PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis Farı merceğim düştü

schumacher__
25 Haziran 2015, 10:12
Nasıl olduğu konusunda en ufak bir fikrim yok fakat bugün farkettim ki sis farımın birinin mercek kısmı düşmüş (cree u5) Aynı merceği nereden bulabileceğim konusunda bir fikri olan var mı?

http://imgim.com/fb_img_1432492202108.jpg

lifespeed
25 Haziran 2015, 10:53
Kendim sis farı yapmaya başladım. Dün bu mercekten aradım. İzmir gıda çarşısında hiç bulamadım. 1-2 siteye baktım. Size önereyim.
Hatfon.com veya novelcar.com

fatek95
25 Haziran 2015, 11:50
Aynı sis farı motorumu yıkadıktan sonra yanmamaya başladı. Bu mercek farların yapısını bilen kısaca bilgi verebilir mi ? İçinde ampul vs var mı ? Baya da para vermiştim direkt çöpe mi gidecek şimdi ? :salut:

burak5353
25 Haziran 2015, 12:46
aynı konu bi kere daha açılmıstı mercek düştü diye bu kadarmı kalitesiz bu sis farları

banno1957
25 Haziran 2015, 13:03
bu sis farı led , iyi sıkılmadığı için ve ya titreşimden düşmüş merceği , yenisini almanızı tavsiye ederim , adet fiyatı 50 - 60 tl civarı , bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım aynısından kullanıyorum bende

schumacher__
25 Haziran 2015, 13:40
bu sis farı led , iyi sıkılmadığı için ve ya titreşimden düşmüş merceği , yenisini almanızı tavsiye ederim , adet fiyatı 50 - 60 tl civarı , bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım aynısından kullanıyorum bende

sıkmaktan ziyade iyi yapıştırmamışlar, çok az bi silikon gördüm üzerinde. Yenisini almak kolay da mevcut olan da çalışıyor ama merceksiz bir anlamı yok. Mercek bulabilirsem sorun kalmayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Aynı sis farı motorumu yıkadıktan sonra yanmamaya başladı. Bu mercek farların yapısını bilen kısaca bilgi verebilir mi ? İçinde ampul vs var mı ? Baya da para vermiştim direkt çöpe mi gidecek şimdi ? :salut:

Farın içini resimden görüyorsun işte, ortadaki küçük sarı olan ışığı veren led. Altındaki de kontrol ünitesi.

Eğer farını çalıştırmayı başaramazsan merceğine talibim :)