PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tvs Apache 2014 model motordan gelen ses hk. video'lu

byjrsln
25 Haziran 2015, 18:06
arkadaşlar merhaba bir sorunum var umarım yardımcı olursunuz..

yaklaşık 3 aydır tvs apache rtr 150 2014 model kullanıyorum 3 aydır hiçbir sıkıntı yoktu ama başıma şöyle bi olay geldi motor kaldırımın tam sıfırında park halindeyken araba çarptı..

motorun ön çamurluğunun üstü, egzoz, koruma demiri , sağ grenaj ,sağ sakal çizilmişti.

kazadan sonra kullandığımda fark etmedim ama parçalarını değiştirdikten sonra motor hafif sekiyor ve bi anda gaz verince cızzt diye bir ses geliyor ve sadece 5-6. devir arasında yapıyor yolda giderkende boştaykende oluyor..

video ekledim bu ses hakkında lütfen yardımcı olun neden olabilir,nasıl çözülür ve motora zarar verirmi servise gitme durumum pek olmadığından gidemiyorum umarım yardımcı olursunuz

teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=HOFVkurfUgY

rebirth
25 Haziran 2015, 18:33
ses motordan mı geliyor yoksa titreşimden dolayı oluşan bir parça zırıltısı mı onu iyi tespit et.
5-6k devirler arasında ses olması o devir aralığında max tork verdiği için en çok titrediği aralıktır ondan olsa gerek, yerine oturmamış bi parça titreşimden dolayı cızırdıyor sanki, ilerde daha büyük bi problem yaratmaması için her halükarda servise gitmen gerekir

byjrsln
25 Haziran 2015, 18:52
ses motordan mı geliyor yoksa titreşimden dolayı oluşan bir parça zırıltısı mı onu iyi tespit et.
5-6k devirler arasında ses olması o devir aralığında max tork verdiği için en çok titrediği aralıktır ondan olsa gerek, yerine oturmamış bi parça titreşimden dolayı cızırdıyor sanki, ilerde daha büyük bi problem yaratmaması için her halükarda servise gitmen gerekir

yorum için tşkler bir kontrol edicem oynayan parça vb varmı ama sanki motor bloğundan geliyor veya egzoz içinden öyle garip bir olayki..

asinank
25 Haziran 2015, 19:12
Normalde orta sehpa kapalı konumda ile egzoza temas eder ve burada ses yapmasın diye egzoz ile sehpa arasında kauçuk bir parça oluyor. Kauçuk parça düşmüş olabilir. Benzer problem başıma geldi. Tekrar araya plastik bir malzeme koyarak çözdük.

Bunu kontrol etmende fayda var.

orh
25 Haziran 2015, 19:22
eksoz muhafaza demmrinin civatalarından olabilir iyi sık civatayı

Macit250
25 Haziran 2015, 19:38
Kontak anahtarının ordaki minik anahtar bana baş şüpheli gibi geldi nedense eheh

byjrsln
25 Haziran 2015, 19:43
evet arkadaşlar an itibariyle son durum :D

ön demirlere ayaklıklara egzoz demirine bütün sürtebilecek yerlere ufaktan bir geçirdim :D ve aynı anda gaza bastım ve motordan şakırt diye bir ses geldi ve stop etti nasıl oldu bende anlamadım o olay ondan sonra çalıştırdım denedim ses baya bi azaldı nerdeyse hiç duyulmayacak şekilde ama o sesi ve stop etmesini anlamadım neyse sorun şimdilik böyle çözüldü sonuçta motor titriyor çok değil ama titriyor yani o yüzden parçalar birbirine sürtebilir böylelikle olay kapanmıştır umarım bu konu böylelikle başkalarınada yardımcı olur.

herkesin yolu açık olsun. tşkler