PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Önerisi. ( Yardımınızı Bekliyorum )

downdo
27 Haziran 2015, 22:03
Merhaba Abilerim.

Önceden köy yerinde motor sürmüşlüğüm var ehliyetimi alınca ankaraya geldim. ve burdada motor almak istiyorum aklımdaki motorlar.

Mondial TOURING 150 KT veya Kanuni SEYHAN 150C Bunlar var.

2. el tiğer düşünmüştüm ama o tür vitesli kullanmamışti ( degişik geldi tigerin vitesi ) ama vitesli motor kullanmışlıgımda var.

fiyat Aralığım 2.000-3700 arası. Ekipman v.b şeyler için ayrı bütcem var onları karıştırmayın.

Sizin Aklınızda başka motorlar varsa onlarıda yazarsanız sevinirim avantaj dezavantajlarını v.b

shruikan
27 Haziran 2015, 23:14
O fiyatlara 2. el YBR, CBF falan olsa gerek. Hani Çin'li alacağına Japon al.

downdo
27 Haziran 2015, 23:37
bende öyle düşündümde ilk motorum olcağı için sıfır almayı düşündüm biraz mondial veya kanuniye yönelmiştim :/ üsteki yazdıgım modeller ilk motor için iyi sayılmazmı ?

karşıyaka57
27 Haziran 2015, 23:51
2.el az km yapmış servis bakımlı bir Mondial z-one-180 aldım.Tavsiye ederim araştır bi bak temiz bulursan al.

nines
27 Haziran 2015, 23:58
dostum benimde ilk motorum çinliydi sana tavsiyem hangisinin ikinci el piyasası daha fazla ise onu al. satarken sıkıntı yaşama.

downdo
28 Haziran 2015, 03:14
Alıcağım motoru 1-2 yıl en az kulanırım beyler. sağlam olmasını istiyorum bunun için pek 2.el taraftarı degilim :/

Darkcity2000
28 Haziran 2015, 09:07
Cani cikmis bir ybr yada cbf bakimla sifir cinlilerden cok cok iyidir cunku japon bunun muhendisligini tasarlamis bir kere, hangi somun hangi civata hangi kapak hangi parca hangi sartlarda ne kadar calisacaginin hesaplari yapilmistir... temiz bir 2. el japonu her tur cinliye tercih ederim..

downdo
28 Haziran 2015, 19:52
Cani cikmis bir ybr yada cbf bakimla sifir cinlilerden cok cok iyidir cunku japon bunun muhendisligini tasarlamis bir kere, hangi somun hangi civata hangi kapak hangi parca hangi sartlarda ne kadar calisacaginin hesaplari yapilmistir... temiz bir 2. el japonu her tur cinliye tercih ederim..

ybr veya cbf işimi görürmü ben biraz copper tarzı motorları seviyorumda :D

çaylak06
28 Haziran 2015, 21:26
http://i.hizliresim.com/BMkPdp.jpg (http://hizliresim.com/BMkPdp)
Kafana yatarsa bi bak derim 1,5 sene kullandım henüz yeni sattım, birgün olsun yolda bırakmadı arıza vermedi ve sürekli uzun yolda ömrü geçti artcılı öncülü bide üstüne bi ton malzemeyle nerelere gitmediki 4 mevsim yollardaydı hep.

downdo
28 Haziran 2015, 21:43
http://i.hizliresim.com/BMkPdp.jpg (http://hizliresim.com/BMkPdp)
Kafana yatarsa bi bak derim 1,5 sene kullandım henüz yeni sattım, birgün olsun yolda bırakmadı arıza vermedi ve sürekli uzun yolda ömrü geçti artcılı öncülü bide üstüne bi ton malzemeyle nerelere gitmediki 4 mevsim yollardaydı hep.

Hocam Modeli nedir bunun ?

çaylak06
29 Haziran 2015, 00:33
Modeli "Yuki 150 gold fox-s"

MELİH
30 Haziran 2015, 07:31
O fiyatlara 2. el YBR, CBF falan olsa gerek. Hani Çin'li alacağına Japon al.

o paraya hangi japon var? ybr cbf muhabbeti yapma zira onlarda çinli olup onlardan daha iyi çinlillerde atık var. başka ne olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:23 ----------

ybr cbf muhabbeti yapanlara aldırma zira onlarda çin de üretiliyor.
ybr 125 likle içinde beygirr gücü en düşük olandsır.
cbf de de otobanda gişelere geldiğinde zangırtıdan cüzdanını bulamazsın.
çok daha uygun ve kaliteli çinliler var. yazdığın modeller tarz olarak çok farklı
sana tavsiyem önce beklentini belirle? aldığın motordan ne bekliyorsun?
daha sonra belli markalar içinden senin tarzınauygun modellerin listesini çıkar.
bunu yaparken beygir güçleri,fiyatları,yakıt sarfiyatı gibi listele. arasından uygun olanı seç
ama cbf yada ybr alma.her iki markada yeterince bu milletin anasını bellediler.

hakanens
30 Haziran 2015, 08:28
kalbinin sesini dinle

downdo
01 Temmuz 2015, 00:10
o paraya hangi japon var? ybr cbf muhabbeti yapma zira onlarda çinli olup onlardan daha iyi çinlillerde atık var. başka ne olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:23 ----------

ybr cbf muhabbeti yapanlara aldırma zira onlarda çin de üretiliyor.
ybr 125 likle içinde beygirr gücü en düşük olandsır.
cbf de de otobanda gişelere geldiğinde zangırtıdan cüzdanını bulamazsın.
çok daha uygun ve kaliteli çinliler var. yazdığın modeller tarz olarak çok farklı
sana tavsiyem önce beklentini belirle? aldığın motordan ne bekliyorsun?
daha sonra belli markalar içinden senin tarzınauygun modellerin listesini çıkar.
bunu yaparken beygir güçleri,fiyatları,yakıt sarfiyatı gibi listele. arasından uygun olanı seç
ama cbf yada ybr alma.her iki markada yeterince bu milletin anasını bellediler.

hocam önerin için teşekkürler hep japon diye diye kafamı çok karıştırdılar zaten param olsa iyi bir motor alırım. zaten max 50-60 basan biriyim napiyim 10-15 bin verip. dediklerinize uyarak araştırma yapıcam. kalbimden Kanuni SEYHAN 150C geçiyor copper ve bu tarz motorları çok seviyorum.

bursagsli
03 Temmuz 2015, 00:43
Seyhan hakkında merak ettiğin sorular varsa yaz cevaplarım