PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kisin motosiklet fiyatlari dusermi?

ceymier
01 Ağustos 2015, 00:22
Merhabalar cbr 125 veya pcx 150 almayi dusunuyorum 2 arasinda kaldim fakat fiyatlari cok yuksek cbr 125 2015 modele en dusuk 8 bin tl istiyorlar pcx ayni o civarlarda bence cok yuksek kisa dogru fiyatlar inermi 0 motosiklet fiyatlari duser mi?

ELque
01 Ağustos 2015, 00:41
Bildiğim japonlarda fiyat net ve kesindir genelde bayilerin indirim yapacağını zannetmiyorum da cidden var mı yoksa böyle bişey :silent:

ceymier
01 Ağustos 2015, 00:42
Eger fazla fiyat fark etmiyorsa bosuna beklemeden motor almayi dusunuyorum

suphi
01 Ağustos 2015, 01:03
2. el fiyatları Aralık - Ocak aylarında epey düşüyor geçen yılki gözlemlerime göre. Bunun dışında firmaların modeli eskiyen ama sıfır, satamadıkları motorlarda fiyat düşüşü olabilmekte. Stok eritmek için iyi kampanyalar, indirimler yapabiliyorlar.

Fakat sezonda karaborsa olmuş tutulan modellerde yeni partilerin gelmesiyle mühim farklar olmaz hatta dövizin durumuna göre artış olabilir kimi zaman.

En kötü motor, olmayan motordur. Yeni başlayacaklar için daha sezon yarılanmışken motosikletçi adayı "kışın daha ucuza motor bulurum" diye ertelememeli bence. Bu sezon bütçe yettiğince duruma münasip bir alet bulunarak acemilik atılıp (özellikle eğitim alınıp) yeni seneye inşallah motora daha hakim bir sürücü olarak başlanmak hedeflenmeli.

Belli bir tecrübesi, motor mazisi olan adam da sanırım ki imkanı varsa yazın motorsuz kalmak pahasına kışın daha uygununu bulmayı beklemez. Temiz ikinci el ve saire bir motor edinip kışın sağlam kampanya olursa elindekini satıp model, marka değiştirmeyi tercih eder muhtemelen.

Sonuçta kışı motorlu ya da motorsuz görebileceğimizin garantisi yok hiçbirimizin..

Berkay*
01 Ağustos 2015, 01:17
2. el fiyatları Aralık - Ocak aylarında epey düşüyor geçen yılki gözlemlerime göre. Bunun dışında firmaların modeli eskiyen ama sıfır, satamadıkları motorlarda fiyat düşüşü olabilmekte. Stok eritmek için iyi kampanyalar, indirimler yapabiliyorlar.

Fakat sezonda karaborsa olmuş tutulan modellerde yeni partilerin gelmesiyle mühim farklar olmaz hatta dövizin durumuna göre artış olabilir kimi zaman.

En kötü motor, olmayan motordur. Yeni başlayacaklar için daha sezon yarılanmışken motosikletçi adayı "kışın daha ucuza motor bulurum" diye ertelememeli bence. Bu sezon bütçe yettiğince duruma münasip bir alet bulunarak acemilik atılıp (özellikle eğitim alınıp) yeni seneye inşallah motora daha hakim bir sürücü olarak başlanmak hedeflenmeli.

Belli bir tecrübesi, motor mazisi olan adam da sanırım ki imkanı varsa yazın motorsuz kalmak pahasına kışın daha uygununu bulmayı beklemez. Temiz ikinci el ve saire bir motor edinip kışın sağlam kampanya olursa elindekini satıp model, marka değiştirmeyi tercih eder muhtemelen.

Sonuçta kışı motorlu ya da motorsuz görebileceğimizin garantisi yok hiçbirimizin..

İyi güzel diyorsunuz da öğrenci adam için 300 liranın bile büyük önemi var. Şimdi 1-2 milyar düşse ben takla atarak giderim o motosikleti almaya. Bence beklenir ki ben bekliyorum bu kış alacağım inşallah.

MotoGlock
01 Ağustos 2015, 01:18
İyi güzel diyorsunuz da öğrenci adam için 300 liranın bile büyük önemi var. Şimdi 1-2 milyar düşse ben takla atarak giderim o motosikleti almaya. Bence beklenir ki ben bekliyorum bu kış alacağım inşallah.

bende kışı bekliyorum cbr için dostum, ama cok düşmez bence

ahmetkorkmaz
01 Ağustos 2015, 01:25
Ben Honda dan biliyorum döviz oynaması hariç hiç düşmüyor. Dövizin sabit olduğunu varsayarak fazla da yükselmiyor.

Bence beklemeye hiç değmez.

KIDI
01 Ağustos 2015, 01:30
Sıfırları bilmiyom da sahibinden.com da arkadaşım ikinci ellerde düşme oluyor diyordu bazı modellerde. Büyük ihtimalle çin modelidir onlarda ama şahsi düşüncem :)

polemos
01 Ağustos 2015, 01:34

İlk motor tecrübeniz olacaksa temiz bir ikinci eli hemen almanızı tavsiye ederim. Hava ve yol Şartları en uygun dönemdeyken acemiliğinizi atmanız daha iyi olur. Kış şartlarında daha zor olabilir. Fuar zamanı PCX'in "bana olur fiyatı" 7.500 TL idi(Bayi ile başka bir yerden tanışmışlığımız vardı). Kış boyunca hiç düştüğünü görmedim. Şu an 7.900 TL. Bence boşuna beklemeyin.

shooter1
01 Ağustos 2015, 01:38
çakallar gitmedikçe piyasa düşmez

Berkay*
01 Ağustos 2015, 02:21
bende kışı bekliyorum cbr için dostum, ama cok düşmez bence
Bana motosiklet farketmiyor bütçe belliyken şu mu bu mu demek mantıklı değil. :D Sağlam ayağımı yerden kesicek bir şey bulayım 2. el uyguna hemen alıcam.
Cbr kış döneminde gayet uygundu diye hatırlıyorum. Ben yaklaşık 2 yıldır malum siteye bakıyorum. Kış döneminde çok uyguna giden motorlar gördüm çok geçmeden satılıyorlar zaten. İnşallah bize de birer tane denk gelir.

İlk motor tecrübeniz olacaksa temiz bir ikinci eli hemen almanızı tavsiye ederim. Hava ve yol Şartları en uygun dönemdeyken acemiliğinizi atmanız daha iyi olur. Kış şartlarında daha zor olabilir. Fuar zamanı PCX'in "bana olur fiyatı" 7.500 TL idi(Bayi ile başka bir yerden tanışmışlığımız vardı). Kış boyunca hiç düştüğünü görmedim. Şu an 7.900 TL. Bence boşuna beklemeyin.

Teşekkür ederim. Şuan alırsam ekipman bütçemi kısmak zorunda kalıyorum. Hem o zamana biraz daha para birikir. Zaten sezon kapanınca alıp sezon açıldığında binmeyi düşünüyorum hatta Haziran 20'sine kadar bekletebilirsem çok daha güzel olur. YGS-LYS sınavından önce başıma bir iş gelsin istemiyorum.

Sj's
01 Ağustos 2015, 02:32
Ikinci el dusebilir. Hatta evet duser. Ama sifir fiyatlari ulkemizde cok buyuk oranda doviz kuruna baglidir. Sezondu degildi bakmaz distributorler. Kar edemeyecekleri fiyatlardan motor satmaz kimse.

karşıyaka57
01 Ağustos 2015, 08:55
Dikkat ettiğim kadarıyla 2.ellerde % 10 fiyat farkı oluyor yazın ve kışınki ortalamaya göre.Kesin bir durum değil ama genelde piyasa bu şekilde işliyor araba ve motosiklette.

natila
01 Ağustos 2015, 09:31
Kampanya olmazsa sıfırlar düşmez 2.eller ise düşer düşmemiş olduğunu görsen bile ara kardeşim şukadar peşinim var veriyorsan gelip alayım de tabii arada uçurum yoksa satar adam naapsın kışın motoru sezonluk kullanıcı ise

okan kömür
01 Ağustos 2015, 09:34
Genelde ilgi cekisi cinli chopperlar düser kısın bakarken adamlar 3000 istiyodu yazın 5000 üstü yaptılar fiyatları cbrde bi düsüs olucağını zannetmiyorum

ceymier
01 Ağustos 2015, 21:06
Choppperlarda ilgimi cekmiyorki dede motoru gibi geliyor bana

mücahit1
03 Ağustos 2015, 10:21
Eger fazla fiyat fark etmiyorsa bosuna beklemeden motor almayi dusunuyorum

fazladan ziyade en masum satıcı bile yaz sezonunda motoruna 2bin ekstradan yazıyor bin lira pazarlığa veriyo yine kalan bin lira onun cebinde kısında tatlı su sürücüleri arabaya dönüyorum kar kış ohhhooh diye en çabuk nasıl kurtulurum diyo fiatin % 80ine indiriyo

yeknet
03 Ağustos 2015, 10:45
Sıfır fiyatları düşmez 2. el fiyatları düşer. Fiyatlar düşecek beklentisi ile aylarca beklenmez. uygun denk getirdiğin zaman kaçırmayacaksın, çok marka modele takılmamak lazım. Nasıl olsa 1-2 yıl içinde sen de satacaksın.

Tequ
03 Ağustos 2015, 10:47
Off sezon diye fiyat kırıldıgı yok malesef fiyatlar hep sabit. Olaki denk gelirsiniz "kış indirimi" seklinde bir kac indirime fakat aradaki 300-500 TL indirim icin su guzelim sezonu kacirdigina degmez bence. Ki onun bile garantisi yok.

Bune
03 Ağustos 2015, 10:53
Fiyat ortalaması 20 bin civarı olan motorlarda abartısız 2 bin lira düşer. Arbalarda da aynı motorlarda da aynı çünkü kasım aralık gibi yeni modeller gelmeye başlar herkes öncesinden elindekini çıkarmaya çalışır ama motosiklette iş daha da abartılı oluyor tatlı su motorcuları yazın kullandıkları tatile gittikleri motorları satışa çıkarır. Yada koyacak kapalı garajı yoktur otoparka para ödemektense satayım der o sebeple motosiklet fiyatları daha çok düşer. Ayrıca Motosiklet araba gibi değil bir ay kullanmasan türlü türlü sorun çıkarır bi sonraki bakımda astarı yüzünü geçer bunu bilenler de farklı model alırım diyerekten satışa çıkarıyorlar.

Ben kış sezonu motorumu satarken en pahalı 2013 apache 4.200 tl filandı bi de şimdi gir bak anlarsın :)

Not: Yazdıklarım ikinci el için geçerli.

mecho86
03 Ağustos 2015, 11:52
En fazla 500 duser. Onun icin o kadar beklenir mi? Ben beklemem.

iptaluyelik01
03 Ağustos 2015, 13:25
Düşer. Düşüyor.