PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevgili Uzman Arkadaşlarım Tiger 250 ön ve arka dişli hakkında

STEWARD26
14 Haziran 2015, 19:46
Sevgili arkadaşlar
Bugün tiger 250 arka dişlinin yamulduğunu ve kasıntı yaptığının farkına vardım.
Haliyle zincirde bırakmış kendini . Bu sebepten dolayı ön arka dişliyi ve zinciri değiştiricem.
Üstünde ön dişli 15 diş arka dişli 42 diş.
Acaba önü 16 yapsam arkayı da 4o dişli yapsam nasıl olur.? Birde zincir konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler ......

Mertcan39
14 Haziran 2015, 20:09
http://www.sprocketcalculator.com/

bu site yardımcı olacaktır dişli oynamalarınızla ilgili

Samet Ağır
14 Haziran 2015, 20:34
Memnun kalacagini dusunuyorum....

Thracian
14 Haziran 2015, 20:48
Arkadaşın eski Tiger S te dişli değişimi yapmıştık.Tiger S leri standart ön dişli zaten 15 T di onu olduğu bırakıp arka dişliyi biraz küçültmüştük.Arkadaşı görürsem bir ara kaç diş yaptığını sorarım.Sonuç gayet güzel olmuştu.Ön dişliyi 16 T takacaksanız boşluğu bir kontrol edip öyle takın derim az da olsa sürtme imkanı var.Bir de arka dişli değiştireceğiz zaman arka dişli takozlarını ve saplamalarını da değiştirmenizi öneririm.Çelik saplama yaptırıp takarsanız Tigerların kronik sorunu olan saplama kesme sorunundan da kurtulmuş olursunuz.

STEWARD26
15 Haziran 2015, 17:37
http://www.sprocketcalculator.com/

bu site yardımcı olacaktır dişli oynamalarınızla ilgili
Hızın % 12 artıp torkun % 12 düşeceğini söylüyor. % 12 hız artışı iyide tork düşüşü de fazla ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Arkadaşın eski Tiger S te dişli değişimi yapmıştık.Tiger S leri standart ön dişli zaten 15 T di onu olduğu bırakıp arka dişliyi biraz küçültmüştük.Arkadaşı görürsem bir ara kaç diş yaptığını sorarım.Sonuç gayet güzel olmuştu.Ön dişliyi 16 T takacaksanız boşluğu bir kontrol edip öyle takın derim az da olsa sürtme imkanı var.Bir de arka dişli değiştireceğiz zaman arka dişli takozlarını ve saplamalarını da değiştirmenizi öneririm.Çelik saplama yaptırıp takarsanız Tigerların kronik sorunu olan saplama kesme sorunundan da kurtulmuş olursunuz.
Sevgili arkadaşım bi ogrenip hbr verirsen ona gore sipariş edeyim.Simdiden sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Ön dişli yi 16 yapsam nasıl olur. ?