PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mobylette dip gaz yapıp bırakınca ve rölantide stop ediyor.

PDF
17 Haziran 2015, 00:18
Selamlar.

Mobylette'imi dip gaz yapıp bırakınca stop ediyor. Rölantide de stop ediyor. Sebebi ne olabilir? Karbüratör yeni temizlendi. Karbüratör üstünde tek ayar vidası var. Onunla oynuyorum ama değişen bir şey olmuyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Mengu16
17 Haziran 2015, 00:20
Yumuşakça gaz ver gaz kes stop etmesin :)

mterayes26
17 Haziran 2015, 00:46
dip gaz verince motor üst devire çıkıyor mu yoksa gaz verip hemen bırakıyormusun

PDF
17 Haziran 2015, 09:41
Yumuşakça gaz ver gaz kes stop etmesin :)

Olmaz. Stop edince vurdurması zor oluyor.:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

dip gaz verince motor üst devire çıkıyor mu yoksa gaz verip hemen bırakıyormusun

Gaz yemesi, çekişi çok güzel ama gazı sona getirince stop ediyor. Rölantide de aynı.

sezerh
17 Haziran 2015, 10:01
dip gaz yapma o zaman.
Birader zaten sen niye dip gaz yapiyonki. Ses icinmi :P

PDF
17 Haziran 2015, 10:33
dip gaz yapma o zaman.
Birader zaten sen niye dip gaz yapiyonki. Ses icinmi :P
İster dip gaz olsun ister yavaş yavaş sona getireyim gazı stop ediyor. Dip gazda stop etmesini söylememin nedeni sorunun anlaşılabilmesi içindi.

sezerh
17 Haziran 2015, 10:41
Karburator hava ayarinda sıkınti var diye dusunuyorum. Bi ustaya goturup ayarlat derim

PDF
17 Haziran 2015, 11:21
Karburator hava ayarinda sıkınti var diye dusunuyorum. Bi ustaya goturup ayarlat derim
Paragöz ustalar eski diye bakmaya tenezzül etmedikleri için kendim tamir etmek durumundayım.

mterayes26
17 Haziran 2015, 12:06
Karbüratörün şamandırasını biraz aç öyle dene istersen yani aşağı doğru kibarca yamult

PDF
17 Haziran 2015, 12:26
Karbüratörün şamandırasını biraz aç öyle dene istersen yani aşağı doğru kibarca yamult

Hocam sekman değişimi öncesine kafar normaldi ama.

mterayes26
17 Haziran 2015, 16:24
O zaman sekman takma hatası var kompresyon yetmiyor

PDF
17 Haziran 2015, 17:20
Kompresyon öncekinden daha güçlü ama öncekinde stop etmiyordu.

Naked150
17 Haziran 2015, 18:03
Benzin geliyomu baktınmı ? benzini yetiştiremiyo olabilir

mterayes26
17 Haziran 2015, 19:31
adamım kompresyon güçlüyse tek neden benzin yetişmiyor

clabber
17 Haziran 2015, 19:37
Selamlar.

Mobylette'imi dip gaz yapıp bırakınca stop ediyor. Rölantide de stop ediyor. Sebebi ne olabilir? Karbüratör yeni temizlendi. Karbüratör üstünde tek ayar vidası var. Onunla oynuyorum ama değişen bir şey olmuyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Mobylette mi o da ne ? :P

PDF
17 Haziran 2015, 23:01
adamım kompresyon güçlüyse tek neden benzin yetişmiyor

Yarın manyeto kısmına bir el atacağım. Platin ayarı yapamadığım ve yaptıramadığım için bujiyi sürekli ateşleyecek bir devre ile değiştirmiştim ateşleme bobinini. Yeni devre için rölantideyken yeterli gerilim üretilemiyor gibi.

mterayes26
17 Haziran 2015, 23:33
Ateşleme ateşlemedir , onu kurcalama . ÜStten benzin döktüm yine çalışmadı demişsin avans ile oynadın mı

PDF
17 Haziran 2015, 23:51
Manyeto kısmıyla uğraşırken platin ayarı bozulmuş. O kadar uğraştım olmadı. Patlama bile olmuyordu. Bende ek bir devre ile sürekli ateşleme yaptırıyorum. Yani bujide sürekli elektrik arkı var kesilmeden. Bu devre elektriğini manyetodan alıyor. Düşük devirde devreyi çalıştıracak gerilim çıkmıyor diye düşünüyorum.

mterayes26
18 Haziran 2015, 00:38
Manyeto kısmıyla uğraşırken platin ayarı bozulmuş. O kadar uğraştım olmadı. Patlama bile olmuyordu. Bende ek bir devre ile sürekli ateşleme yaptırıyorum. Yani bujide sürekli elektrik arkı var kesilmeden. Bu devre elektriğini manyetodan alıyor. Düşük devirde devreyi çalıştıracak gerilim çıkmıyor diye düşünüyorum.

yanlış düşünüyorsun belki piston emiş yaptı yukarı çıkıyor güm ateşleme ve zayıf patlama ;)

PDF
18 Haziran 2015, 00:44
yanlış düşünüyorsun belki piston emiş yaptı yukarı çıkıyor güm ateşleme ve zayıf patlama ;)

Tam anlayamadım.

mterayes26
18 Haziran 2015, 00:50
abi youtube bak ilgili videolaar var