PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha YZF-R125 Servis Bakımı Sonrası Titreme Sorunu

Erkan Şahin
11 Temmuz 2015, 21:11
Herkese merhabalar.

YZF-R125 kullanıcısıyım. Motoru 3 ay önce 2. el satın aldım ve 3 bin km sonra Yamaha Ankara yetkili servisinde sezon bakımını yaptırdım. Bakımda;

Motor yağı değişimi
Yağ filtresi değişimi
Arka fren balatası değişimi
Zincir ayarı
Zincir yağlanması
Lastik hava basıncı ayarlanması

işlemleri yapıldı. Ancak bakımdan sonra gidonda ciddi bir titreme başladı buna ek olarak eve ulaşana kadar yüksek devirli kalkışlarda (eskiden yaşamadığım) çırpmalar yaşadım. Ustayla konuştuğumda yamahanın kullanım kılavuzunda (ön 25 psi, arka 29 psi) belirtilmesine rağmen ön lastik 30 psi arka lastik 33 psi hava basıldığını öğrendim.

Motosiklete başlayalı 3 ay oldu. Tecrübeli arkadaşlar titremenin ve çırpmanın (lastik hava basınçlarını düşüreceğim) nedenlerini ve sorunu nasıl çözebileceğim konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim.

İyi akşamlar.

mterayes26
12 Temmuz 2015, 01:02
Düşür bir dene yoksa başka yerlerde aranacak

yasko
24 Temmuz 2015, 01:13
Merhabalar benimde ayni problemim var tireme sorunu oldu ama cok degil ve arti kontagi acarken cikan ses enjeksiyon sesi sanirim makina calismazken vites te ilerleterek ve ayaklik kapatirken cikmaya basladi birde cukurlarda hafif tumseklerde on taraftan sanirim amatisorden tik tik diye her seferinde ses geliyor bu sorunu cozmediler biraz yag eklenerek halledebilecegini soylendi ama daha sert olurmus amatisor
yapilan bakim
1 yag + yag filtresi degisimi
2 antifiriz degisimi
3 hava filtresi temizleme ustama danışmadim henuz makine 6800 de 2. El olarak 5900 deyken aldim

Erkan Şahin
12 Ağustos 2015, 09:52
Lastik havalarını ön 25, arka 29 psi'a çekince titreme ve çırpma sorunlarım kısmen düzeldi. Titreme devam ediyor hala ancak rahatsız edecek boyutta değil.