PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOtorum Calismiyor YARDIM .....

bilalefe
02 Haziran 2015, 22:16
arkadaslar motorum ilk etapta gayet normal bir sekilde calisti mecidiyekoyden bahcelievlere sakin kullanimda gelirken telefonum caldi ve saga cektim motoru kapattim. tel ile konustum sonrasinda mars a bastim fakat mars almadi. mars motoru donuyor ama mars almiyor. buyuk saskinlik yasadim ve yolun ortasinda kaldim. motorum saati sifirlandi. 00:00 gosterdi. git gide ugras ugras akunun bitmeye basladi. mars dugmesi hicbir ise yaramamaya basladi. orta sehpaya aldim ve ayak marsini denedim 15-20 kez ugrasmamamda anca calisti motor. evime kadar stop etmeden gelebildim. stop etmeden mars bastigimda koltugun altindan tik tik diye sesler geliyordu. motoru kapattim. tekrar denemeye basladim hic ses yok. ayak marsiyla denedim yaklasik 25-30 dk boyunca denedim ve calismadi motor. ne olmus olabilir.? ne yapmaliyim? problem nedir? bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum.

draggy
02 Haziran 2015, 22:36
akü sorunu

bilalefe
02 Haziran 2015, 23:15
akü sorunu

akuyu mu degistirmem gerekiyor. ?

hsk
02 Haziran 2015, 23:27
Ateşleme ekipmanlarını kontrol et.Buji piposunu söküp marşa bas ateşleme varmı bak.Sonra buji yi söküp bak kurum yapmışsa tel fırça ile temizle tak.Birde manifolta bak oralardan fazla hava alırsa da çalışmaz.

shadowmaster
02 Haziran 2015, 23:31
Şu an zaten aküyü çok yormuşsun. Sırasıyla ;
1-akü
2-buji kontrolü gerekli. yan sehpa müşiri de arıza yapmış olabilir devreyi kesiyordur, orta sehpada çalıştığına göre bir an şüphelendim ?

bilalefe
02 Haziran 2015, 23:36
yan sehpadan kaynaklanan bir problem yok bende dikkat ettim o duruma. orta sehpaya altigimda ayak marisyla calistirabildim ancak. bujiyi 2 gun once degistirmistim. komple bakim yapmistim.

kovboy03
03 Haziran 2015, 15:16
Akü kutup başın gevşek aküyü şarz et yada manuel çalıştır biraz gez şarz olsun kutup başlarına biraz gres sür ve iyice sık...

bilalefe
03 Haziran 2015, 16:16
ustaya biraktim sabah bakmis aku omrumu bitirmis diyor. yeni aku almam lazim mis. bobcat 150 scooter hangi aku almaliyim ?

ayzek
03 Haziran 2015, 17:35
bosh veya mutlu akü işini görecektir 12 v 7amper falan muhtemeldir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

http://www.n11.com/12-volt-7-amper-golden-mutlu-scoter-akusu-P16235118

erreguay
03 Haziran 2015, 18:14
Benmi yanlış okudum yoksa çalışan motorda marş mı bastınız.
Benim bildiğim marş motorunu öldüren bişidir bu. Bence bi daha motor calışırken marşa basmayın. (kişisel düşüncemdir)