PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Motor Hakkında Düşünceleriniz Önemli Benim İçin

spxwOw
29 Haziran 2015, 02:34
Merhaba arkadaşlar bu videodaki motoru alıcam ve bu işten ögrendigim kadarıyla bir motorun sesi bir çok şeyi belli ediyor sizce bu motorun videodaki sesi nasıl

https://www.facebook.com/erencanaypek/videos/10207270974962784/

Model :2009
Km:27000
Egzoz : Akrapovic bogazdan ucuda karbon motorun 3 adet kaza kaydı var kazaların hepsi bu sahibinden önce olmuş ve fiyatsız kazalar 3 üde çarpma olarak geçiyor tutar yazmıyor tarihleri 2010 2011 ve 2011 kazaların ve şuan kullanan arkadaşın bilgilerini yazdıgımda plaka sorguladıımda motorda farklı bir model cıkıyor onla konustum bana sigorta kagıdını attı bilincli yaptırdıgını ucuz cıksın diye farklı bir model yazdıgını söyledi fiyatdada 27.750 yazmıştı 26.500 e anlastık sizce genel olarak nasıl fiyat olsun ses olsun motor olsun her bakımdan yorumlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum

http://i.hizliresim.com/kklONm.jpg

http://i.hizliresim.com/g5BOm2.jpg
http://i.hizliresim.com/JYvQPB.jpg
http://i.hizliresim.com/VVbrkr.jpg
http://i.hizliresim.com/b5WBnd.jpg
http://i.hizliresim.com/yMX0By.jpg

4Vaqrant
29 Haziran 2015, 02:38
Kendim için almam şahsen ben oyle jant boyanmis o olmus bu olmuş motorlari pek sevmiyorum. Sade orjinal olucak maximum egzoz elcikler felan

Kur4y
29 Haziran 2015, 02:43
keşke kazasız olsaydı şahsen bende almazdım çünkü her bindiğimde 3 kere çarpmadan dolayı kaza kaydı olduğu aklıma gelecek

TOTEMONS
29 Haziran 2015, 02:46
keşke kazasız olsaydı şahsen bende almazdım çünkü her bindiğimde 3 kere çarpmadan dolayı kaza kaydı olduğu aklıma gelecek

Aynen.Aynı sorundan birden fazla olması her zaman mide bulandırır.

Kur4y
29 Haziran 2015, 02:49
Aynen.Aynı sorundan birden fazla olması her zaman mide bulandırır.

Aynen totemons hani güzel toplamışlardır falandır filandır ama O psikolojisi yetiyor

spxwOw
29 Haziran 2015, 02:52
Motora kaporayıda verdim grenaj boyalı bu arada onu söylemeyi unuttum 27.750 den zorlaya zorlaya 26.500 e indirince birde kazlarda tutar yazmadıgı için ufak çaplı yani 500 tl altında yazmıyor bildigim ondan dolayı pek umursamadım ve yani motorsiklet kaza yapan bir alet oldugu için

Kur4y
29 Haziran 2015, 02:55
Motora kaporayıda verdim grenaj boyalı bu arada onu söylemeyi unuttum 27.750 den zorlaya zorlaya 26.500 e indirince birde kazlarda tutar yazmadıgı için ufak çaplı yani 500 tl altında yazmıyor bildigim ondan dolayı pek umursamadım ve yani motorsiklet kaza yapan bir alet oldugu için

O zaman Hayırlısı oldum diyeyim gönlüne yattıysa zaten kimseyi dinlemezsin inşallah kazasız belasız güle güle güzel günlerle kullanırsın ama 1 kaza vardır hadi 2 olsun bunun 3 olduğu için kafamı veremezdim düşünmekten yola tabi benim görüşüm bu :)

spxwOw
29 Haziran 2015, 03:00
O zaman Hayırlısı oldum diyeyim gönlüne yattıysa zaten kimseyi dinlemezsin inşallah kazasız belasız güle güle güzel günlerle kullanırsın ama 1 kaza vardır hadi 2 olsun bunun 3 olduğu için kafamı veremezdim düşünmekten yola tabi benim görüşüm bu :)

Orası öyle ama tutar yazmadıgı için umursamadım yani tabi motoru alırken servise götürüp baktırıcam öyle alıcam ama sesinde gaz verince bir degişik geliyor sanki youtubedan bakıyorum ordakilerde ses bu şekilde degil

Kur4y
29 Haziran 2015, 03:08
Orası öyle ama tutar yazmadıgı için umursamadım yani tabi motoru alırken servise götürüp baktırıcam öyle alıcam ama sesinde gaz verince bir degişik geliyor sanki youtubedan bakıyorum ordakilerde ses bu şekilde degil

aynı modelin diğer motorların sesinemi bakıyorsun youtubedan? video çözünürlüğü vesayre ses farkı yaratır yada diğer motorlara takılan egzoz değişiktir ses belki ondan değişik geliyordur bilmiyorum o kadarını artık :) , Ses diyince bak aklıma getirdin bende cbr250R'ı yeni aldım ön balata - disk ten ses geliyor belli metodlarla ilk bakıma kadar devam etsin bakalım ses devam ederse serviste bende yaptıracağım birşeyler artık ah şu sesler yokmu deli ediyor beni en ufak olsa kendimi yola veremiyorum Takıntı haline gelmiş :D

spxwOw
29 Haziran 2015, 03:10
o ses balata yeni oldugu için biraz aşınsın gider vıyk vıyk diye geliyor degilmi

Kur4y
29 Haziran 2015, 03:13
o ses balata yeni oldugu için biraz aşınsın gider vıyk vıyk diye geliyor degilmi

aynen öyle her aynı noktada bir vıyk lama yapıyor , Motul balata spreyi almayı düşünüyorum ama evi taşıdıktan sonra yakında evi şehir merkezine daha yakın bi yere taşıyacağımda , belirttiğim gibi aynı noktada istisnasız vıyk lama yapıyor aklıma getirdin ses diye bak kafama taktım gece gece :/

spxwOw
29 Haziran 2015, 03:15
aynen öyle her aynı noktada bir vıyk lama yapıyor , Motul balata spreyi almayı düşünüyorum ama evi taşıdıktan sonra yakında evi şehir merkezine daha yakın bi yere taşıyacağımda , belirttiğim gibi aynı noktada istisnasız vıyk lama yapıyor aklıma getirdin ses diye bak kafama taktım gece gece :/

o balatan sıfır oldugu için her sıfır motorda olur bendede olmuştu 1500 2000 km ye gelince gider o kendiliginden birşey yapmana gerek yok

Kur4y
29 Haziran 2015, 03:21
o balatan sıfır oldugu için her sıfır motorda olur bendede olmuştu 1500 2000 km ye gelince gider o kendiliginden birşey yapmana gerek yok

inşallah dediğin gibi 1500 , 2000 km'ye kadar böyle devam edeyim ses gitmezse ön fren takımını bi temizlettiririm bide zımpara olayı varmış galiba hafif onu uygulatırım servis uygun görürse şimdilik kafaya takmamaya çalışıyorum =)

spxwOw
29 Haziran 2015, 12:10
Evet arkadaşlar sizce görüşünüz nedir motor olsun fiyatı olsun fikirlerinizi almak istiyorum

burakmetu
29 Haziran 2015, 12:20
ben anlamam hiç ama egzozdan bu kadar duman gelmesi normalmi

spxwOw
29 Haziran 2015, 12:21
Ama video kışın çekilmişya ondan diye düşünüyorum ben

yanakadam
29 Haziran 2015, 14:24
Söyle birde o gazı veren arkadaşa az ısınsında öyle gaz versin :) Yazık yahu :)

ELque
29 Haziran 2015, 14:55
Benim aklıma önceki sahibinin kullanımından dolayı oluşmuş yada oluşabilecek arızaların masraflarını satıcının üstleneceğine dair bir kağıt imzalatmak geldi???

screamaykut
29 Haziran 2015, 15:06
O KADAR PARA VERIYORSUN GIT KAZASIZ BIR SEY AL

Levent
29 Haziran 2015, 15:21
Öncelikle motosikleti plakadan mı şasiden mi sorgulattın bu önemli? Plakadan sorgulattıysan o iş yaş. Ayrıca bu paraya 2010-2011 tertemiz motosikletler bulabilirsin. Verdiğin para 2009 kazalı bir R6 için çok yüksek. Kazasız orjinal bir 600RR baksan daha iyi olur. Ayrıca bu motosiklete binecek tecrübeniz konusunda bizi aydınlatırsanız seviniriz. R6 bu sınıfta en agresif makine. Kesinlikle bir 600 rr kadar yumusak değil. Hatayı affeden bir tek tarafı olmaz. Bunları unutmayın.

tayyip53
29 Haziran 2015, 15:29
cok guzel motor ama o fiyat asla verilmey git hondanin cbr 250iklerini al daha iyi olursun emin ol o fiyat asla verme isterse amerikan motor olsun japonu gectim

tyrung
29 Haziran 2015, 15:51
27.000 TL
3 hasar kayıtlı(bedeli yok), her tarafı boyalı, 4 silindir 600cc supersport ... hmmm kalsın :)

Coach_k
29 Haziran 2015, 16:44
Karamsar olmaya pek gerek yok, motosiklet kadar motosikleti nasıl sürdüğünde önemlidir...

Resimde çok fazla bir detay belli olmuyor, Hasar kaydı konusu bir değişik bir konu; adamın motoru park halinde duruyordur, gelir birisi çarpar ve motor yana yatarsa granajlardaki değişim bedelini kimse cebinden ödemez, mecburen hasar kaydı tutulur. Hasar kaydı işi biraz soru işareti ama en temizi R6 sahibi bir arkadaşını alırsın, havalar güzel, çıkın otobana gazlayın. r6 üstünde 5-6 bin km yapan biri çok güzel sana makinanın seceresini döker. Ustaya gidip güzelce depo altına ve kutu içine bakarsın, artık bir çok servisde amoiistör ölçerde var, güzelce gırtlağa ve şase bağlantı noktlarına bakarsın makine ciğerliyse gidiyorsa ki bunu en iyi R6 süren biri bilir, granajlar kısmı o kadar da dert değil...

Bu konuya yorum yazanlar hariç, bu memlekette yağ markasına göre motorun sesinin azaldığını gidişinin değiştiğini, vites geçişlerinin düzeldiğine inanalar var, işte onlar için granaj, boya, taş izi herşeydir. Adam motul yağ koyunca HP aldığını zannediyor. Buna hasar kaydı var dersen motora benzin döker yakar :)

Hayırlısı olsun, bu rakamlara gsxr 600 - cbr 600rr bakmakda da fayda var.

spxwOw
30 Haziran 2015, 00:59
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar , şimdi bu motoru cok araştırdım r6 piyasasına bulabildigim yüksek modelle parasının hakkını veren bu var r6 lar pahalı yani , bendede yamahaya r6 karşı bir ilgim bir egilimim var honda filan hiç hoşuma gitmiyor zaten verdigim kapora 200 tl , gidicem servise göstericem bir grenajda boyası varki motor sürekli düşen kalkan alet bu olur o sorgu olayınıda plakadanda yaptım şaşesindende aynı bilgiler aynı şeyler cıkıyor muane tarihine göre kmleri karşılaştırdım , herşey tutarlı bir isim farklı işte onunda sigortanın fotosunu attı baktım ordada aynı isim yazıyor ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

omer2to
30 Haziran 2015, 01:20
hocam Allah kazan bela vermesin az paraya kıy expertize sok ben şahin aldığımda bile yapmıştım rahat uyuyayım diye kolay gelsin

spxwOw
30 Haziran 2015, 02:08
hocam Allah kazan bela vermesin az paraya kıy expertize sok ben şahin aldığımda bile yapmıştım rahat uyuyayım diye kolay gelsin

Aynen bende gidince servise göstermeden almıcam hayırlısıyla herşey bir iyi giderse bu videoda işte motorun sesi biraz degişk geldi bana

omer2to
30 Haziran 2015, 02:12
para kolay kazanılmıyor kazasız belasız binersin inş mutlaka göster hocam

spxwOw
30 Haziran 2015, 02:14
para kolay kazanılmıyor kazasız belasız binersin inş mutlaka göster hocam

valla sorma kardeşim biriktirene kadar neler çektim halada ugrasıyorum belli bir kısmı kredi paranın hayırlısıyla bu motoru alıcam ama kesin göstericemde