PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anlayanlara

brtcngndz
18 Haziran 2015, 02:49
Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim mondial motora sahibim ilk fırsatta elimden çıkarıcam bugün motoru çalıştırdım ve gitmeye başladım ama motor her zamankinden sakindi üstünde abart egsoz vardı o bile ötmüyodu o derece sokaktan çıkmadan gaz kestim motor stop etti ve bidaha çalışmadı naptım ne ettim yok bütün kablolarını çıkarıp silip baştan taktım motor ıkınıyor ama marş almıyor ayak marşı denedim yok onuda almıyor her gün düzenli kullanırım bu motoru sadece bi önceki gün kullanmadım mondialinde böyle bi sıkıntısı var çalıştır hayatta sıkıntı yapmaz bir gün yatır bi yerden patlak verir sizce sıkıntı nedir?

efendy06
18 Haziran 2015, 04:31
Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim mondial motora sahibim ilk fırsatta elimden çıkarıcam bugün motoru çalıştırdım ve gitmeye başladım ama motor her zamankinden sakindi üstünde abart egsoz vardı o bile ötmüyodu o derece sokaktan çıkmadan gaz kestim motor stop etti ve bidaha çalışmadı naptım ne ettim yok bütün kablolarını çıkarıp silip baştan taktım motor ıkınıyor ama marş almıyor ayak marşı denedim yok onuda almıyor her gün düzenli kullanırım bu motoru sadece bi önceki gün kullanmadım mondialinde böyle bi sıkıntısı var çalıştır hayatta sıkıntı yapmaz bir gün yatır bi yerden patlak verir sizce sıkıntı nedir?

Ben 3 ay çalıştırmadığım motoru 2. marşta çalıştırdım. Birinci marşta çalışır gibi oldu, bıraktım, sustu. Bence başka bir probleminiz vardır. Çalışan motor 1 gün çalıştırılmadı diye arıza yapmaz.

melgklay
18 Haziran 2015, 08:40
Stator'u değiştirmen gerekebilir.. Genelde statorun arasına 100 lira giriyor yolda giderken :cherry:
Aynısını bende yaşadım, yağ sızmış oraya, yenisini taktırdım..

mterayes26
18 Haziran 2015, 12:03
Statörde zaten bir miktar yağ olur, buna herşey sebep olur deneye deneye ha gayret

brtcngndz
18 Haziran 2015, 13:21
Ateşleme var car var curt var ben benzin çekmemediğini düşünüyorum çünkü daha sokaktan çıkmadan giderken stop etti