PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo kapağından bir parça depoya düştü

Mikuni
24 Haziran 2015, 21:25
Bajaj kronik sorunu deponun hava alamayıp stop etmesi sorunu nedeniyle kapağı söküp içindeki gresleri temizledim ve kapağı takarken kilit dili deponun içine düştü. Nasıl çıkarabilirim bunu?

JuxtaCrucem
24 Haziran 2015, 21:50
Bajaj kronik sorunu deponun hava alamayıp stop etmesi sorunu nedeniyle kapağı söküp içindeki gresleri temizledim ve kapağı takarken kilit dili deponun içine düştü. Nasıl çıkarabilirim bunu?

Benzini bi hortum yardımıyla yada artık nasıl yapabiliyorsan çekip, mahalleden 2 adam bulup ters çevireceksin motoru. Yada full su doldurabilirsin suyun taşmasıyla dışarı çıkabilir belki. (*Motora zarar verip vermeyeceği hakkında bilgim yok, aklıma gelenleri yazdım sadece.)

snappy x
24 Haziran 2015, 21:51
depoyu sök salla

ENİGMA
24 Haziran 2015, 21:53
Benzini bi hortum yardımıyla yada artık nasıl yapabiliyorsan çekip, mahalleden 2 adam bulup ters çevireceksin motoru. Yada full su doldurabilirsin suyun taşmasıyla dışarı çıkabilir belki. (*Motora zarar verip vermeyeceği hakkında bilgim yok, aklıma gelenleri yazdım sadece.)

Yok artık vinçle kaldırsın bari :)

depoyu boşalt yerinden sök ters çevir sağa sola salla çıkar

Hondolog
24 Haziran 2015, 21:55
Kalın telin ucuna mıknatıs sabitleyip içeriden alabilirsiniz.

muzoooo
24 Haziran 2015, 22:23
Kalın telin ucuna mıknatıs sabitleyip içeriden alabilirsiniz.

çok hoş,
ilk bakışta en mantıklı cevap gibi görünüyor...
ama bir sonraki soru 'mıknatısı depodan nasıl çıkaracağım?' . olabilir..:cat::king:

hayko5
24 Haziran 2015, 23:28
depoyu söktür ters çevir girdiği gibi çıkar atraksiyona gerek yok.

Naked150
24 Haziran 2015, 23:32

Motoru ters çevir ne demek yaa :pr::queen::queen:

MotorKafa
24 Haziran 2015, 23:34

Memleket nere kardeş?

hakikiteker
25 Haziran 2015, 00:09
çok hoş,
ama bir sonraki soru 'mıknatısı depodan nasıl çıkaracağım?' . olabilir..:cat::king:

Bir başka mıknatısla denemesi için tavsiye veririz. Böyle böyle en kötü ihtimalle depo fiyatı kadar mıknatıs masrafıyla sorunu illa çözeriz :mrgreen:

Hondolog
25 Haziran 2015, 00:12
çok hoş,

Yuvarlak mıknatısın ortasından bakır teli geçirip sıkıca sarıp sabitleyeceksiniz, çözüm bulamıyorsanız bari çözene sarmayın ;) mıknatısta elektron mıknatısı olmasın gari basit dandik çember mıknatıs.

Freye
25 Haziran 2015, 00:28

Bu nasıl bir fantazi anlayışıdır yav :cherry:

efendy06
25 Haziran 2015, 00:28
Nasıl olduğunu sormasın kimse, geçen hafta deponun içine buji düştü.

Benzin musluğunu kapattım. Benzin hortumunu çıkarttım. 60 cm civarı uzunlukta benzin hortumunun bir ucunu musluğa takıp diğer ucunu bidona salladım ve musluğu açtım. Benzin bitince depoyu söktüm, ters çevirdim, 2 parmağımı kapak deliğinden soktum, iki salladım buji parmaklarımın arasındayken çıkarttım bujiyi. Deponun tamamının metal olduğunu düşünürsek, mıknatıs işe yaramayabilir.

Motoru ters çevirmek aklıma gelmemişti :queen:

Mikuni
25 Haziran 2015, 00:42
İyi diyorsunuz ama bu motorun deposunun ağzından dibe doğru bir boru var ve iceriye ulaşmayı engelleniyor a.k

Hondolog
25 Haziran 2015, 00:50
O zaman yeni tip depo var sende abi sen sök depoyu accık kestir, metali al içinden, kaynakla o kestiğin yerleri sızdırmazlık kontrolü yap (çakmakla) tekrar tak kullan. Buraya kadar şakadır :) mıknatıs işe yaramıyorsa, öyle kullan be hocam, hayatın anlamı gibi soru. Bak aklıma geldi dayanamadım yine çok güçlü bir mıknatısı ipek kumaşa sarıyoruz ve yapıştırıyoruz depoya... :)

muzoooo
25 Haziran 2015, 13:17
Yuvarlak mıknatısın ortasından bakır teli geçirip sıkıca sarıp sabitleyeceksiniz, çözüm bulamıyorsanız bari çözene sarmayın ;) mıknatısta elektron mıknatısı olmasın gari basit dandik çember mıknatıs.

çözene sarmadım, bu kadar alınganlığa gerek yok, en beğendiğim cevap dedim zaten ama oluşabilecek komplikasyondan bahsettim .

Olcay Avşar
25 Haziran 2015, 13:36
ucunda mıknatıs olan kıvrak bir el aleti var servislerde, bu tür durumlarda vida vb küçük parçaları düştükleri yerlerden almak için.

bir servise ya da tamirhaneye uğrayın halletsinler.

http://www.topaloglucivata.com/images/products/izeltas-el-aletleri-5849148.jpeg

UNdocab
25 Haziran 2015, 13:56
Mıknatısla olmaz çünkü deponun kendisi de sacdan yapılma. Anında sağa sola yağışıyor iletletemiyorsun.

Benzer birşey FZ8 de oldu gecenin bi yarısı tam iş bitti topladık tası tarağı. Vida cup dedi depoya düştü.Full depo benzin 19lt
(Açık alanda yap ama kapalı alanda sakat biraz.)
Benzini 1-2 kovaya birşeye aldık.Yakıt pompasını söktük(Şamandra da olabilir fark etmez) kocaman delikten zaten elini sok al sonra. Veya o noktada nesneyi görünce mıknats olur.

JuxtaCrucem
25 Haziran 2015, 14:17
Memleket nere kardeş?

Kocaeli :)

bravetaxi
25 Haziran 2015, 14:21

su doldurma işlemi diğerine göre daha az yorucu olacak sonra güneşe koyun kurusun

tinerci
25 Haziran 2015, 15:39
Depoya su doldurmayın.

Tİme_shİft42
25 Haziran 2015, 15:40
Motoru ters çevir salla ,,

Mikuni
25 Haziran 2015, 15:43
Kapak dili tunç metal yani demir değil. Mıknatısa gelmez

bulut59
25 Haziran 2015, 15:43
hiç uğraşma deymez. motoru değiştir.

mazixxx
25 Haziran 2015, 15:49
depoyu su doldurma sakın sonra daha iflah olmaz pas yapabilir içi. en mantıklısı depoyu söküp ters çevirmek.

efendy06
25 Haziran 2015, 15:51
Yahu metal suda batar. Su doldurmakla nasıl bir çözüm bulacaksınız merak ettim.

Deponun yakıt göstergesi varsa şamandıra bağlantısını sökün, oradaki boşluk size yeter.

telike
25 Haziran 2015, 16:09
Yok artık vinçle kaldırsın bari :)

depoyu boşalt yerinden sök ters çevir sağa sola salla çıkar

bence motoru sabit tutup dünyayı ters çevirsin :D