PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial Mh drift 125

s103r
23 Haziran 2015, 18:49
Öncelikle Selamın Aleykum abılerım kardeşlerim Forumda yenıyım Yanlış yerdeyse konu affola
Mondıel Mh drıft 125 sıparış ettım Cuma elımde olacak Motor Hakkında Bılgılenmek İstıyorum
Daha önce vitesli motosıklet kullanmadım ve ilk motorum Bu motor hakkında bılgı verırımısınız
Neden mondıel dersenız elımde hazır param yoktu Olsaydı kesınlıkle honda alırdım
Taksıtle Aldım motoru Aydınlatacak arkadaşları beklıyorum

MotoGlock
23 Haziran 2015, 18:54
motoru almadan önce araştırma yapılmaz mı?

Ben yanlış biliyorum heralde, hayırlı olsun.

(Hemen sanayiden bi ustayla kanka olun derim. :) )

efendy06
23 Haziran 2015, 19:37
motoru almadan önce araştırma yapılmaz mı?

Ben yanlış biliyorum heralde, hayırlı olsun.

(Hemen sanayiden bi ustayla kanka olun derim. :) )

Sanayiden usta ile arkadaş olması harici iyiydi :cherry:

Dostum drift kullananlar memnun. Performansı iyi, kalitesi yeterli. İlginç bir şekilde 60-70 bin kmlerde olanları var gruplarda, sorunsuz biniyorlar. Kendi başlığı var, okursan faydalı olur.
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/82147-mondial-125-mh-drift-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=03_Mondial_Motosiklet&daysprune=-1

ENİGMA
23 Haziran 2015, 19:38
(Hımın sınıyıdın bı ıstıylı kınkı ılın dırım )

Alakası yok arkadaşım ben Şubatta aldım şuan 5100 km de ve girmediğim yol kalmadı yeri geliyo canını çıkarıyom yeri geliyo tın tın gidiyom.Ama her 2000 de servise götürür 2 haftada bir zincir bağımı sağını solunu yağlarım sen bakarsan o da seni üzmez...

efendy06
23 Haziran 2015, 19:53

Ortak kullanım dilinde meal alabilir miyiz :sunny:

sezgingulmez
24 Haziran 2015, 05:11
benim bundan önceki motorumdu drift benim için tek eksiği boyut olarak bana ufak gelmesiydi. atak seri güzel makine temiz kullanmaya bağlı. 125 cc satılıyor ama 135 cc aslında. ancak şunları da bil hastalıkları var kronik rahatsızlıkları oluyor bunların.
1. si her mondial de olduğu gibi benzin göstergesi bozuluyor. garantide iken yaptırırsın ama garantiden çıkınca yaptırma gene bozulacak çünkü
2. si özellikle kullanıma bağlı olarak şanzumanda 1. 2. 3. viteslerin birinde ki özellikle 2. viteste bir dişli problemi yaşıyorsun arabaların geri vites sesi gibi ses çıkartıyor motor. sorun olmuyor yaptımadan da gidiyorsun ama diğer vitesleride etkiliyor.
bunun dışında gözün yükseklerde değilse bence 125 cc cin malı motorların en iyisi drift tir güle güle kullan çok memnun kalacaksın :)

MotoGlock
24 Haziran 2015, 07:38

Kardeş ı harfiyle sorunun ne

Dodin
24 Haziran 2015, 09:25

Sizin "hemen sanayiden bi ustayla kanka olun derim" sözünüzü saçma bulup dalga geçmiş, o harfi ile yapılanı daha yaygındır :queen: :queen:

Bence haklı da, adam drift kullanıcısı sen değilsin ama forumdan duyduklarınla çinli sanayiye sık uğrar fikri taşıyorsunuz, sizin gibiler motor sahibi olmadan fikir sahibi oluyor...

s103r
24 Haziran 2015, 16:13
Motoru almadan önce biraz araştırdım Elımde hazır para olmadığı ıcın uygun geldı teşekkurler yorum ıcın

RS383
24 Haziran 2015, 16:19
Motorun aman aman bi problemi yok civatalarını somunlarını kontrol et zincirine bakım yap gider kronik sorunu ayna problemi bir süre sonra kendi kendine aşağı doğru eğiliyor bide sağdan soldan granej patlarsa hiç şaşma plastikleri kalitesiz onun dışında güzel motor titreşimi vs yok 100 km ortalama 2.5/3.5 litre yakıyor

ENİGMA
24 Haziran 2015, 21:17

İmzanı sevdim kardeş anlamışındır heralde ;)

snappy x
24 Haziran 2015, 21:58
İmzanı sevdim kardeş anlamışındır heralde ;)

yavhehe.jpg

ENİGMA
24 Haziran 2015, 22:00
yavhehe.jpg

Hayırdır farkli 2 tarayıcıdan girip modeme reset mi çakıyosun ya ip değiştirip mi giriyon foruma 2.hesabına girmeyi mi unuttun sen nerden çıktın aga ?

ENİGMA
24 Haziran 2015, 23:30
Bırakın arkadaşı bildiği şeyleri söylesin :)
Doğruları söyleyipte değişik olmak iyidir :)

turkish39
24 Haziran 2015, 23:33
Hayırlı olsun,güle güle kullanın.Bakımlarını aksatmadığınız sürece,gücünün üstünde beklentiniz olmadığı sürece,drift kullanmayanların yorumlarını tınlamadığınız sürece,mutlu mutlu kullanırsınız.

turkish39
24 Haziran 2015, 23:46
Motosikletin ne mal olduğu değil,kullanıcının ne mal olduğu önemlidir.Benim 6 yıl kullanabildiğim ve sapasağlam sattığım motoru iki yılda darmaduman eden adamı kaale almam.Ucuz diye her önüne gelen motor alırsa olacağı bu zaten.

Freye
24 Haziran 2015, 23:52
Yorumlara baktım ve dedim ki bir an önce yerimizi alalım buralar değerlene bilir :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Asıl konuya gelince formda baya kişi bu motoru kullanıyor ve çoğuda memnun önemli olan ona iyi bakmak iyi baktıktan sonra formdaki arkadaşlar gibi drift ile sizde 40.000 km devire bilirsiniz.
turkish39 bu abimizde baya kullanmışdı bu motoru.
Af edersiniz eşşğe biner gibi binerseniz büyük ihtimal 8 ay saniye sürünürsünüz.

MotoGlock
25 Haziran 2015, 00:05
Motosikletin ne mal olduğu değil,kullanıcının ne mal olduğu önemlidir.Benim 6 yıl kullanabildiğim ve sapasağlam sattığım motoru iki yılda darmaduman eden adamı kaale almam.Ucuz diye her önüne gelen motor alırsa olacağı bu zaten.

abi benim sana lafım yok önceki driftinin nasıl olduğunu ona nasıl baktıgını biliyorum. iyi aksamlar

Zuzuuw
25 Haziran 2015, 00:12
Drifte bakım yapmaya gerek yok, yağını değiştir yeter.

2 yıldır, hata 2,5 oldu eşşeğe biner gibi biniyorum. 3 çanta ve 2 kişi ile 3000 km lik turlara çıktım temmuz ayında. Eğer 100 le gidebileceksem hayatta 90 la gitmem, gazı ya tam kapatırım ya tam açarım.

Sadece yağını değiştir yeter, bu motorun şase sağlamlığı, bilyaları sağı solu kolay kolay deforme olmaz.

Parasına göre alınabilecek rakipsiz bir motor, hor kullanılmış bile olsa 150 - 200 TL ye ayağa kaldırılacak bir motor. Alan arkadaş pişman olmayacaktır.

3 tane motorun dahi olsa bir tane de bundan alıp koy kenara, canın sıkılınca dağdan aşağı yuvarlarsın. :mrgreen:

turkish39
25 Haziran 2015, 00:17
abi benim sana lafım yok önceki driftinin nasıl olduğunu ona nasıl baktıgını biliyorum. iyi aksamlar

Sıkıntı yok kardeşim,son zamanlarda neden çin mallarının çabuk dağaldığını çok iyi anladım ve bunun sebebini her yerde yazıyorum.Herkes parasına göre motor alabilir ama herkes motoruna malesef değer vermiyor.Çoğu ayağını yerden kessin,oraya buraya gitmek için,ne yağ değiştiren ne de en azından zincir yağlamaktan bi haber insanlar tanıdım.Motosiklet sahibi olmak,parasını bayılıp orda durmak değildir malesef.İlgi ister.O ilgiyi göstermeyen de hiç kusura bakmasın,burası ağlama duvarı değil.

ENİGMA
25 Haziran 2015, 00:37
Düşünce sistemimden rahatsızsan demek ki doğru yapıyorum :)
şu son yazdıklarına da acayip gülüyorum haha :D
neyse kardeşimm sen al cbr 125 güle güle bin ama bilmediğin motosiklet hakkında yorum yapıpta gülünç duruma düşme
kazasız belasız sürüşler :) :)

he konu sahibi arkadaşa tavsiyemde drift öyle bazı şeyler gibi yabana atılacak motor değil al bakımını yap arkana bakma :) :)

turkish39
25 Haziran 2015, 00:58
Arkadaşlar,lütfen birbirinizi krmayın.Motosikletlerinize ne malı olursa olsun iyi bakın yeter.

ENİGMA
25 Haziran 2015, 01:04
Arkadaşlar,lütfen birbirinizi krmayın.Motosikletlerinize ne malı olursa olsun iyi bakın yeter.

Zaten bu motoru almamda senin payın büyük abi tatmin edici yorumların vardı o zamanlar az mı okumuştum.Tekrardan sağolasın

asde06
25 Haziran 2015, 01:10
burada kimse sidik yarıştırmasın mümkünse, yaş küçüklüğünden mi kaynaklanıyor bazı forum üyelerinin başkalarına atarlanması? herkes istediği motora biner, kimi kredi çekip 10 sene borç ödeyerek alır,kimi trink parayla alır..kiminin motoru koyacak yeri yoktur gider 3-5 kuruşa çinli alır benim gibi..parayla imanın kimde olduğu belli olmaz,onun için kimse burada mal mülk tartışmasına girmesin,gençlerde çok oluyor bu, babadan aldığı harçlıkları alarak biriktirdiği parayla motor alacak adam, başkalarına akıl veriyor :D .. eskiden bu tartışmalar Mercedes için yapılırdı veya 2000 motor arabalar için..abi ya çok yakar, parçası pahalı falan..kardeşim aslan besleyen yemine katlanır..hala aynı sanayi muhabbeti dönüyor, çinliye binme, sanayiden çıkamazsın..kardeşim sen motoru devirsiz ve hor kullanırsan motor napsın? ister çinli olsun ister japon..bir de bu çinliler TR'de çok satıyor, içinde illa ki sanayiye gidecek olanı vardır.bu malı niye kötülüyosun da japon giydiricilerin avukatlığını yapıyosun? hangi japon sana 3 bin TL ye sıfır motor veriyor? kaldı ki drift mondialin en çok beğenilen modeli..

truck123
25 Haziran 2015, 01:22
Drift parasina gore iyi bi motor benimde 3 ay oldu kullanali pek sorunla karislasmadim motor yolda birakcak bi motor degil daga surdum 2 kisi 100 km dagda gezdim banamisin demedi herhangi bi sikinti cikarmadi bakimlarina goturdugunde sorun cikartcak bi motor degil