PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 500+ Motor alan uzman oluyor

segreto
29 Haziran 2015, 00:46
İyi forumlar direkt konuya geliyorum.
Bugun ışıkta bekerken yanıma CBR 600RR durdu. Yandada kızlar filan var ışın bekliyorlar. Erkekliği tuttu elemanın. Işık sayıyor 10,9,8,7....3, oldu adam 1 e taktı motoru yeşil yanınca vınnnn gözden kayıp oldu 2 dk gittim virajdan geçerken bi baktım herif viracı alamamış düz uçmuş Allah'tan herifte bi şey yoktu ama motor pert. Tamam 600'lük motoru olabilir Allah daha fazlasını versin ama artistlik yapıcam diye acemice hatalar yaptı. Gençliğine, malına ,canına başka canlara yazık.

Doçkinderi
29 Haziran 2015, 00:51
O yüzden ; Altındaki motora güvenerek değil, tecrübene güvenerek hareket ediceksin. Havalara girmeyeceksin...

Reşit
29 Haziran 2015, 00:51
Uzman olmayla bağlantısını çözemedim. Öyle bir beyanı mı oldu? Saniyeyi saymaktan o mu algılanıyor? Ben de şöyle bir klişe konu beklerdim. Mekana 500+ motorlar gidince itibarın neden yükseliyor? vs

Velhasıl çok takılma babuş, gazla zevkine bak :rendeer:

forewer
29 Haziran 2015, 00:52
İşte buna hızlı giden atın ..oku seyrek düşer diyolar.:)

Bune
29 Haziran 2015, 00:59
Bu motosikletin en acımasız yanı da bu bi anlık artizliği anında cezalandırıyor, hadi bu defa affettim dediği anlar çok nadir. Aptalca bişey yaptınmı anında cezasını çekiyorsun. Normal araç virajı dönerken apaçilik yaparsa (aptallık yani) en fazla kıç atıyor geri vitese alıyor aracı topluyor sadece rezil oluyor ama aynısını motorcu yaparsa lowside, highside, tankslapper.... türlü türlü cezası var :)

lifespeed
29 Haziran 2015, 01:08
Benzeri bir olay 1 saat önce başımdan geçti.

İzmir de ikamet ediyorum. Özkanlar'dan Bornova'ya çıkarken kırmızı ışıkta Yamaha fz6 bekliyor. 2 kişiler. Mont yok, kask yok, hiçbir güvenlikleri yok. Yanlarında durdum. Sarı ışık yanar yanmaz direk gazladılar. İlerde de önlerine bir paketçi kurye çıktı. Direk frene asıldı ama.. Çok zor durdular. Az kalsın düşüp, bir yerlerine zarar verceklerdi.

sdirer
29 Haziran 2015, 01:09
ne oldum değil ne olacağım demiş eskiler!..

LynXMaSTeR
29 Haziran 2015, 01:17
hacı ben olsam tek tekerde giderdim :D

uguzyc
29 Haziran 2015, 01:21
AEA Hacettepe söyleşisinde "En iyi motorcu, kimseye bişey kanıtlama ihtiyacı duymayan motorcudur." demişti.
Böyle olaylarla birçok kez karşılaştım (kazasız tabiki), dönüp bakanda yokki. O kızlar arasında bile 5 sn sürmemiştir konu eminim.

emrb
29 Haziran 2015, 01:33
Herşeyi geçin kalbinde zerre kadar kibir olan cennete giremez diyor hadiste.adamlık motor üstündeyken değil inip kaskını çıkardıktan sonra konuşmalarında, hareketleriyle belli olur. Neyin peşindesiniz uleen :P

copycat
29 Haziran 2015, 13:13
belki virajda uçmaya programlanmıştır.

huceyn
29 Haziran 2015, 13:28
Uzmanlıkla ne alakası var

Tequ
29 Haziran 2015, 13:29
1000+ alan da kendini Nirvana'ya ulasmıs zannediyor diyorlar :P

huceyn
29 Haziran 2015, 13:33
1000+ alan da kendini Nirvana'ya ulasmıs zannediyor diyorlar :P
Evet şuan Hindistan dan yazıyorum😁 yanımda motosiklet gurusu var. Birazdan Nirvana'ya gideceğiz😁

obarey
29 Haziran 2015, 14:03
Başlığa katılıyorum, cc yükselikçe ego da yükseliyor. Ben gördüğümü seöylüyorum, öyle olmayanları tenzih ederim tabi ki.

Tİme_shİft42
29 Haziran 2015, 14:09
Bakış yok viraj yok düzde 200 gördüm diye kendilerini Rossi sanıyorlar :queen:

huceyn
29 Haziran 2015, 14:20
Küçük hacim kullanıpta büyük hacim kullananlar söyle böyle diyenlere büyük hacim verip görmek lazım gerçekten yargılama yapabilmek için.

Tequ
29 Haziran 2015, 14:30
Ya zaten bu sekilde aglayanlara bakarsan hep 250cc altı. Bu sekilde kategorize etmekten hic hoslanmıyorum ama kendileri kasiniyor.

pnongrata
29 Haziran 2015, 14:32
Motorum 125 cc ve korkudan acayip tedbirli sürüyorum.

akbird
29 Haziran 2015, 14:37
anlattığın şeyle uzmanlık ne alaka çözemedim ama adamın uçası gelmiş uçmuş yapacak bişey yok :)

cemmoto41
29 Haziran 2015, 14:48
Küçük hacim kullanıpta büyük hacim kullananlar söyle böyle diyenlere büyük hacim verip görmek lazım gerçekten yargılama yapabilmek için.
ben küçük kullanıyorum altıma büyük motor verirsen bu büyük hacimli kulllanan kişinin yaptığı gibi bir sonuç ortaya çıkarırım aşağı yukarı o yüzden böyle yapmamak için küçük hacim kullanıyorum

huceyn
29 Haziran 2015, 14:55
ben küçük kullanıyorum altıma büyük motor verirsen bu büyük hacimli kulllanan kişinin yaptığı gibi bir sonuç ortaya çıkarırım aşağı yukarı o yüzden böyle yapmamak için küçük hacim kullanıyorum
Yani büyük hacim kullanmamanın nedeni bahsedilen şekilde olmamak için. Size taabiyetimi bildiriyorum burdan.😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Ya zaten bu sekilde aglayanlara bakarsan hep 250cc altı. Bu sekilde kategorize etmekten hic hoslanmıyorum ama kendileri kasiniyor.

Ya olm sen "hiç büyük hacimli kullanıyorum diğerleri beni dışlıyor "diye başlık gördün mü allasen 😁

Hedef_Turan
29 Haziran 2015, 15:22
Işınla bizi sikati:cherry:

tayyip53
29 Haziran 2015, 15:24
ya motoru alacaksan al ama diyen yok 500-600 lik aldin be kardesim ne guzelde yani motoru illa hizli gidiptemi zeck aliyosunuy yavas sarmiyomu ben anlamiyorumki

Levent
29 Haziran 2015, 15:28
Işınla bizi sikati:cherry:

80 ler 90lar ^^

Berkay*
29 Haziran 2015, 15:36
Ben 600rr'ı 8 beygire kısıtlamak istiyorum zevkine. :D (Oluyor mu onu da bilmiyorum)

Tequ
29 Haziran 2015, 15:38

Hacı sende sende irade sıfır ozaman.Kucuk ccye de binmemen lazım

Nikkfurie
29 Haziran 2015, 15:48
kazanın oluşu ile ışıklardaki hadise bambaşka bir durum kanaatimce..

uzman olmaya da gerek yok o motorlar 3 saniyede 100 e çıkıyor..

ne yapsın adam 600 rr almış senimi beklesin 100 e çıkmak için anlayamadım serzenişini yani :)

kaza yapan motorcu her kimse geçmiş olsun..

Sepya
29 Haziran 2015, 16:45
Kimi insan var 1000 lik motoru bisiklet niyetine evden işe kullanıyor, kimi insan var CG ile motogp yarışçısı oluyor. Diyim gerisini siz anlayın

bassturbin
29 Haziran 2015, 18:26
Başlığın Türkçe meali; para ayrı şeydir, tecrübe ayrı şeydir, parayla tecrübe satın alınmaz! bazıları uzman lafına uyuz olmuş :)

mazixxx
29 Haziran 2015, 18:36
abi işte bu yüzden büyük hacim istemiyorum çünkü kendimi biliyorum dayanamam açarım gazı uçarım bi yere sonra burda başlık açılır 'artist motorcu taklaya geldi' diye :) kendimi büyük makinaya hazırlıyorum bunun için yinede en az 40 bin km daha ufak hacim kullanmam gerekli

not : yavaş gidince kızlar daha çok bakıyo hızlı gidince hiç bişey göremiyolar ki :)

segreto
29 Haziran 2015, 23:44
Arkadaşlar beni yanlış anlamayım konuyu yazarken çoğul yazdım her yüksek cc kullanan aynı demeye çalışmadım şimdi yüksek cc kullanmak var bide artislik yapmak var artislik yap ama kimsenin canına malına zarar verme düzgün yap değilmi? Ayrıca yarası olan gocunur diye bi söz var demekki sizde bahsettiğim olaya bezer bi şeyler yaşadınız ki sinirleniyorsunuz.
Anlatmaya çalışıtığım yüksek cc'ye biniyorsa altındaki gücün farkına varıp ona göre kullan. Tecrübesizlik yapma. Yeterince tecrübe kasınca geç istersen 1000 cc lik motora çokda şeyimde değil yani. Ben "siz yapmayın böyle şeyler sonuçları bunlar" temalı bi yazı yazmaya çalıştım herhangi bir art niyetim yok:santa:

< iLk@yy >
29 Haziran 2015, 23:52
valla iş bilip bilmemekte değil her zaman
her durumda ne olursa olsun temkinli olmakta yarar var 2 ay önce ışıklarda tüm arkadaşlarımla dururken ben önden seri kalkacam diye herkesi bilerek uyardım rivaya girişte acarlardaki ışıklarda

o yolda gördüğümüz eğitimli bmw amcalar bile eğitimsiz birinden daha dengesiz bir hareket yaparak virajda motorunu üstüme yatırmaya kalktı
sonuç virajda sağda duran araca çarpmaktan kılpayı kurtardı neyin gazına geldi ise artık yüksek sesle bağırmama rağmen

mevzu sadece eğitim ve tecrübe değil
insan egosuna yenilmemeli

ben bu gün cbf150'yede biniyorum ondanda zevk alıyorum scooterada başka bir tarzada binsem ondan da zevk alırım
maksat bindiğim motordan nasıl zevk alabilirim her gün spor motora binsem her gün basmıyorum ki gecenin bi yarısı caddeye inip tüm yolu 40lada gittiğim oluyor zevk işte

Reşit
30 Haziran 2015, 00:39
valla iş bilip bilmemekte değil her zaman
her durumda ne olursa olsun temkinli olmakta yarar var 2 ay önce ışıklarda tüm arkadaşlarımla dururken ben önden seri kalkacam diye herkesi bilerek uyardım rivaya girişte acarlardaki ışıklarda

o yolda gördüğümüz eğitimli bmw amcalar bile eğitimsiz birinden daha dengesiz bir hareket yaparak virajda motorunu üstüme yatırmaya kalktı
sonuç virajda sağda duran araca çarpmaktan kılpayı kurtardı neyin gazına geldi ise artık yüksek sesle bağırmama rağmen

mevzu sadece eğitim ve tecrübe değil
insan egosuna yenilmemeli

ben bu gün cbf150'yede biniyorum ondanda zevk alıyorum scooterada başka bir tarzada binsem ondan da zevk alırım
maksat bindiğim motordan nasıl zevk alabilirim her gün spor motora binsem her gün basmıyorum ki gecenin bi yarısı caddeye inip tüm yolu 40lada gittiğim oluyor zevk işte

Fena patlıyordu ama, piste gelip gazını boşaltması lazım :cherry: