PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : öksürerek gaz yeme

kordinaryus
30 Temmuz 2015, 21:46
gaza bastığım zaman sanki boğazını temizleyen insan gibi önce bi hırıltı çıkıyor sonra 'vınnn' şeklinde seri ses geliyor. bi de sürüş esnasında gaza bastığım zaman yarım saniye geç alıyor gibi. hava filtresinden midir?

Mengu16
30 Temmuz 2015, 22:19
Hava filtresini ve bujini kontrol et. Hava filtresi kirlenmiş veya yağlanmışsa öksürür motor. Yağ hava filtresine karter havalandırmasından gelir motoru çok zorlarsan.

mterayes26
31 Temmuz 2015, 10:23
Jikleni kontrol et

Levent
31 Temmuz 2015, 11:36
Az daha koy ybr al diyenleri görelim :) Yanmaya engel olan bir problem var.. Karbüratörlü ise ayarı kaçmış olabilir, hava filtresinden olabilir, olmayadabilir, belki buji...

kordinaryus
31 Temmuz 2015, 15:46
buji yeni. yağı yeni. rölantiyi az yükseltmiştim, onu düşüreceğim hava filtresini temizleyip. azıcık da sübap sesi var. onu da usta yapacak artık. ama aletin hava filtresini öyle bir yere koymuşlar ki depoyu sökmem gerekiyor önce. yarın halledicem nasipse.

Bthndmrl
31 Temmuz 2015, 16:39
Hava ayarı ve sübap. bende 2 gün önce yaptırdım aynı sorundu

Zengibar
04 Ağustos 2015, 09:10
Arkadaşlar MCT250 kullanıcısıyım.
Problem hep aynı aslında ama ben çözemedim:( Motorumun tadı çok kaçtı.
Patlayarak çalışma var, gaz yememe var.

Olay olmayan benzin musluğu bağlama ile başladı. Sonra karburator hava lastiğinin yırtık olduğunu gördüm, onu değiştireyim dedim. Bu sebeple karburatoru sokmek zorunda kaldım falan derken ayarı kaçtı makinanın. Tekrar nerden başlayacağımı bilmiyorum.

Lütfen yardım...