PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter kullanıcısı dostlar yardım bekliyorum

Vespaci
13 Haziran 2015, 22:55
Arkadaşlar herkese iyi aksamlar motosikletim vespa lx125 3v ie benim bi sorunum var belkide yoktur ama bu aksam arkadasimla gezerken dusuk devirlerde ara sira iceriden bisilerin surtme sesi gibi bi ses duydum hatta dusuk gazla kalkarken baya titredi hemen saga cektim sehpaya aldim ve oyle denedim bir sorun yoktu sonra yoluma devam ettim ve dusuk devirlerde kaldirarak tekrar denedim ara ara ayni sesi duydum sonrasinda eve geldim otoparkima koydugumda sehpaya tekrar aldim ve biraz gaz verdim hatta otoparkta ani kalkislar yaptim herhangi bir ses cikarmadi sonra kontagi kapattigimda hani gaz verip direk kapattigimda motorun icinde hala bisilerin dondugunu duydumsanirim kasnak ya da varyatör tam olarak bilmiyorum ama 2-3 saniye dondugunu ve sonra durdudunu farkettim sizce ciddi bir sorun olabilir mi ? Ya da ne gibi bir sorunu olabilir yagini henuz degistirmedim 3 bin km oldu ondan olabilir mi ? Simdiden tesekkurler

myagdi
13 Haziran 2015, 23:15
iki kişi ile yokuşta kalkış, yokuş yukarı hızlanma gibi kavramaya yük bindiren durumlarda böyle bir ses yapması normaldir.
düz yolda ses gelmiyorsa; ses yaptığı durumlarda birkaç saniye sonra motor hızını aldığında ses kesiliyorsa sorun yok.

Vespaci
13 Haziran 2015, 23:26
Ama daha once iki kisi bindigimde boyle bir sorun yoktu bugun basima geldi bisilerin surtme sesi hani gaz verdikten sonraki trak sesi degil az gazla surtme sesi gibi ara ara sadece bugun duydugum ses kafama cok takildi peki sehpada yuksek devirde stop ettirip bisilerin donme sesi nedir acaba ? Yani belki komik bir soru ama inanin ilk motorum ve teknik anlamda hicbisiden anlamiyorum