PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ögrenmek istiyorum - Ankara

İZCİ
26 Haziran 2015, 20:06
Merhaba
Ankarada yeni 17 yaşıma girdim sürücü kurslarını dolaştım
350kurs
130 vergi
120polis
80direksion
60 yazılı
40x5saat ders
Bana böle bir fiyat çektiler babama araba desem anında çıkarır parayı ama motordan her aile gibi korktuklarından yanaşmıyolar ehliyet almadan kapalı alanda ders alayım onlara işi önemsedigimi göstereyim dedim saati 40tl dediler mâlum biz ögrenciyiz...
Ben ne yapayım şimdi babama motor sürdügümü göstersem yani motora binip tur atacak seviyeye gelsem ehliyete izin vercekler bana tavsiyeler verirmisiniz ne yapmalıyım sizce?

ruthsims
26 Haziran 2015, 20:44
acele etme kardeşim zaman içinde her istediğin olur inşallah. Ama motor yüzünden ailenle kesinlikle kötü olma derim ben. Mümkünse motor ve otomobil ehliyetini birlikte al arabayla dolaş biraz, trafiği tanı. Motor ulaşılması zor birşey değil, iyi kötü bişey alırsın. Birde şunu söyleyim sen ne kadar bilinçli olsan, iyi de kullansan ailen kaygılanmakta haklı.

Şimdilik şunu yapabilirsin; 2-3 saat eğitim alırsın, hem doğru bir başlangıç yapmış olursun hemde biraz turlayarak merakını gidermiş olursun. Eğitimi baban da izlerse belki faydası olur.
Şunu sakın unutma, trafiği okuyabilmek motor sürebilmekten daha önemli ve öncelikli.

CxAnKACx
26 Haziran 2015, 20:52
Ben de arkadasima katiliyorum, duzgun bi yerden al ankarada adi cikmis yerler malumdur zaten. Ilk once egitimini al baban ilk derste degil mumkunse son derste izlesin ama. Babana gostericem diye heycanlanirsin falan allah korusun... Egitim aldiktan sonra ehliyet kolay is zaten, iyi aksamlar.

tayyip53
26 Haziran 2015, 21:11
sehir neresi plaka ruhsat ehliyet felan bosver alma hicbirini polislere yakalanmadan gez

ruthsims
26 Haziran 2015, 21:17
sehir neresi plaka ruhsat ehliyet felan bosver alma hicbirini polislere yakalanmadan gez

Amacın ne?

Ayrton_SENNA
26 Haziran 2015, 21:26
Arkadaşların da dediği gibi önce trafiği okumayı öğrenmek gerekiyor. Malesef yollarımız ve üzerinde cereyan eden trafik hiç güvenli değil. Ben 34 yaşındayım ve yeni başladım motosiklete. Arabadan alacağım keyfi aldım, trafikte çakallarla kurtlarla baş etmeyi öğrendim. Sen de önce tecrübe kazanmalısın değerli kardeşim. Herşeyin sırası gelir.

İZCİ
27 Haziran 2015, 20:15
Ehliyet vercek param yokki model uçakta 2 yılda (1.2 4.- 2.3.) olduk şuan paramı tekr uçak için harcadım. Ahşap oyma yapıyorum (hobi) agaç vs alcam malesef para suyunu çekti...
Ankarada uygun fiyattan bana boş bir yerde motoru ögretcek tanıdıgınız varmı hevesim var hırsım var ama param yok ögrencilik işte anlarsınız :l

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

@tayyip53
Bisikletmi bu ?
Kask olarakta 5lt su şişesimi yoğurt kovasımı ne kullanayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

Ankarada ders veren veya tanıdığı olan varmı up

Oldjack
27 Haziran 2015, 22:13
Ehliyet vercek param yokki model uçakta 2 yılda (1.2 4.- 2.3.) olduk şuan paramı tekr uçak için harcadım. Ahşap oyma yapıyorum (hobi) agaç vs alcam malesef para suyunu çekti...
Ankarada uygun fiyattan bana boş bir yerde motoru ögretcek tanıdıgınız varmı hevesim var hırsım var ama param yok ögrencilik işte anlarsınız :l

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

@tayyip53
Bisikletmi bu ?
Kask olarakta 5lt su şişesimi yoğurt kovasımı ne kullanayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

Ankarada ders veren veya tanıdığı olan varmı up

eğitimini doğru düzgün eğitmen belgesi olan birinden al. Yoksa çok pişman olursun.