PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : didim dönüşü istanbul yolculuğu

atillatopal9
25 Haziran 2015, 10:47
Merhabalar. iki gün önce konu açmıştım gideceğim diye, gittik geldik. konu açmaya anca fırsatımız oldu. 1 gün işe gelmeyince işler karışmıştı :)

öncelikle en baştan en sona anlatacağım.
salı sabahı saat 07:00 da sabiha gökçenden bodrum/milas a gittim. (82 TL uçak bileti )
saat 08:15de milasda olmuştum. istanbuldan kalkarken aşırı yağmur olduğundan dolayı, kalkarken rötar olacağı anons yapıldı. tabi ikinci kez bindim uçağa titreriz geçer sanıyordum. lakin hiçte öyle olmadı. havalandıktan sonra bulutların arasında hiç bir şey gözükmüyorken, bir anda uçak aşağı düşermiş gibi oldu. kaskım bagajda olmasaydı onu giyecektim korkudan o derece korktum vallahi :) hayabusadan bile daha tehlikeli... :)
her neyse vardıktan sonra 08:15 den sonra didime giden yol için havaşa bindim 25TL ye didim merkeze gittim.
gidiş bana 107 TLye bedel oldu gayet uygun bence.

vardıktan sonra, satın alacağım adamı aradım geldi. motora baktıktan sonra notere gittik satışı aldık. çadırını aldıktan sonra aydına doğru yola çıktım.
gene forumdan tanışmak istediğimiz bir arkadaşımız ile forum nicki ; Mamba09 ( batuhan ) ile aydında görüştük. kendisinin tüm konularını okumuştum yancı diye tanıyorum kendisini :) malesef onunda başına kötü bir olay gelmişti almış olduğu motordan dolayı.
onunla oturup 1 saatlik sohbetten sonra tekrardan yola çıktım, aydın>izmir>manisa>akhisar>balıkesir>bursa>yalova güzargahından geldim. tabi yolları baya baya karıştırdım sanırım. çünkü 600KM diyordu gidiş için benim yolum 800KM olmuştu. yalovadan feribot ile gebzeden doğru eve geçtim. gebzeden 20 dk sürdü evimiz..

motor çok rahattı. cbr 250r kesinlike ss değil bildiğin sport tourning. uzun yolda çok iyi, ve uzun yolda gerçek gücünü anladım.
lakin geçen ay cbrye giydirdiğim gibi şimdide giydiriyorum, çünkü acayip yaktı yav :) böyle yakan bir Motor görmedim. km de 30 kuruşumu yedi, ama çok bastım :) yol buştu otobanda 172yi gördüm, standart 150 ile geldim.

yorgunluk hiç olmadı. 800km yol da insan hiç mi yorulmaz. çok rahattı, sadece totom biraz uyuştu orası ağrımıştı. :)
plakaya dikkat çekenler olacaktır, arkadaşlar hgs kartım var lakin aydından alıp geldiğim için aktarma yapamadım. dün öğlen gidip işlerimi hallettirdim.
buda, fotoğraflar;
ATATÜRK gördük mü saygı duruşuna geçtik tabi :)
http://i.imgur.com/qy2ACqr.jpg

arkadaşlarım burda çok tatlı çıktığımı söyledi;
http://i.imgur.com/XtdYCaB.jpg

burasıda izmir ATATÜRK caddesi
http://i.imgur.com/poYvdkD.jpg

batuhan kardeşimle hatıra :)
http://i.imgur.com/PlV6fe8.jpg

http://i.imgur.com/NKfOdyu.jpg

buda aslan parçası :)

http://i.imgur.com/98F7xb5.jpg

yol boyunca çok şükür risk yaşamadım. lakin, bu güzargahtan gelecek arkadaşlar mutlaka gazete alsınlar. deri mont yetmiyor. bağrınıza bağrınıza soğuk geliyor. + kesinlikle boynunuza bir şey sarın. rüzgar oraya yerleşiyor direk.

ilker a.
25 Haziran 2015, 11:28
Bu kaçıncı motorun yahu, ben sayamıyorum artık :)

iduzen
25 Haziran 2015, 11:31
@ilker a. ben şimdiden bir sonraki motorunu merak etmeye başladım bile, adamı durduramıyoruz :)

Ezio41
25 Haziran 2015, 11:52
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :)

Apices
25 Haziran 2015, 12:15
Hayırlı olsun.

Kazasız, belasız kullanırsınız inşallah.

Her ne kadar çok bassanız da, bence fazla yakmış. İnsanın gözünü korkutuyor.:mrgreen:

Karalı
25 Haziran 2015, 12:15
Motor bahane gezmeye gidiyor

Darkcity2000
25 Haziran 2015, 12:28
resimler gorunmuyor

okan kömür
25 Haziran 2015, 12:34
Abi bi cbr250 vardı sende beğenmeyip yzf125 e mi geçmiştin cbr 125 mi vardı neyse hayırlı olsun :)

Mamba09
25 Haziran 2015, 13:02
Atilla çok keyifli birisi valla çok memnun oldum tekrardan dostum :)
Motoru getirdiğinde yağına bakayım bi dedim, "atilla bunun yağı yok, yağ ekleyelim yağ sıfır motorda baksana göstergeye dedim."
Atilla "aa motorda ses vardı ondan mıydı?" falan dedi. Sonra "atilla motoru bi dikleştirsene" dedim, ve yağ göstergesi tam tamına doldu :D
boşuna yağ masrafı açıyordum çocuğa :D

F54
25 Haziran 2015, 13:18
Hayırlı olsun
Yanlız o plaka ile yakalanırsan motoru trafikten men ederler
Bari komple sök çantada gezdir düştü dersin

fearlesboyy
25 Haziran 2015, 13:25
hayırlıu ugurlu olsun kardeşim.sürüş rahatlıgı bıle benım için trcih sebeplerı arasında ..yakıt olayı için bence mutlka bır baktır bujı hava filtresi falan çünkü aynısı bendede var 2013

GP500-1st
25 Haziran 2015, 14:12
hayirli olsun, kaca mal oldu? istanbulda fiyatlar daha sisik demekki

2011 galiba motor. 25-30 km civaridir muhtemelen.

atillatopal9
25 Haziran 2015, 14:54
herkese çok teşekkürler arkadaşlar.
resimler hala gözükmüyor mu ? gözükmüyorsa altarnatif ekleyeceğim.
arkadaşlar mesele motor değiştirmek değil aslında, hep bir bahane oluyor. bende istemiyorum değiştirmeyi. sigorta çok fahiş bir fiyat çıkıyor...
birde, aydına gitmemde ki sebep temiz bir motor olmasıydı. tabi gezmek bunun en büyük çabası. motorda uzun yolu seviyorum, elime bir daha geçmez diye korkuyorum doğrusu :)

aydından buraya ortalama 700 km yol. 180 TL yaktı. ist.a geldiğimde 1 diş vardı sadece.
ahmet abi dediğin gibi gidip baktıracağım.
ama önceden de vardı bende, 2012 modeli o da çok yakıyordu. bakalım honda ne diyecek :)

ist.da fiyatlar çok şişik ve hor kullanılmış. güvenemedim kimseye...

motoru 8750 ye aldım. + 250 de yol. 9a geldi

smokaliptus
25 Haziran 2015, 15:11
Hayırlı olsun, yakın bi tarihte ters istikamette didime gitmeyi düşünüyom. Didim istanbul kaç saat sürdü? Rüzgar durumu nasıldı? Naked makine ile gitmeyi düşünüyom.

barodi
25 Haziran 2015, 15:15
hayırlı olsun çok iyi fiyat. hava filtresine baktır belki kirlenmiştir. o yüzden fazla yakıyor olabilir.
yzf gibi konforsuz bir motosikletten cbr 250 ye geçince sana suport touring konforunu hissettirmesi normal:cherry:
gerçi cbr 250 de 800 km yol adamı pert eder! ondada fazlasıyla titreşim var ve seleside bana göre sert.
sen çok yakında sanırım 600 lüğe hızlı bir adım atacaksın alım satım işlerinde baya hızlısın.

demekki benim xj6 ya binsen yatakta seyahat ediyormuşsun gibi bir his doğacak sana:cherry:

sen gerçek suport touring motora bin bu sefer cbr 250 yi yereceksin tıpkı benim gibi:)
bende scoterdan cbr 250e geçince bu uçak diyordum çok rahat diyordum. sonrasında xj6 daki rahatlık konforu hiç bir motorda bulamadım halende devam ediyorum sürmeye.
eğer seneye sezona 600 lük düşünürseniz kesinlikle xj6 diversion f öneriyorum. 250 cc den sonraki alınabilecek risk almadan seyahat edilebilecek en iyi motordur aynı zamanda çok güven veriyor. tavsiye ederim.

atillatopal9
25 Haziran 2015, 17:13
Hayırlı olsun, yakın bi tarihte ters istikamette didime gitmeyi düşünüyom. Didim istanbul kaç saat sürdü? Rüzgar durumu nasıldı? Naked makine ile gitmeyi düşünüyom.

teşekkürler :)
rüzgar aşırı fazlaydı cbr 250 ile bile rüzgardan öldüm ben. ve yaptığım standart hız 150 idi. buna rağmen öldüm rüzgardan naked motorla zor olur, lakin sıtabil 100 ile gidiyorsanız sahil kenarları dışında sorun yaşamazsınız

hayırlı olsun çok iyi fiyat. hava filtresine baktır belki kirlenmiştir. o yüzden fazla yakıyor olabilir.
yzf gibi konforsuz bir motosikletten cbr 250 ye geçince sana suport touring konforunu hissettirmesi normal:cherry:
gerçi cbr 250 de 800 km yol adamı pert eder! ondada fazlasıyla titreşim var ve seleside bana göre sert.
sen çok yakında sanırım 600 lüğe hızlı bir adım atacaksın alım satım işlerinde baya hızlısın.

demekki benim xj6 ya binsen yatakta seyahat ediyormuşsun gibi bir his doğacak sana:cherry:

sen gerçek suport touring motora bin bu sefer cbr 250 yi yereceksin tıpkı benim gibi:)
bende scoterdan cbr 250e geçince bu uçak diyordum çok rahat diyordum. sonrasında xj6 daki rahatlık konforu hiç bir motorda bulamadım halende devam ediyorum sürmeye.
eğer seneye sezona 600 lük düşünürseniz kesinlikle xj6 diversion f öneriyorum. 250 cc den sonraki alınabilecek risk almadan seyahat edilebilecek en iyi motordur aynı zamanda çok güven veriyor. tavsiye ederim.

teşekkür ediyorum hocam,
evet titreşim çok fazla var 130dan sonra hissettiriyor. RÜZGAR+TİTREŞİM inanılmaz zor oldu. selesi oturuş vaabında yormuyor. ancak koltuk konforsuz. yani bir süre sonra "ah totom" diyoruz,ayakta yürümeye başlıyoruz :) fiyat olarak bende uygun aldığımı düşünüyorum.
xj6 aslında kafamda vardı lakin, mt07 sürdükten sonra ondan başkasını gözüm görmedi hiç. hem fiyat vaabında hemde istediğim gücü ve yakıtı karşılıyabilecek tek motor gibi gözüküyor gözüme. 3 ay sonra muhtemelen alacağım, seneye yazı beklemeye pek vaktim yok gibi :)
nasip olursa birgün sürerim xj6 yı onunda tadına bakarım almadan önce tabiki :)

Bozüyüksporl
25 Haziran 2015, 17:47
Hayırlı olsun abi, 1 senedir forumdayım sanırım 2 veya 3 kere değiştridiğini gördüm :thumleft:

barodi
25 Haziran 2015, 19:45
teşekkürler :)
rüzgar aşırı fazlaydı cbr 250 ile bile rüzgardan öldüm ben. ve yaptığım standart hız 150 idi. buna rağmen öldüm rüzgardan naked motorla zor olur, lakin sıtabil 100 ile gidiyorsanız sahil kenarları dışında sorun yaşamazsınız

teşekkür ediyorum hocam,
evet titreşim çok fazla var 130dan sonra hissettiriyor. RÜZGAR+TİTREŞİM inanılmaz zor oldu. selesi oturuş vaabında yormuyor. ancak koltuk konforsuz. yani bir süre sonra "ah totom" diyoruz,ayakta yürümeye başlıyoruz :) fiyat olarak bende uygun aldığımı düşünüyorum.
xj6 aslında kafamda vardı lakin, mt07 sürdükten sonra ondan başkasını gözüm görmedi hiç. hem fiyat vaabında hemde istediğim gücü ve yakıtı karşılıyabilecek tek motor gibi gözüküyor gözüme. 3 ay sonra muhtemelen alacağım, seneye yazı beklemeye pek vaktim yok gibi :)
nasip olursa birgün sürerim xj6 yı onunda tadına bakarım almadan önce tabiki :)

ben veririm test edersin xj6 yı almadan evvel. gezi felan olurda bir araya gelirsek.

Ahmetcan45
25 Haziran 2015, 20:13
Manisadan geçiceni bilseydim bi manisa kebabı ısmarlar bide çantana 1 kutu mesir macunu koyardım :D

F54
25 Haziran 2015, 20:30
Manisadan geçiceni bilseydim bi manisa kebabı ısmarlar bide çantana 1 kutu mesir macunu koyardım :D

Ben yakın zamanda geçeceğim Manisa'dan :D

Freye
25 Haziran 2015, 21:30
Çorap değiştirir gibi motor değiştiriyorsun hocam :mrgreen:
Hayırlı olsun.

pcmnyk
25 Haziran 2015, 23:46
daha geçen gün başka bi yerden motor almıştın. yolda polis çevirip baklavalarını alan arkadaş sen değilmiydin. :)