PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dostlar bu yazdıklarım ne kadar tutar ?

omer2to
28 Haziran 2015, 22:21
Ben fiyatları yazayım bu fiyata bulursun veya bulamazsın gibi yorumlar olursa çok sevinirim.

Fren bakımı:20 tl(frenlerim sağlam sadece baktıracağım)
Motorsikletim viteste çalışmıyor:20 tl
motorumun arkasındaki kutuyu çıkartacağım orjinalını takacağım:20 tl
Bir tane küçük egsoz alacağım:100 tl
Aynamın bir tanesi kırık:İkisini değişeceğim değişme ayna dahil 50 tl
Araba da rot balans ayarı var motorda var mı bilmiyorum yeniyim :20 tl
Geçen kaza geçirdim yakıt depom avuç içi kadar içine çöktü onu çektireceğim:30 tl
Kaza yaptım montum kirlendi kuru temizleme:20 tl
Yeni aldığım kask çizildi düştüğümde biraz deforme oldu nasıl halledeceğim bilmiyorum ???
Birde performans hava filtresi alacağım 20 tl değiştirme 10 tl =30 tl
Bunların hiçbirini ben yapamam araba kullanıyordum 4-5 sene yeni motorsiklete geçtim.Kask alındı mont alındı.Ehliyet bugün geçildi ilk kaza yapıldı :D :D
Var mı aklınıza gelecek başka bir şey fiyatları az mı çok mu söyledim yardımcı olur musunuz ? Motorsiklet apache rtr 150
LS2 kask aldım Donor mont aldım ikisine 400 tl verdim.
Zincir yağını unuttum ne kadar bilmiyorum ??

clabber
28 Haziran 2015, 22:25
Getir ben yaparım genç :pl:

omer2to
28 Haziran 2015, 22:26
hocam 4 sene gümüşhane de kaldım üniversite bitti memlekete döneceğim keşke gümüşhane de olsam da atlayıp trabzona gelebilseydim :D özledim ben oraları ;)

Sinan Er
28 Haziran 2015, 22:27
Fren bakımı ücretsiz
Viteste çalışmaması için yapılmış iptal etmek sorun değil ücretsiz.
Kutu değişimi 10 tl den yukarısı pahalı
Küçük egzost ve montajı 200 ü bulur
Ayna kaliteye göre değişir
Motorda ön takım yok. Amortisör keçesi var o da yağ kaçırmıyorsa sorun değil. ( lastik balansına baktırabilirsin )
Yakıt deposu oyle ha diyince çekilmez söküp temizleyip götürmen lazım sadece söküp takmaya 50 tl isterler
Kaza yaptın yağmur yağdı önünden kamyon geçti yan yattı çamura battı mont hep kirlidir boşuna temizletme. Çok pis se at makinaya.
Performans hava filtresi sana gerek değil. Önce acemiliğini at. ( egzost ta öyle )

hakikiteker
28 Haziran 2015, 22:29
Montu kuru temizlemeye vermeniz sakıncalı olabilir, deri montlar için nasıl bilmiyorum ama benim bildiğim tekstil montlar için durum bu.

omer2to
28 Haziran 2015, 22:36
Sinan hocam makina ya atmayın diyorlar öyle bir şey okumuştum. Siz daha iyi bilirsiniz de. Şuan samsundayım 100 tl egzos var alıp yük etmek istemiyorum kendime memlekete döneceğim. Korkuyorum kötü ses çıkar diye. Geçen yağ değişimi için motorsikletçiye gittim motorsikleti boğmuşsun dedi ondan hava filtresini değişeceğim. Tekerleri yeni aldım başka aklınıza bir şeyler geliyor mu ?

Sinan Er
28 Haziran 2015, 22:48
Çok samimi olduğum arkadaşım kurutemizlemeci. Dükkanında 5 ve 12 kiloluk evde kullandığımız çamaşır makinaları var ve gelen motor montlarını bunlarla yıkıyor :))) Misler gibi oluyor. Egsoz değişimine genel olarak karşıyım. Küçük motorlarda rahatsız edicilten öteye gitmiyor. Ha bire aile fertlerine kufur yiyeceğini bilerek değiştir.

Yağ konusunu da aynı motoru kullanan arkadaşlara yada motorun topicine danışırsan daha sağlıklı sonuç alırsın.

Levent68
28 Haziran 2015, 22:55
Motosiklet ceketleri evdeki çamaşır makinasında 30-40 derecede hassas ayarda 600 devirde sıkmalı yıkatabilir. Deterjan atmayın lenor kesinlikle olmaz. Sadece motor elbiseleri için özel Sıvı deterjan var o kullanılır. Güneş olmayan yerde oda sıcaklığında kurutulur. Ben deri takımlarımı her kış öyle yıkar temizler kurutur sonra deri için özel yapılmış balsam ile bakımını yapar en son yağmur koruyucu sprey ile işlemi tamamlarım

omer2to
28 Haziran 2015, 22:59
Sinan hocam egsoz deldirme ayrıdır abart egsoz takmak ayrı değil mi ?
yok hocam 23-24 yaşlarında gençleriz ne küfürü kaldırabiliriz nede çevreye rahatsız vermeyi konu hakkında bilgilendirebilir misiniz ?
bugün sınava abart egsoz arttırmış biri geldi motorsiklet 150 veya 180 cc olması gerekti hatırlamıyorum öyle rahatsız edecek bir sesi yoktu şimdi şöyle var hocam yıldız tilbe de şarkı söyler Neşet Ertaş da ama fark var. Egzos konusu da öyle hocam yanlış mı biliyorum ? Yoksa küçük cc ler de cidden rahatsız edici bir ses mi geliyor ? Konu hakkında diğer arkadaşlar da bilgilendirirse etik olmayan bir uğraş içinde olmamış olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Levent hocam montun içindeki koruyucular yer falan değiştirmiyor mu ? Yani zararı olmuyor ?