PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Belçika'da motosiklet izlenimleri

STEWARD26
26 Haziran 2015, 10:32
Arkadaşlar selamlar
Bir iş seyahati sebebiyle geçen hafta Brüksel deydim .
Malum gezerken motosikletlileri de gözlemleme fırsatım oldu.
Adamlarda bir tane Çin işi motosiklet göremedim.En kötü Güney Kore İşi SYM vardı.BMW-Suzuki-Yamaha sokakları dolduruyor.İmrendim valla....

MimTolga
26 Haziran 2015, 10:49
SYM de aslında bir Çinli, Çin sınırlarındaki Taiwan özel bölgesinden, SanYangMotors . Dipnot olarak ileteyim. Benim de kullanmış satmış olduğum markadır. Kaliteli Çin diyebiliriz.

berkcigdem
26 Haziran 2015, 14:55
onlarda motorun fiyatı katı kadar ÖTV ödesin heryer çinli kaynar. tek sebebide budur bunun.

provaker
26 Haziran 2015, 15:16
Kişi başına düşen gayri safi milli hasıla;

Belçika 35.843
Türkiye 11.920

Yani orada asgari ücrete çalışan birisi burdaki doktor maaşını alıyor güzel kardeşim, ÖTV'yi falan saymıyorum bile. Sizde hala oy verip "omo otovo çok fozlo dovlot bozo bakmir" deyin. SYM alanda fantazi olsun diye almıştır, çin motoruna benzin satmazlar orda.

mustf
26 Haziran 2015, 18:08

Belçika 35.843
Türkiye 11.920

Yani orada asgari ücrete çalışan birisi burdaki doktor maaşını alıyor güzel kardeşim, ÖTV'yi falan saymıyorum bile. Sizde hala oy verip "omo otovo çok fozlo dovlot bozo bakmir" deyin. SYM alanda fantazi olsun diye almıştır, çin motoruna benzin satmazlar orda.

muahhh hahaaa:queen: birader belçika filan allahtan şanslı ülkeler heriflere mevlam vermiş örneğin dubai suudi filan da aynı... mesele şans meselesi...

rebirth
26 Haziran 2015, 18:15

Belçika 35.843
Türkiye 11.920

Katılıyorum.
Çok değil, ülkenin yarısı şu zihniyete sahip olsa koyun gibi güdülemezdi halk.
Maaşlarımız 1/3 , 1/4 oranında daha az, vergilerimiz 5-10 kat fazla, ee ne kaldı geriye ?
Bu çin malı motorlar olmasa motora binemeyecek birsürü insan.

mithrelios
26 Haziran 2015, 18:47
Çin malı burda at koşturan motorların AB'de satışı yasak. Uyumluluk belgelerini alırlar artık şu anda Euro 3 mü 4 mü hangisiyse 2015 için uyulması gerekli AB Direktifi motosiklet için emisyon kuralları onlara uyarlar satarlar, Çin malı olduğu için yasak değil yani, adamların kriterlerine uymadığı için yasak.

Zenginlik, insana daha çok değer verme ve hak hukuk üzerine düzen inşa etmiş olmanın artıları bunlar. burda 1000-2000TL ayda alan adam nasıl alsın Çin malı olmayan düzgün motosiklet.

ARçİL
26 Haziran 2015, 19:06
Şahin de gördün mü ?:P

mozgur
26 Haziran 2015, 19:45
SYM de aslında bir Çinli, Çin sınırlarındaki Taiwan özel bölgesinden, SanYangMotors . Dipnot olarak ileteyim. Benim de kullanmış satmış olduğum markadır. Kaliteli Çin diyebiliriz.

Tayvan özel bir bölge değil. Bir devlet. Milliyetçi Çin olarak geçiyordu eskiden. Keza PRC Çin deki üretimden farklı bir mantığa sahipler. Kaliteli oluyor malları genelde. Örneğin bir aralar Sony üretiminin büyük bir bölümünü Tayvan da yapıyordu. Uzay mekiklerine parça falan üretiyor herifler. Kıç kadar ada olmasına rağmen bizden daha gelişmiş bir sanayileri var yani (:

STEWARD26
28 Haziran 2015, 12:41
Çin malı burda at koşturan motorların AB'de satışı yasak. Uyumluluk belgelerini alırlar artık şu anda Euro 3 mü 4 mü hangisiyse 2015 için uyulması gerekli AB Direktifi motosiklet için emisyon kuralları onlara uyarlar satarlar, Çin malı olduğu için yasak değil yani, adamların kriterlerine uymadığı için yasak.

Zenginlik, insana daha çok değer verme ve hak hukuk üzerine düzen inşa etmiş olmanın artıları bunlar. burda 1000-2000TL ayda alan adam nasıl alsın Çin malı olmayan düzgün motosiklet.
Bencede sebep bu olsa gerek

anılbel
28 Haziran 2015, 13:37
Gelir fazla vergi az . Olsun biz de dünya lideriyiz, alem bize hayran vs. vs. vs. ...

ake
28 Haziran 2015, 13:46
Ama hayvan gibi sey yaptilar. Himmmmmm........ Yol . yol tabi. Yol dicektim :p

shadowmaster
28 Haziran 2015, 13:55
EU uyumluluk meselesi bu. Ticari politika gereği SYM ile girmişler Belçika'ya. Diğer modelleri uyumlu hale getirmek egzos emisyon gibi, maliyeti yükseltiyor. Bunu aşmak için de türlü patent numaraları yapıp bir şekilde satıyorlar.

c4gin
28 Haziran 2015, 14:13
sokaktaki adamın maaşıyla ülkemizde ki sokaktaki adamın maaşı arasında uçurum fark olduğu gibi bizdeki gibi 4 kişiden 1 kişisi işsiz aç ve hırsız değil.

şu devlete verdiğim vergiler haram zıkkım olsun her ay maaşımın üçte biri elime geçmeden gidiyor,

Bu arada kaçak sarayın aylık elektrik faturası 1.2 Trilyon
lanet olsun!!

STEWARD26
28 Haziran 2015, 14:39
Bence gelir seviyesi ilede alakalı ama ülkelerin politikaları ilede alakalı vatandaşlarinin ne sebeple olurda olsun direk cani ilgilendiren konularda araç gibi motosiklet gibi kaliteden taviz vermiyorlar..
Standart larini uyguluyor lar....

blasttttt
28 Haziran 2015, 14:50
ya sadece motoru üzerime alıcam devlete rahat 300 tl vergı verdım.ya tmm yol yaptılar ama hayvan gıbıde şiiyapiolar yani

Imzecc
28 Haziran 2015, 16:22
muahhh hahaaa:queen: birader belçika filan allahtan şanslı ülkeler heriflere mevlam vermiş örneğin dubai suudi filan da aynı... mesele şans meselesi...

Onlarda olmayan bizde varda İnsanlık bizde yok hangi hayvan 100 tane buffaloyu öldürüp inine saklıyor amk:D yediğini yiyor yemediğini diğerlerine bırakıyor :D

newmoto76
28 Haziran 2015, 17:20
Bunun siyasetle oy vermeyle falan ilgisi yok.

İnsan kalitesiyle alakasi var ki son 20 yildaki insan kalitesi erozyonu bu ulkede en ust seviyede.

Bu kadar uyanik olan , kazik atmayi , piknik yaparken dogayi kirletmeyi ,hayvanlara eziyet etmeyi yasam tarzi olarak ingormus bir millet suyasetle oyla falanla filanla Belcika liyi yakalayamaz..

Bu ulkenin siyasetcilerinin hepsi bu milletin yansimasidir.

Siyaset yerine cok basit akil mantik ve rasyonel matematik barindiran sistem kurma vw iyilestirmeyi onemseyen bir yapiya geciomedikce.Bilmem ne univ.1.likle bitirsen elin oglu seni her daim ilimde fende insan olmakta gecer..

Unutmayin dunya savaslarini siyasiler cikarmustir..

Bu ulkenin asil sorunu iyi ve duzgun insanlarin azligi ve neyi nasil dusunecegini analiz edecegini bilmedem sadece taraf olmaya calisan vatandasidir.

Bu kalibreyle Belcikaya rakip olmak hayaldir..Anca yunanistana , irana rakip olursun..