PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şehirler arası motosiklet taşıma

Fevenes
27 Haziran 2015, 23:08
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Yaklaşık 500 km uzaklıktaki memleketime motosikletimi götürmek istiyorum. Kargolar çok pahalı, otobüs firması kargodan da fazla para istedi :pr: Alternatif bir çözüm önerisi olan var mı?

Not: Sürerek git demeyin lütfen :)

omer2to
27 Haziran 2015, 23:19
ne kadar istedi hocam otobüs firması ?
ben 50 tl ye anlaştım gibi.
hocam bende 1 aylık sürücüyüm gözüm kesmiyor yoksa sürer giderim

Doçkinderi
27 Haziran 2015, 23:20
Bütün otobüs firmalarıyla olmadı şoför ve muavinleriyle konuş,tanıdıklarından oraya memleketine gidecek olanları tespit et. Ya da eline büyük bi karton al üstüne memleketinin ismini ve motosikletini götürmek istediğini yaz, çık otobana belki biri durup alır :) Son çare sürerek gidemiyosan iterek gideceksin :)

Fevenes
27 Haziran 2015, 23:20
Kardeşim üniden mezun oldum memlekete dönüyorum baya da eşyam var. Motora sığsa yine bi çılgınlık edip denerim de mümkün değil. 150-200 arası değişir dedi adamlar :santa:
Ayrıca bizim oraya giden 1 firma var

phns
27 Haziran 2015, 23:22
firmalarla değilde otobüs şöförleriyle konuşursan daha uyguna götürebilirsin

ENİGMA
27 Haziran 2015, 23:26
ya sırf bu olaya el atmak için bu işi yapıcam benzin parasını yemeği bide dönüş masraflarını karşıla ben götüreyim :)

napsam tutar mı acaba ? :) :)

kordinaryus
27 Haziran 2015, 23:28
muavinle değil, şoförle konuş. boş zamanda 50 liraya taşıtırsın. daha fazla verme. ben 650km yol için 35 vermiştim.

Fevenes
27 Haziran 2015, 23:29
İzmir'den Konya/Ereğli'ye benzin parası yerine kargo daha ucuza gelir :queen:

ENİGMA
27 Haziran 2015, 23:30
İzmir'den Konya/Ereğli'ye benzin parası yerine kargo daha ucuza gelir :queen:

İşin gırgırındayız tabi :) :):cherry:

MELİH
28 Haziran 2015, 00:24
1 kişilik ücret normaldir.
direk şöföre 1 kişik para vereyim motoru konyaya kadar götürebilirmisin,depodaki benzini boşalttım. diye sormak lazım.
aynaları sökmeyi unutma hatta gidonu da gevşetip en alt ayarına getir.
dik konumda bagajın içindeki direklere bağlanabiliyor.iple uğraşma kancalı 2-3 lastikle çabukça halledersen sorun olmaz.

Freye
28 Haziran 2015, 00:25
bence sırtla götür :cherry:
Eeğr motoru kargoyla götürmeye kalkarsan,Sitede bir abimiz kargoyla göndermişti en ucuz kargonunda ptt olduğu söylemişti aklında olsun Birde evinden gelip alıyorlardı galiba

sezgingulmez
28 Haziran 2015, 00:54
gideceğin yöne yük almış ancak hala boş yeri olan kamyon şoförlerini bulursan olayı çözersin. ucuza taşırlar zaten boş çorba parasını çıkarsa kar sayıyorlar öyle olduğunda birde ağız yap para yok diye ağlan azıcık olur işin :P