PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çinliye olan ön yargım kırıldı

EMRE_R19
27 Haziran 2015, 00:33
Merhaba arkadaşlar.konuya şöyle başlayayım 2013 yılında motorumu yenilemeye niyetlendim ve eski motorumu sattım.amaçım saglam kaliteli bir japon motor almaktı ancak bütcem el vermedi istemeyerekte olsa kuba kee100 modeli bir cub motor aldım sıfır olarak.hatta bu motoru o kadar isteksiz aldımki,insan yeni motor aldıgında mutlu hevesli olur bende bunların hiç biri yoktu motoru görmek bile istemiyordum ne zaman bozulur diye düşüncelerle basardım marşına.velhasıl motorumu alalı 2 yıl oldu her gün işe gider gelirim haftasonları tepesinden inmem,işe geç kaldıgımda deli gibi zorlarım.ama maşallah bırakın bozulmayı tık demedi 5 kuruş masraf yapmadım.içimden gelip bu yazıyı yazmak istedim.her çinli saglam olacak diye bir kaide yok ancak ben çinliden mutlu olan nadir insanlardan biri olarak sizinle paylaşmak istedim

asde06
27 Haziran 2015, 00:34
ne mutlu, kazasız sürüşler..

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 00:59
aynen oyle 3 senedir xcg 150 sahibiyim o kadar zorladim uzun yol gittim daha tik demedi massallah.ama su cinli makinelere balansor koysalar ne guzel olurdu:salut:

Mengu16
27 Haziran 2015, 01:06
aynen oyle 3 senedir xcg 150 sahibiyim o kadar zorladim uzun yol gittim daha tik demedi massallah.ama su cinli makinelere balansor koysalar ne guzel olurdu:salut:
Senin motorun çok benzerinin balansörlüsünü Mondial satıyor zaten 150 Superboy-X modeli. En az titreyen Cg 150 balansörlü model. Diğerlerinde balansör, krank ve piston uyumu çok iyi olmadığından balansör o kadar etkili olamıyor.

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 01:10
Senin motorun çok benzerinin balansörlüsünü Mondial satıyor zaten 150 Superboy-X modeli. En az titreyen Cg 150 balansörlü model. Diğerlerinde balansör, krak ve piston uyumu çok iyi olmadığından balansör o kadar etkili olamıyor.

abi cok isterdim motorum titremesin konforu olsun ama bir yorulunca alttan masaj yapiyor.yas 22 askere gidip geldikten sonra insallah düzgün bir motor alirim:thumright

Tİme_shİft42
27 Haziran 2015, 02:19
Merhaba arkadaşlar.konuya şöyle başlayayım 2013 yılında motorumu yenilemeye niyetlendim ve eski motorumu sattım.amaçım saglam kaliteli bir japon motor almaktı ancak bütcem el vermedi istemeyerekte olsa kuba kee100 modeli bir cub motor aldım sıfır olarak.hatta bu motoru o kadar isteksiz aldımki,insan yeni motor aldıgında mutlu hevesli olur bende bunların hiç biri yoktu motoru görmek bile istemiyordum ne zaman bozulur diye düşüncelerle basardım marşına.velhasıl motorumu alalı 2 yıl oldu her gün işe gider gelirim haftasonları tepesinden inmem,işe geç kaldıgımda deli gibi zorlarım.ama maşallah bırakın bozulmayı tık demedi 5 kuruş masraf yapmadım.içimden gelip bu yazıyı yazmak istedim.her çinli saglam olacak diye bir kaide yok ancak ben çinliden mutlu olan nadir insanlardan biri olarak sizinle paylaşmak istedim

Japon malı motora binince kazın ayağının aslında öyle olmadığını daha iyi anlıyacaksın japon malı motorlara binincede yorumlarını görmek isteriz :cherry:

Sabırsız
27 Haziran 2015, 02:26
Benim bisanda öyle motorla yapmadığım kalmadı teker yaparken takla attım motoru uzun süre çalıştırmadıktan sonra bir an çalıştırıp uzun süre boşta dip gaz yaptım (cahillik ilk zamanlar) 2 kere lastik patladı ve subap kesti sadece he bu arada motor 13.000 kmde hava filtresini 1 hafta önce daha ilk defa temizledim.

bektanist
27 Haziran 2015, 06:58
https://www.youtube.com/watch?v=xLfFw6lR7Mw

sezgingulmez
27 Haziran 2015, 07:54
Cin japon arasinda daglar kadar fark var elbette ama butcesi elvermeyen kisiler icin elim anahtar tutsun diyenler icin cokta tork aramazsaniz bircok cin mali ideal olabilir zaten cogu tek fabrika cikisli gibi birbirinin kopyasi. Ben cin mali kullaniyorum memnunum arizasiz temiz modelleri buluyorum kendime ama kesinlikle son noktayi japonla yapacagim isterse kuslu olsun cin mallari

gobsistem
27 Haziran 2015, 11:54
Bir gün herkes Çinli sevecek ! :bounce:

günelyildiz
27 Haziran 2015, 12:12
Çinli motor çinli motor ah ah keşke herkes bır japon alabilse ama ekonomi.
Bende bir çinli sahibi olarak şöyle bir hesap yapayım
Motorum mondial xtreme max. En yakın rakibi japon
Honda crf 250 13200 üzeri fiyat
Yamaha wr125r 11200 gibi
Kabaca 1 japon fiyatına yaklaşık 4 çinli alican
Nekadar ekmek okadar köfte

Pangea
27 Haziran 2015, 12:33
Çinliler sizi a noktasından b noktasına götürmek için güzel araçlar ancak japon kullandığınız da demek ki motosiklet böyle bir şeymiş diyorsunuz.

Bune
27 Haziran 2015, 12:57
Çinliler sizi a noktasından b noktasına götürmek için güzel araçlar ancak japon kullandığınız da demek ki motosiklet böyle bir şeymiş diyorsunuz.

Bugne kadar mobilet, honda activa, yamaha dt 125, mondial mash, tvs apache ve son olarak yamaha R25 kullandım hiçbirinde dmeek ki motosiklet böyle bişeymiş demedim, her birinin kendine özgü artı ve eksileri var. Verdikleri keyif değişir birinde daha az alırsın birinde daha çok ama gaz kolunu çevirip beni üzerinde götüren her makineyi sevdim. Bence görüşünüz çok yanlış.

Bthndmrl
27 Haziran 2015, 14:34
Kaç km gidecek 20 bin 30 bin? Benimki 70binde tık demedi Allah a şükür

Pangea
27 Haziran 2015, 17:04
Bugne kadar mobilet, honda activa, yamaha dt 125, mondial mash, tvs apache ve son olarak yamaha R25 kullandım hiçbirinde dmeek ki motosiklet böyle bişeymiş demedim, her birinin kendine özgü artı ve eksileri var. Verdikleri keyif değişir birinde daha az alırsın birinde daha çok ama gaz kolunu çevirip beni üzerinde götüren her makineyi sevdim. Bence görüşünüz çok yanlış.

Her iki tekerlekli araç 10 üzerinden 5 lik zevki veriyor ancak iş geri kalanına gelince çinli de bu yok.

MELİH
27 Haziran 2015, 20:29
250 cc ye kadarki hemen tüm motorlar çinli oldu. motoru sattım ,derbi almaya karar verdim. fiyatta fena değil. araştırdım. o da ispanyol çinli çıktı. honda yamaha dahil ufaklar hep çinli. o yüzden çinsiz motor kalmayacak bu gidişle. ufak cc kullanıyorsak alışsak iyi olacak.

ninja h2
27 Haziran 2015, 22:04
ybr 125 te çinli ama yamaha heryerde yamaha çindede üretilse kalitesini bozmuyor.

Green Arrow
27 Haziran 2015, 22:11
Benim gözümde cebinde ehliyeti, kafasında kaskı, üstünde ekipmanı olan her adam motorcu iki tekeri olan her motorlu taşıt motosiklettir. Herkes keyfine bütçesine göre birşeyler alıyor veya almaya çalışıyor. Hepsinin artısı eksisi var. Kimisi sorunsuz kimisi kronik problemlere sahip bunlar olacak +/- olayı olmadan zaten hayatın ne tadı ne de tuzu oluyor. Mühim olan kişinin gönlüne göre bişeylere sahip olabilmesi.

linkinpark20
27 Haziran 2015, 22:16
Ben mondial drift ile başladım görünüşü güzeldi motorun ve ilk motorum olduğundan çk sevmiştim. lakin kullandıkça arka fren performansından hiç memnun kalmadım ayrıca servis berbattı. lastikler zaten allaha emanet. ayrıca motosiklet yaz günü çalıştırdığımda gaz vermediğimde rölantide sürekli stop ediyordu. motor ısınana kadar da sorun devam ediyordu. subap ayarı yapmak gerektiğini söylediler ben de daha fazla uğraşmak istemedim ve 1500 km'de sattım.

omer2to
27 Haziran 2015, 22:50
hocam merhaba 34.48 saniyeyi üşenmeden izledim :D
Umarım kt almışsınızdır.
Hocam diğer videoların nerde ?
teknik olarak birşeyler katıyorsunuz birde fazla coolsunuz :D
Hocam kameraya ne kadar verdiniz bende istiyorum ondan :) Kayışı unutmayın aman mazallah kazasız belasız sürüşler

tozluklu
27 Haziran 2015, 22:52
Sorun çıkarmadığı zamanlarda beğenerek alınan motor keyif veriyor. Gereksiz sorunlar sonradan keyif almayı engelliyor haliyle. En sevdiğim motorum kendi paramla aldığım ilk motor olan honda titandı. Kanuni tiger 250 yi sıfır alıp kullandığım ilk haftadan sonra titanın kıymetini anladım. Şu an pulsarım var. Kullanırken zevkten kuyruğum titriyor. ama saçma bir sorunu olsa zevkini öldürür.

nines
27 Haziran 2015, 23:36

aslında şu var çinli motor dandik motor olayı bence çokta doğru değil bana göre doğrusu çinli motor NARİN motordur. bakma bizde adam çinliyi alıyor zaten ucuz motor deyip ne bakım ne birşey. zinciri fabrika çıkışındaki yağ ile dönüyor düşün ha şuda var servisleri biraz tırt ama iyisini bulma şansında var en olmadı düzgün bir usta bulursun bakımlarını o yapar. keza demin bahsettiğim insan modellerinin eline biraz daha para geçip japona vs. yöneldiğinde bırak düzgün bakım yapmayı en ufak seste soluğu serviste alır niye o motora çok para verdi ve çok iyi bakmak zorunda.

şu konudada diğer arkadaşlara katılıyorum evet japon motorları çinlilere göre çok daha konforlu sağlamlık olarak çok daha sağlam yani narin değil. lakin bu birazda nekadar ekmek okadar köfte olayı değilmi? biri 3 liralık motor diğeri 10 liralık motor.