PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Fren Kendini Kapattı.

Yiğit_
05 Haziran 2015, 18:12
Bugün Bornova'dan Kahramanlara doğru yola çıktım zincir yağı almak için.Motorda bir tuhaflık olduğunu sezdim gitmiyor alet sürekli öksürüyor,sonra Alsancak garı önünde motorun ısı işareti yandı sağa çektim motoru boşta ileri itmeye çalıştım zor gidiyor.arka fren pedalı kitlendi sanki 1 cm ancak pay var.Elimde eldiven vardı diske bir dokun faşşşş:)diye bir ses geldi o kadar sıcaktı ki eldiven yapıştı diske elimde yandı sonra bekledim soğmasını biraz kendine geldi açıldı arka firen oradan Kahramanlarda ki ustama gittim 1 ay önce bakımda arka firen balatasını değiştirmişti fazla sıkmış pedal hidroliğini heralde gevşetti arka teker açıldı.Kendine geldi motor.

Şimdi gevşetti ama arka fireni sanki iyi tutmuyormuş gibi geldi bana boşluk var gibi hissediyorum.Motorcu bir abimiz var orda ona denettim nasıl diye gayet iyi dedi.Ben alıştığım için mi gevşek olması bana iyi gelmedi anlayamadım.Sizin tavsiyeleriniz nedir?

4Vaqrant
05 Haziran 2015, 18:15
Benim tavsiyem o ustadan koşarak uzaklaş.

Freye
05 Haziran 2015, 18:19
Böylelerine USTA demeyin hocam.Onlar daha mesleğe yani başlamış.
Zamanla alışırsın sıkıntı yapma yada sana göre çok kötü ise Başka ustaya durumu anlatıp yardım isteye bilirsin.:)

Yiğit_
05 Haziran 2015, 18:27
Aynen bir daha da gitmem zaten ona ne hallere soktu bizi.