PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Motor el yakar :)

MiRiM
24 Haziran 2015, 21:29
Merhabalar niyetli olanların orucunu rabbim kabul etsin konuya gelirsek başlıkta yazdığım gibi motor ile 10 dakikalık seyahat etsem bile ateş gibi oluyor bunun sebebi nedir tskler saygılar sevgiler

ARçİL
24 Haziran 2015, 21:49
motorun modeli ne

hayko5
24 Haziran 2015, 21:49
motorun nedir hocam onu söylememişsin

MiRiM
24 Haziran 2015, 21:55
Honda cgl 125

hayko5
24 Haziran 2015, 21:56
tek silindir hava soğutmalı motor eski tip blok tabi ısınır normaldir havalarda sıcak.

kordinaryus
25 Haziran 2015, 01:41
içerisi cayır cayır çünkü. içten 'yanmalı' motor. 'hava' soğutmalı motor. hava sıcak, içerisi de sıcak olunca sonuç bu :) düşük devirde kullanmaya çalış.

ogzcngdk
25 Haziran 2015, 01:45
çünkü o bir "motor" yani normal..

soğuyacak hali yok

Mehmet Turan
25 Haziran 2015, 07:10
Bende 150cc hava soğutmalı cross var. 5. viteste dip gaz gidince normal ısındığından çok daha fazla ısınıyor. Yüksek devirde uzun süre gitmemeye özen gösterin.

bassturbin
25 Haziran 2015, 11:40
Infrared kızıl ötesi ufak ısı ölçerle bloktan ısısını ölçebilirsiniz, 90 dereceye kadar normaldir ısınması, normal olması gereken sıcaklık 55 ila 85 derecedir, motoru kullanın sonra uygun bir yerde durun 10 saniye rolantide çalışsın sonra sıcaklığına bakın.

Ayrıca motorunuzun ve tüm motorların ısınması gayet normal, büyük makineler trafikte veya böyle sıcak havalarda sürekli fan açar radyatörün ısı yayılımı yetmediği için...

Karacocuk
25 Haziran 2015, 14:33
Infrared kızıl ötesi ufak ısı ölçerle bloktan ısısını ölçebilirsiniz, 90 dereceye kadar normaldir ısınması, normal olması gereken sıcaklık 55 ila 85 derecedir, motoru kullanın sonra uygun bir yerde durun 10 saniye rolantide çalışsın sonra sıcaklığına bakın.

Ayrıca motorunuzun ve tüm motorların ısınması gayet normal, büyük makineler trafikte veya böyle sıcak havalarda sürekli fan açar radyatörün ısı yayılımı yetmediği için...

Hava soğutmalı motorda 55-85 derece acık düşük değil mi? Sakın su soğutmalı motor olmasın o dediğiniz. Benim bildiğim hava soğutmalı motorların sıcaklıkları su soğutmalılara göre daha yüksek olduğundan üretilen güçleride düşük oluyor du.
Cikleyi açık unutmadınız umarım. Eğer öyle ise ana sebep o dur.

Ahmet_Tascı
25 Haziran 2015, 16:01
Merhabalar niyetli olanların orucunu rabbim kabul etsin konuya gelirsek başlıkta yazdığım gibi motor ile 10 dakikalık seyahat etsem bile ateş gibi oluyor bunun sebebi nedir tskler saygılar sevgiler

Ya havalar ne kadar sicak olursa olsun 10 dakikada bu kadar isinmamasi lazim.ben turkiyenin en sicak en nemli sehrinde yasiyorum antalya da benim motor bile arkadasin dedigi sekilde isinmiyor.sen yagini kontrol et fazlada anlamam motordan ama bana kalirsa anormal.demek ki sen bu motoru antalyada sursen alev alirsin :queen:

okican
25 Haziran 2015, 16:16
daha düşük devir, daha büyük vites iyidir.
bir de kaliteli yağ kullanmak lazım.