neredeyse mobilet silindiri kadar 62.5 cc olan 4 silindir motordan ne keyif alacaksın. Model V8-V12 motorlar var minyatür, onlar gibi geliyo bana.

youtubeda izlerken bile içi bir hoş oluyor insanın :) binmesi nasıldır allah bilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

O motora istanbulda bir ara bende bakmıştım, sahibi satmadan önce değişik hikayeler anlatmıştı motorla ilgili, belki aynı motordur kırmızıydı benim baktığım, sonra dedi motorun karbüretörleri temizlenmeli falan filan, ilanlarda sorunsuz yazar, o kadar fiyat isterler sonra motorun yanına gidince anlatırda anlatırlar şusu var busu var, hiç girme o motora seni fiyatı ve silindirleri cezbetmiş,hergün tamir eder durursun, senkron ayarıda ister zaman zaman zaten antikaya yaklaşmış motor.

evet aynı motor sanırım. sahibinden ilan süresi bitmiş ancak caps almıştım. yazdığına göre yeni bakım yaptırmış(?) bir tek amortisör keçeleri yağ kaçırıyormuş. akşam resmini atarım foruma.

açıkçası bir tek silindirleri cezbetti, fiyat 5700 yazmış oldukça fazla. 4 ancak verilir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Bir motor dağıtıp toplayacak kadar bilgin varsa al.Yok ben anlama diyorsan uzak dur.

motorun servis kitapçığını ve alt motor şemalarını buldum. benim bilgim yok ancak amcam bu konularda biraz bilgili, motosiklette olmasa da genel olarak bayağı iyi ustadır ona güveniyorum açıkçası. tabii yine de bilen birine danışırım almaya karar verirsem.

Eger vazgecersen almaktan nerden nasıl ve ne kadara buldugunu da soylersen belki alacak arkadaslar olabilir aramızda :P

akşam caps atarım hocam yalnız siz alırsanız bir tur verirsiniz artık :)

Pisman
03 Ağustos 2015, 13:27
eskide olsa Ülkemizde sıkça kullanılmış, aşina olduğumuz bir model olsa çıkmacıdan falan parça bulabilirsin, yabancı dilin iyiyse motoru almadan önce olası parçaları nerede ne kadara bulurum, yada bulabilir miyim? diye bir incele öncelikle. duruma göre karar verirsin, araştıracak kadar bilgin yoksa motor yürür halde bile olsa ilk arızada aylarca yatacak demektir.

mattiadestro
03 Ağustos 2015, 23:00
http://imgur.com/STQMAUf

http://imgur.com/nnUhMDy

isteyen olursa iletişim bilgilerini de verebilirim.

bassturbin
04 Ağustos 2015, 13:01
http://imgur.com/STQMAUf

http://imgur.com/nnUhMDy

isteyen olursa iletişim bilgilerini de verebilirim.

Benim baktığım kafa grenajlı farlıydı tertemizdi tabiki alınıp bu hale geitrmedilerse :) Önden vurmuşlarki keçeler yağ kaçıtıyor ön amortisör boruları yamuk olma ihtimali yüksek değiştirirsin 2 hafta sonra yine atar düzgün yaptırmak lazım, belalı motorlar...

dekmanci
04 Ağustos 2015, 15:36
hocam yalnis hatirlamiyor isem eski 250 cc 4 zamanli motorlar 20.000 devir cevirdigi icin motor omurleri kisa idi bunuda goz onunde bulundur

mattiadestro
04 Ağustos 2015, 16:03
Benim baktığım kafa grenajlı farlıydı tertemizdi tabiki alınıp bu hale geitrmedilerse :) Önden vurmuşlarki keçeler yağ kaçıtıyor ön amortisör boruları yamuk olma ihtimali yüksek değiştirirsin 2 hafta sonra yine atar düzgün yaptırmak lazım, belalı motorlar...

karenajlı derken bu şekilde mi hocam?

http://drive2moto.ru/uploads/albom/1328634741/orig-58c_1986_gf250s_takeshi1_800.jpg

eğer öyleyse, depo ve radyatör arasındaki hava kanallı grenajı yeni almış olmalılar. ama satıcı yurtdışından parça getirtecek bir profil değil gibi. bilemiyorum.

bir de hazır aprilia sahibi bulmuşken sorayım, bu saatten sonra rs 125 almak mantıklı mı? bir de profil fotoğrafınızda bulunan kasanın kronik sorunu var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

hocam yalnis hatirlamiyor isem eski 250 cc 4 zamanli motorlar 20.000 devir cevirdigi icin motor omurleri kisa idi bunuda goz onunde bulundur

bu o kadar çevirmiyor hocam gsxr 250'ler 16 civarı bu 14 falan. yine de eski motor tabii ne olacağı belli olmaz.