PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo delik benzin kaçırıyor

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 15:41
arkadaşlar xcg 150 var bende.motoru aldıktan 2 sene kadar sonra depoyu fulledikten sonra benzin damladığını fark ettim.hemen şişelere doldurdum benzini.sonra depoyu 180 tl ye değiştirdim.aradan 3 ay geçti yine depo delindi yine 15 tl lik benzin aldıktan sonra damladığını farkettim.depoyu söküp altına baktıktan sonra fark ettim ki depoya temas eden soğutucunun ucu depoyu deliyor.motorun blok kısımlarında damlaya damlaya sarılık oluştu.benim bu depoyu ne yapmam lazım bu soğutucuyu ne yaparsam bu depoyu delmez napmam gerekiyor yetti artık depoyu fulluyemiyorum rahatca ya.uzun yola giderken yanıma şişe almak zorunda kalıyorum.fikirleriniz var mı ne yapabilirim yeni depo aldığımda bir daha delinmemesi için ?:pr::salut::pale:

bektanist
27 Haziran 2015, 16:08
makinanın soğutucusu hakkında bilgim olmadığı için yazamıyorum ama görünmez bir alandaysa şununla tamir edebilirsin.
http://www.hepsiburada.com/sun-fix-universal-verwendbar-macun-kaynak-40-gr-pm-hrenssunfixuni40g

segreto
27 Haziran 2015, 16:17
Usta pek uzman olduğum söylenemez. bence sennin motora suikast var :pl:

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 16:19
zaten buyuk delik degil bu is gorur sanirim.siparis ediyorum teşekkür ederim.:cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Usta pek uzman olduğum söylenemez. bence sennin motora suikast var :pl:

bencede sogutuyla depo kavga ediyo.kesin kablolarin isi :queen::queen::queen:

ruthsims
27 Haziran 2015, 17:46
makinanın soğutucusu hakkında bilgim olmadığı için yazamıyorum ama görünmez bir alandaysa şununla tamir edebilirsin.
http://www.hepsiburada.com/sun-fix-universal-verwendbar-macun-kaynak-40-gr-pm-hrenssunfixuni40g

farklı alanlarda benim de çok işime yarayacak,teşekkürler.

bektanist
27 Haziran 2015, 18:09
farklı alanlarda benim de çok işime yarayacak,teşekkürler.

işini görürse ne mutlu rica ederim

Mengu16
27 Haziran 2015, 18:44
Soğutucu nedir konjektör olmasın o.
http://www.taymot.com/Images/Urun/08082014023635.jpeg
Motorunda soğutucuya benzeyen bi tek bu var, deponun altında ateşleme bobini ve CDI beyin ile yanyana duruyo.
Konjektör depoya temas ediyo diye depo deliniyosa cidden adi malzemeymiş veya titreşim sürtünmeyi artırarak depoyu deliyor. İlk defa duyuyorum böyle birşeyi.

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 19:14
Soğutucu nedir konjektör olmasın o.
http://www.taymot.com/Images/Urun/08082014023635.jpeg
Motorunda soğutucuya benzeyen bi tek bu var, deponun altında ateşleme bobini ve CDI beyin ile yanyana duruyo.
Konjektör depoya temas ediyo diye depo deliniyosa cidden adi malzemeymiş veya titreşim sürtünmeyi artırarak depoyu deliyor. İlk defa duyuyorum böyle birşeyi.

heh işteee abii pardonn aynen buu malzemeeeeee.depoyu bi söktüm altında bunun üstünde ki şekiller depoda çıkmış ve delik akıtıyor.ben ne yapıcam abiii buu işi yaaa:salut:

MiRiM
27 Haziran 2015, 19:23
Yav arkadaş şu hale bak hele daha neler göreceğiz sen büyüksün allahım konjektör oldu soğutucu of of kardeş benden tavsiye sen motor kullanmayı bırak buzdolabı kullan :)

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 19:26
Yav arkadaş şu hale bak hele daha neler göreceğiz sen büyüksün allahım konjektör oldu soğutucu of of kardeş benden tavsiye sen motor kullanmayı bırak buzdolabı kullan :)

valla kardes herkes anasinin karninda ogrenmiyor :queen: ogrenmis olduk abimiz sayesinde.
sende iletisim kurmayi birak laf sokmaya calismaktan baska birsey yaptigin yok.bos konusma yani demek istiyorum:thumleft:

06Serhat
27 Haziran 2015, 19:30
heh işteee abii pardonn aynen buu malzemeeeeee.depoyu bi söktüm altında bunun üstünde ki şekiller depoda çıkmış ve delik akıtıyor.ben ne yapıcam abiii buu işi yaaa:salut:

Konjektör o. Konjektör sabit durur her zaman vidalıdır. Eğer sen depoya baskı uyguluyorsan veya depo titreşimliyse sürtünmeden kaynaklı bir delik oluşmuştur. Konjentörü oradan uzaklaştır ya da araya bir bez sabitle. Benim motorda bu sorun olmasa da konjektör arızasından çok cekmiştim.

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 19:31
Konjektör o. Konjektör sabit durur her zaman vidalıdır. Eğer sen depoya baskı uyguluyorsan veya depo titreşimliyse sürtünmeden kaynaklı bir delik oluşmuştur. Konjentörü oradan uzaklaştır ya da araya bir bez sabitle. Benim motorda bu sorun olmasa da konjektör arızasından çok cekmiştim.

tamam kardesim.o zaman yeni depo alinca fazla baski yapmadan surucez ve araya bir bez koyucaz.baska caresini bulurum umarim :rendeer:

06Serhat
27 Haziran 2015, 19:46
tamam kardesim.o zaman yeni depo alinca fazla baski yapmadan surucez ve araya bir bez koyucaz.baska caresini bulurum umarim :rendeer:

Benim motorda konjektör şaseye bağlıydı del başka yere monte et diyecem ama sıkıntı olabilir.

Mengu16
27 Haziran 2015, 19:47
Depo ilk delindiğinde bunu fark edip neden önlem almadın onu anlamadım şimdi.

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 19:48
Depo ilk delindiğinde bunu fark edip neden önlem almadın onu anlamadım şimdi.

servise taktırdım önlemini alin bir daha ugrasmiyayim dedim tamam halleetik sorun olmaz dediler yine oldu gittim soyledim kullanici hatasi dediler kavga çıktı ayrildim o servisten kendim halletmeye çalışıyorum:)

Mengu16
27 Haziran 2015, 19:51
Servisin umrunda olmaz böyle şeyler, ona göre motoru tamir etmesinin üzerinden 1 gün geçtiyse sorumluluğu bitmiştir.

gv650i
27 Haziran 2015, 20:02
normalde degmemesi lazım depoyu taşıyan lastik takozlar takılmamışmı veya ezilmişmi onu kontrol et veya konjektör orjinalmi büyükmü yeri ni değiştirebiliyorsan ordan sök daha rahat bir yere taşı araya bez filan koyma sogumaz konjoktörde yanar.

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 20:06
Servisin umrunda olmaz böyle şeyler, ona göre motoru tamir etmesinin üzerinden 1 gün geçtiyse sorumluluğu bitmiştir.

artik kendim halledicem güzel abim:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

normalde degmemesi lazım depoyu taşıyan lastik takozlar takılmamışmı veya ezilmişmi onu kontrol et veya konjektör orjinalmi büyükmü yeri ni değiştirebiliyorsan ordan sök daha rahat bir yere taşı araya bez filan koyma sogumaz konjoktörde yanar.

yer degistirme olayini yapicam denicem en azindan:cat: konjektörün ucuda biraz ezilmis hani ucunu bilersin ya onun gibi olmus.yeni depo siparis ettim bakicam artik caresine:thumright

mterayes26
27 Haziran 2015, 20:38
teker yaması 502 yapıştırıcı karbonat sigara külü hadi bir daha kaçırsın

Mengu16
29 Haziran 2015, 17:40
Bak senin soğutucudan aldım :cherry:
http://108.imagebam.com/download/lL7yYbgHpM1-pSKWhvuWWQ/41874/418736986/IMG_20150629_173803.jpg

efendy06
29 Haziran 2015, 19:30
http://108.imagebam.com/download/lL7yYbgHpM1-pSKWhvuWWQ/41874/418736986/IMG_20150629_173803.jpg

Ama soğutuyo sonuçta :cherry: Yoksa dıştaki metal panelde hava kanalı olmazdı değil mi :flower:

Ahmet_Tascı
29 Haziran 2015, 19:33

Aman dikkat et abi bu fazla soguktan depo çatlatıyor :queen::queen: