PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gsx-r600 f1 hata kodu

canYOLDAS
31 Temmuz 2015, 18:49
Arkadaslar merhaba, şöyle bi sorunum var 2004 gsxr600 aldım ama f1 hata kodu veriyo bunu nasıl sildirebilirim ? biligisi olan varmı? şimdiden teşekür ederim...

Bthndmrl
31 Temmuz 2015, 18:56
Suzuki bayisi...

linkinpark20
31 Temmuz 2015, 18:57
Hocam o f1 degil fl olmasi lazim yetkili suzuki servisine goturursen makineye baglayip hata kodunu gorur ve ona gore islem yaparlar. Umarim onemli bisey degildir keske almadan once suzuki servisine gosterseydiniz. Makine olmayan servise gitmeyin cunku bu deneme yanilma yoluyla bulunacak bir hata kodu degil.

canYOLDAS
31 Temmuz 2015, 20:40
Malesef burda servis olayı yok :( hata kodunu okuma olayını çözdüm youtube sayesinde şimdi c21 c28 hata kodlarini veriyor? Bu kodların ne olduğunu bilen var mı ?

ahmetkorkmaz
31 Temmuz 2015, 21:20
Sen en yakın suzuki bayisini ara sor, durumu anlat illa yardımcı olurlar.

C21 - INTAKE AIR TEMPERATURE SENSOR
C28 de yine bu sensörle alakalı sanırım.

Kısaca biraz para sıkışmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Bu da servis manual, user manual değildir.

http://www.suzukigsxr.cz/docs/Suzuki_GSX-R_600_K4+K5.pdf

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Şimdi öğrendim c28 ikincil hava valfiyle alakalı bir sorun. O iş biraz pahalıya patlayacak sanırım.

canYOLDAS
02 Ağustos 2015, 14:34
ahmetkorkmaz üstad dün makinayı açtım komple c21 hata kodunu çözdüm hava filtresi kabinin sensörüymüş soket yerinden çıkmıştı. Ama c28 bulamadım youtube den bi kaç video izledim bakalım ne yapıcam, yabancı bi forum sitesinde egsozdan olabilir diye okumuştum üzerinde tiger abartı egsoz var bilmem beyne giden 8.kabloyu kesin diyodu ona da bakıcam heralder. ikincil hava valfi ora nere bilmiyorum ama açmışken ona da bakarım :D