PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Ybr 125 & Mondial Drift 125 & Honda Cb125e Hangisini Seçmeliyim ?

Rasim000
29 Haziran 2015, 03:08
Merhaba arkadaşlar ben 2 yıldır cg125 kullanıyorum.Artık değiştirmenin vakti geldiğini düşündüm bu 3 motosiklet arasında dönüp duruyorum fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

GB79
29 Haziran 2015, 03:10
Mondial'i niye koydun ki bunların arasına? Mondial sıfır, diğerleri ikinci el mi?

Rasim000
29 Haziran 2015, 03:11
yok 3 ününde sıfırını düşünüyorum mondiali hızlı olduğu için koydum buarada 3ününde lastiklerini alır almaz değiştiricem

EFEKAN09
29 Haziran 2015, 03:20
Ybr 125 güzel motor. Fakat cb125e alınabilir. Honda fiyat açısından daha uygun, tork ve güç olarak bir tık daha güçlü. Ben cb125e'yi üç yıl kullandım bakımları dışında beni hiç masrafım olmadı, hiçbir sorun yaşamadım. Uzun yollarada çıktım hiç sorun çıkarmadı. Ybr daha titreşimsiz ve konforlu onuda belirteyim. Tercih meselesi.

Rasim000
29 Haziran 2015, 03:22
Ybr 125 güzel motor. Fakat cb125e alınabilir. Honda fiyat açısından daha uygun, tork ve güç olarak bir tık daha güçlü. Ben cb125e'yi üç yıl kullandım bakımları dışında beni hiç masrafım olmadı, hiçbir sorun yaşamadım. Uzun yollarada çıktım hiç sorun çıkarmadı. Ybr daha titreşimsiz ve konforlu onuda belirteyim. Tercih meselesi.
öncelikle teşekkür ederim.birşey sorucam hız olarak nasıl pekiyi 110 rahat çıkabiliyosa sorun yok benim için

FatihC
29 Haziran 2015, 03:28
Bende 1 yıl cb 125E 1.5 yıl ybr esd kullandım. Honda hiç masraf çıkarmadı fakat ybr daha kullanışlıydı benim için, imkan varsa ybr al derim. İkiside 110 yapar ama zorlaman lazım.

Egee22
29 Haziran 2015, 05:38
Drift ikisindende güçlüdür hız vs olarak daha üstün.Sağlamlık konusundada sağlam ama ybr daha iyi o açıdan sen neye önem veriyosun sağlamlık ve konfor ise ybr,hız ve şekil istiyosan drift

kordinaryus
29 Haziran 2015, 06:06
hiçbiri rahatlıkla 110'a çıkmaz. zorlanarak çıkar. rahat yapacağın hız (maks vites min devir) 80-90. 110'a rahat çıkacak motosikletin son hızı 140-150 olması lazım ki onlar da 200-250cc olanlar. bu üçü arasından ise elbette ki ybr. devir göstergesi olmayan 'light' cb 125 e değil. garantisi işlemeyen çin malı drift de değil. bu sınıfta commuter olarak 1 tane üretip adam gibi üreten yamaha ybr.

Rasim000
29 Haziran 2015, 15:46
Drift ikisindende güçlüdür hız vs olarak daha üstün.Sağlamlık konusundada sağlam ama ybr daha iyi o açıdan sen neye önem veriyosun sağlamlık ve konfor ise ybr,hız ve şekil istiyosan drift

şeklinin güzel olmasını elbette istiyorum ama şekilden önce dayanıklılık ve arkasında durcak bi firmaya ihtiyacım var oturduğum ile bakılırsa en uygunu honda gibi duruyor hiç yoktan benim açımdan :) düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

hiçbiri rahatlıkla 110'a çıkmaz. zorlanarak çıkar. rahat yapacağın hız (maks vites min devir) 80-90. 110'a rahat çıkacak motosikletin son hızı 140-150 olması lazım ki onlar da 200-250cc olanlar. bu üçü arasından ise elbette ki ybr. devir göstergesi olmayan 'light' cb 125 e değil. garantisi işlemeyen çin malı drift de değil. bu sınıfta commuter olarak 1 tane üretip adam gibi üreten yamaha ybr.

bence hız konusunda yanlış düşünüyorsun benim cg125 motosikletim gps ile ölçüm yaptığımda 105 km saat ibrede iste 120 gösteriyodu.ybr nin burdaki servisini beğenmiyorum ben daha önce kuba bayii vardı motor aldım hiç arkasında durmadılar mallarının bundada aynı sorunun oluşacağını düşünüyorum drift konusunda haklısın her ne kadar övselerde sağlamlık dayanıklılık uzun ömür gidebilmesi benim için önemli ybr ye bakıcak olursakta ybrde vites göstergesi yok 5 aşağı vitesten inip 1 aşağı 4 yukarı bindiğimi düşünürsek o motosikletin rodajı pek sağlıklı olmucak gibi duruyor ayrıca motosiklet botlarım ybrnin vites pedalının altına geçmiyor buda ayrı bi sorun.Düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ederim.

langdon
29 Haziran 2015, 16:07
Selam,

Kardeş bende cb125 ve ybr 125 arasında kalmıştım ama ybrnin her türlü daha iyi daha üstün olduğunu öğrendim araştırmalarımdan. En basitinden ybrnin ön freni disk fren cb125 inki kampana bu yüzden bile ybr alınır bence. Gerçi sonradan mı taktırıldı bilmiyorum ama trafikte önde disk frenli cb125ler de gördüm. Ybr ile en fazla 105 yapabildim ben otobanda gazı köklememe rağmen. Gönül ister ki ibredeki gibi 140 yapsın ama malesef yapmıyor bu aletin uygun hız sınırı 90km/h. Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız sürüşler.

Rasim000
29 Haziran 2015, 16:40
Selam,

Kardeş bende cb125 ve ybr 125 arasında kalmıştım ama ybrnin her türlü daha iyi daha üstün olduğunu öğrendim araştırmalarımdan. En basitinden ybrnin ön freni disk fren cb125 inki kampana bu yüzden bile ybr alınır bence. Gerçi sonradan mı taktırıldı bilmiyorum ama trafikte önde disk frenli cb125ler de gördüm. Ybr ile en fazla 105 yapabildim ben otobanda gazı köklememe rağmen. Gönül ister ki ibredeki gibi 140 yapsın ama malesef yapmıyor bu aletin uygun hız sınırı 90km/h. Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız sürüşler.

Öncelikli şunu söylemeliyim ön freni kampana olan cb125ace ben cb125e alıcam ki onun disk fren.benim öğrenmek istediğim asıl olanda şu yani satın aldıktan sonra hondamı daha güvenilir yoksa yamahamu servis yönünden duyumlarıma göre honda daha güvenilirmiş mallarının arkalarında duruyolarmış yamahanın burdaki bayiinden yanda şüphem var büyük ihtimal seçimimi hondadan yana kullanıcam düşünceni paylaştığın için teşekkür ederim

langdon
29 Haziran 2015, 17:14
Öncelikli şunu söylemeliyim ön freni kampana olan cb125ace ben cb125e alıcam ki onun disk fren.benim öğrenmek istediğim asıl olanda şu yani satın aldıktan sonra hondamı daha güvenilir yoksa yamahamu servis yönünden duyumlarıma göre honda daha güvenilirmiş mallarının arkalarında duruyolarmış yamahanın burdaki bayiinden yanda şüphem var büyük ihtimal seçimimi hondadan yana kullanıcam düşünceni paylaştığın için teşekkür ederim

Servis yönünden bende Hondanın daha kaliteli servisi olduğunu duymuştum. Sıfır motosiklet alacağın için senin için Honda daha mantıklı gibi duruyor şu anda. O zaman Honda CBF150 yi de bir düşün derim maddi açıdan zorlamayacaksa tabi :)

Rasim000
29 Haziran 2015, 17:19
Servis yönünden bende Hondanın daha kaliteli servisi olduğunu duymuştum. Sıfır motosiklet alacağın için senin için Honda daha mantıklı gibi duruyor şu anda. O zaman Honda CBF150 yi de bir düşün derim maddi açıdan zorlamayacaksa tabi :)

cbf150 hem yakışıklı değil hemde ağır ben zayıf uzun boylu biriyim 130 kg üstü motorda benim iş yaş oluyo biraz :)