PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecrübesizler için 2. el motor nasıl alınır? ne yapmak gerekir? Detaylı anlatım:)

obarey
26 Haziran 2015, 09:30
Evet arkadaşlar.
Motor almaya farklı bir açıdan bakarak kendi uyguladığım taktiği anlatıyorum.

1- Motor satanları aradığınızda motordan hiç anlamadığınızı, yetkili servise götürmek istediğinizi, o sebepten motorun neyi var neyi yok düzgünce anlatmasını isteyin. Bilmiyorum diyen, götürmek istemeyen ve yan çizen motorları eleyin.
2- Adam her şeyi anlattıktan sonra eğer motor kafanıza yatarsa görmeye gidin.
3- Motoru şeklende beğenirseniz adama sorun; " söylediklerin dışında bişey yoksa motoru alacağım."
4- Yok derse:) Ok o zaman yetkili servise gidelim expertiz yaptıralım. dediklerinizden başka çıkmazsa motoru alacağım çıkarsa orda bırakır giderim diyin.
5- Motor sahibine detaylı expertiz ücretinin 100 tl olduğunu bişey çıkmazsa sizin ödeyeceğinizi, çıkarsa motor sahibinin ödeyeceğini söyleyin.
Bu saatten sonra adam herşeye ok derse bence motoru experitze götürmeden alabilirsiniz. İçine sinmeyen kullanıcılar için;
6- Expertize götürün Çıkmazsa motoru alın, ,ıkarsa zaten hiç sizin olmamıştır.:)
Saygılar.

Ercument
26 Haziran 2015, 09:59
5- Motor sahibine detaylı expertiz ücretinin 100 tl olduğunu bişey çıkmazsa sizin ödeyeceğinizi, çıkarsa motor sahibinin ödeyeceğini söyleyin.
Aynen bu madde bana teklif edilmişti. Ben motor ustası değilimki zaten motor hakkında bildiğim bütün detayları anlatıyorum alıcıya. Bence çok saçma ben satıcıyım niye ben ödüyorum.

Hepsini geçin önce satıcıya bakın adammı diye

obarey
26 Haziran 2015, 10:29
Aynen bu madde bana teklif edilmişti. Ben motor ustası değilimki zaten motor hakkında bildiğim bütün detayları anlatıyorum alıcıya. Bence çok saçma ben satıcıyım niye ben ödüyorum.

Hepsini geçin önce satıcıya bakın adammı diye

motorun ustalığı değil, anlatmak istediğim daha çok kazası, motorun skökülüp takılması, blok/silindir değişmesi silindir vs. yani bilinebilecek fakat saklanabilecek olaylar.

CompanERROR
26 Haziran 2015, 10:44
Hımmm inş canım ya

tyrung
26 Haziran 2015, 11:17
Değişmiş blok/silindir usta nasıl anlıyor ?

Benim motora almak için gelseler ekspertize kuruş vermem. Şuanki motorumu alırken de ekspertiz yaptırdım ve parasını ben verdim. Sıkıntı çıkarsa da giden 100TL ye olur.

Mengu16
26 Haziran 2015, 11:19
Hepsini geçin önce alıcıya bakın adammı diye :cherry:

Ercument
26 Haziran 2015, 12:30
Hepsini geçin önce alıcıya bakın adammı diye :cherry:

Tabi tabi alıcıda adam olmalı.
Sorulardan bazıları
Soru: Hiç ön kaldırdınmı
Cevap: 40 yaşındayım artık kaldıramıyorum

Soru: İzmir'e getirirmisin
Cevap: Yok getiremem
Soru: Yarın getirirsen hemen alırım
Cevap: Hemen çıkıyorum akşama ordayım.

Soru: Kaç basıyo 150 yapıyomu
Cevap: Kapat ulennn

Green Arrow
26 Haziran 2015, 12:46
Kullanıcıyı tanımıyorsanız bana göre alınmaz. Elinizde ne kadar para var ise önce ekipmanları almalı sonra da kalanla alabileceğiniz en masrafsız ve iyi motoru 0 olarak almalısınız. 2.el motoru işi bilen ve başı sıkıştığında danışabileceği ustası, servisi olan insanlar almalı bana göre.

Macit250
26 Haziran 2015, 12:53
Satıcı kadar alıcıda önemli.Ben son 2 motosikletimin noter masrafını satarken kendim karşıladım.Ağabey param yetişmiyor dediğin de ,100 lira için kimseyi incitmedim.Alıcı adam olsun ciğerimi yesin.BAzısıda 50 lira için dansöz gibi kıvırıyor iflet oluyorum.

F54
26 Haziran 2015, 12:59
Beyler 2 .el motor almayın herkesin motoru elinde patlasın