PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radar hakkında

obarey
03 Haziran 2015, 10:08
Selam arkadaşlar, Ankarayı bilenler bilir her yerde sabit tabela radarı (82 km/s) ve sık sıkta polis araçlarını emniyet şeridine çekerek yapılan radar uygulamaları var.

Şimdi
1. sorum şu bizlerde önde plaka yok bu radarlardan bize ceza gelir mi?
2. soumda benim motorun arka plakalığı kapalı sıkıntyı yaşar mıyım?

infernox
03 Haziran 2015, 11:23
bazı Kameralar 360 derece kardeş.
Plaka kapatmaktan dolayı ceza yersin yakalanırsan.

obarey
03 Haziran 2015, 11:31
eyvallah hocam ama bu polis arabaları sonuçta sadece önden görüyor bizi onlarda sıkıntı yok sanırım. sıkıntı varsa sıkıntım var çünkü 3 4 tane:)

Zuzuuw
03 Haziran 2015, 11:54
eyvallah hocam ama bu polis arabaları sonuçta sadece önden görüyor bizi onlarda sıkıntı yok sanırım. sıkıntı varsa sıkıntım var çünkü 3 4 tane:)

pilakayı sök, topcase veya sırt çantana koy öyle gez o zaman, soran olursa düştü dersin, meşguldüm taktıramadım.

80 lira pilakayı takmamanın cezası var, radar cezası çok daha fazla.

efendy06
03 Haziran 2015, 12:22
Ankarada yaşayan biri olarak, sabit radarlar önden okuyor ama radar bölgelerinde mobeseler ile de kontrol ediliyor yani radar kamerasının okumadığı plakayı mobeseden tespit edebilirler. Ancak, ben ciddiye almıyorum o radarları, henüz ceza gelmedi.

Araçla ve ekiple eski usül radarlarda ise, çevirme noktasında motosikletini eşkal üzerine durdurup kontrol ederlerse ceza yazabilirler.

keremkrmn
03 Haziran 2015, 13:51
Benim motorum koltuk altı egsozlu ve plakası baya içerde kolay kolay gözükmüyo. Arkadaşın arabayla 155le giderken ceza yediği yerden 190la geçtim herhangiğ bi ceza gelmedi. Yinede plakanızı bi şekilde gizlemeye çalışın.