PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet dizliği nasıl takılır?

Valentinik
26 Haziran 2015, 01:09
Herkese merhaba arkadaşlar, öncelikle şunu söyliyeyim bugün avm otoparkında ön teker kaydığı için düştüm ve motor dizimin üstüne hızla düşüp sürüklendi ayağa kalktığmda dizlik baya çizilmişdi, motorun aynası ve maneti kırılmış vites koluda yamulmuştu, yani dizliğim olmasaydı şuan alçıyla geziyor olucaktım :) Dizliğin öneminden bahsettikten sonra sizlere sorum bunu nasıl giyinicem? Aslında normal bir şekilde takıyordum ve pek rahat olmuyordu, yürürken dizlik aşşağı kayıyor pantolonu şekilden şekile sokuyor buda beni sinir ediyor, sürekli dizliği yukarı pantalonun paçasını aşşağı çekmek zorunda kalıyorum, pantolon pek bol olmadığı için içtende giyemiyorum, ve dizliğin üzerinde olan cırtcırtlarla takınca çok bol geliyo sürekli düşüyor biraz gerdirip ipi direk cırtcırta takınca bu sefer ip bol olduğu için hep sallanıyor ve sıktığı içinde dizim rahat etmiyor. Bunun bir çözümü varmıdır? Dizliğim markası prohel mafsallı dizlik yani aşşağıdaki fotoğrafdaki dizlik. Herkese iyi forumlar. :)

http://i.hizliresim.com/PqbbR6.jpg (http://hizliresim.com/PqbbR6)

Doçkinderi
26 Haziran 2015, 01:13
Çare koli bandı

cenkito
26 Haziran 2015, 01:14
o lastik bagları dikişle kısaltıp istediğin boyda ayarlayabilirsin. cırta denk geldiğinde tam oturur

asde06
26 Haziran 2015, 01:21
ben de aynı dizlikten kullanıyorum, sadece kaza yaptığım sürüşte kullanmamıştım :D kırık yok çok şükür .. ben de bol durmuyor, uzun yolda ara sıra aşağı kayma oluyor,onun dışında sorun yok..

Valentinik
26 Haziran 2015, 01:25
ben de aynı dizlikten kullanıyorum, sadece kaza yaptığım sürüşte kullanmamıştım :D kırık yok çok şükür .. ben de bol durmuyor, uzun yolda ara sıra aşağı kayma oluyor,onun dışında sorun yok..

Bende en sıkı haline getiriyom bu sefer dizim rahatsz oluyo motora biniyom indğmde paçalarm yukarı katlanmış oluyo uyuz oluyom yürüdüğümde her 10 adımda eldiveni çıkarıp düzeltiyom çok sinir bozucu :D

asde06
26 Haziran 2015, 01:32
ben de sinir oluyordum dizliğin duruşuna, şekline, şemaline, sıkmasına vs..geçen subap ayarından sonra 1-2 km test sürüşü yapayım dedim, sadece kask taktım, inan yere düşerken ekipmanlarım yok ne halt edeceğiz, Allah verede az hasarla atlatsak diye aklımdan geçiyordu..eğer mont,eldiven ve dizlik olsaydı hiç bir yara bere olmayacaktı..sağlam yaralandım ve ekipmanın kıymetini daha iyi anladım..onun için bence ufak tefek şeylere takılma

Sinan Er
26 Haziran 2015, 01:32
Ortadaki lastiği baldırının üstüne gelecek şekilde iyice sık. Kaymayı en etkili bu şekilde önleyebilirsin.

Valentinik
26 Haziran 2015, 01:41
ben de sinir oluyordum dizliğin duruşuna, şekline, şemaline, sıkmasına vs..geçen subap ayarından sonra 1-2 km test sürüşü yapayım dedim, sadece kask taktım, inan yere düşerken ekipmanlarım yok ne halt edeceğiz, Allah verede az hasarla atlatsak diye aklımdan geçiyordu..eğer mont,eldiven ve dizlik olsaydı hiç bir yara bere olmayacaktı..sağlam yaralandım ve ekipmanın kıymetini daha iyi anladım..onun için bence ufak tefek şeylere takılma

Geçmiş olsun. Bende bazen dizliği takmıyorum. Çok rahatsız ediyo diye sadece mont ve kaskı takıp gidiyorum. Ama bugün iyiki dizliği takmışım diyorum hiç ummadığım bir anda düştüm ve dizliğim olmasaydı şuan bacağım alçıda olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Ortadaki lastiği baldırının üstüne gelecek şekilde iyice sık. Kaymayı en etkili bu şekilde önleyebilirsin.

Şimdi denedimde gerçekten kaymıyo ama biraz daha dursa dizim kangren olucaktı :cherry:

ketchup
26 Haziran 2015, 08:13
Ben de ayni sorundan sikayetciydim. Kendimce soyle cozdum: alttaki banti ust tokadan gecirip tekrar alt cirta yapistiriyorum. Usttekini de alt tokadan gecirip ust cirta. Yani bantlari capraz yapiyorum. Bu sekilde hem bantlarin yolu uzadigi icin daha gergin duruyor hem de hic kaymiyor.

Darkcity2000
26 Haziran 2015, 09:17
Dizlikli pantolon buyuk rahatlik, artisi kevlar korumasi.. herzaman avm otoparkinda dusulmeyebilinir...

MimTolga
26 Haziran 2015, 10:33
http://i1276.photobucket.com/albums/y473/icemanuss/pppp%2021474397930u_zps57rwbe5b.jpg

Dostum bu çift mafsallı dizlikten alıyorsun, rahatlıyorsun ;) hem takıp çıkarması kolay klipsli hem de velcro (cırt cırt) olmadığı için sıkıştırdın mı gevşemiyor kaymıyor kolay kolay.