PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk marşta zorlanma

BAIIHAN
01 Ağustos 2015, 12:33
Selamlar

6 ay kadar önce yeni akü taktım. Uyumlu olan ancak Unibat bulabilince mecburen onu tercih ettim.

Sorunu tarifi ise

2-3 gün aradan sonra marşa ilk bastığımda zorlanıyor. Motor yarım turu attıktan sonra yarım saniye kadar duruyor (gücü yetmiyor) ardından turu tamamlayıp çalışıyor. Nitekim 5 dk sürüşten sonra akü gayet güçlü şekilde basıyor ve gün içerisinde gayet güçlü şekilde çuf çuf basıyor. Marşa basmamla çalışması bir oluyor.

Durum bu olunca her otoparka gidişimde çalışmazsa korkusu yaşıyorum. Akü ilk kullanımda sanki 2. marşa gücü yetmeyecekmiş kadar zayıf tepki veriyor.

6 aylık aküde böyle bir sorun yaşamam normal mi? Değiştirmeli miyim? Şarj yeterli olur mu? Yoksa doğal mı?

Motosiklet üzerinde fazladan led lamba ve kendi alarm sistemi mevcut.

hakikiteker
01 Ağustos 2015, 13:13
Alarm sistemi ilkel olabilir ya da akü bitik olabilir.

mecho86
01 Ağustos 2015, 13:55
Aku yeterli amperi sagliyormu ? Sarj tutuyor mu? Alarmdan kaynaklanan sikinti mi var. Motor sarj ediyormu? Bende zamaninda 1000 lik makinama daha dusuk amperli aku takmistim. 3 kere basinca bosaliyordu aku. 6 ayda aku bitmez.

telike
01 Ağustos 2015, 15:24
kendisinin alarm sistemiyse aküyü de ona göre koyarlar. iyi bir marka ile dğeiştirirseniz hem bu sıcak yaz günlerinde konjektörünüzü zorlamazsınız hem de sağlıklı korkusuz binersiniz.