PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorum calismiyor yardim...!

bilalefe
02 Haziran 2015, 22:36
arkadaslar motorum ilk etapta gayet normal bir sekilde calisti mecidiyekoyden bahcelievlere sakin kullanimda gelirken telefonum caldi ve saga cektim motoru kapattim. tel ile konustum sonrasinda mars a bastim fakat mars almadi. mars motoru donuyor ama mars almiyor. buyuk saskinlik yasadim ve yolun ortasinda kaldim. motorum saati sifirlandi. 00:00 gosterdi. git gide ugras ugras akunun bitmeye basladi. mars dugmesi hicbir ise yaramamaya basladi. orta sehpaya aldim ve ayak marsini denedim 15-20 kez ugrasmamamda anca calisti motor. evime kadar stop etmeden gelebildim. stop etmeden mars bastigimda koltugun altindan tik tik diye sesler geliyordu. motoru kapattim. tekrar denemeye basladim hic ses yok. ayak marsiyla denedim yaklasik 25-30 dk boyunca denedim ve calismadi motor. ne olmus olabilir.? ne yapmaliyim? problem nedir? bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

arkadaslar yok mu bilgisi olan ?

Zuzuuw
02 Haziran 2015, 22:53
Mars basınca tık diye ses gelip elektriği kesiyor ise Mars rolesine giden kabloda tenassizlik var demek.

Yok Mars basıyor ama calismiyorsa ateşleme veya yakıt sisteminde sorun var demek. Karbüratör bakımı ve buji bakımı yapman lazım.

asde06
02 Haziran 2015, 23:00
Zuzuuw!a katılıyor.um, benzin var mı depoda? benzin musluğunu ve jikleyi kontrol et, kablolar da temassızlık olabilir.

bilalefe
02 Haziran 2015, 23:12
an itibariyle motor u calistirmak istedigimde mars a bastigimda hic ses yok. motor calistigi zaman calisir halde marsa bastigim zaman tik tik diyor. motoruma bakim yapali 100 km olmadi. buji debriyaj yag filtlereler falan yeni degisti. depoda benzin de var. baska bir sorun var gibi ama bulamadim.

kotucocuk13
02 Haziran 2015, 23:33
aküyü bitirmişsin o yüzden tık tık diye ses geliyor sesin geldigi yere marş manyeti deniyor ama stop ettikten sonra neden çalışmadığına birşey diyemem. Ateşleme sistemini ve karbüratörü kontrol ettir derim.

hsk
02 Haziran 2015, 23:36
Motor çalışıriken neden marşa basıyorsunuz ?

bilalefe
02 Haziran 2015, 23:38
aküyü bitirmişsin o yüzden tık tık diye ses geliyor sesin geldigi yere marş manyeti deniyor ama stop ettikten sonra neden çalışmadığına birşey diyemem. Ateşleme sistemini ve karbüratörü kontrol ettir derim.

karburatorunude 3 gun once temizletmistim. oradan olabileceginide zannetmiyorum. baska biseyler olmali.

kotucocuk13
02 Haziran 2015, 23:44
karburatorunude 3 gun once temizletmistim. oradan olabileceginide zannetmiyorum. baska biseyler olmali.

Peki ya buji değişimi yaptın mı? Ve yakın zamanda 1 2 gun içinde motoru yıkadın mı? Bunların hepsi ihtimal öneri yapmaktan başka maalesef elimizden başka bir şey gelmiyor.

bilalefe
02 Haziran 2015, 23:46
Peki ya buji değişimi yaptın mı? Ve yakın zamanda 1 2 gun içinde motoru yıkadın mı? Bunların hepsi ihtimal öneri yapmaktan başka maalesef elimizden başka bir şey gelmiyor.

evet bujide degisti. motoru yaklasik 1 haftadir yikamiyorum.

kotucocuk13
02 Haziran 2015, 23:50
Ayaklık müşürü olabilir mi? acaba buda bir ihtimal tabi yoksa bir motorcuya göster derim. Arızayı motorcuda da göstermen gerek yani oraya götürdüğünde de çalışmaması lazım ki sorunu çöze bilsinler.

bilalefe
02 Haziran 2015, 23:58
motorun ayak musuru yok. yarin bi ustaya goturecegim ins nasil calistaracagim mechul. hayirlisi

Zuzuuw
03 Haziran 2015, 00:09
Kontak açıkken farlar sinyaller çalışıyor mu?

Akude bir bakalım, sağında solunda oksitlenme var mı ? Şişme var mı ?

bilalefe
03 Haziran 2015, 00:21

normalde motor calistiginda sadece farlar yaniyor. (normal olan) aku temiz gorunuyor. motor daha yeni 2000 km de .

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

normalde motor calistiginda sadece farlar yaniyor. (normal olan) aku temiz gorunuyor. motor daha yeni 2000 km de .

gobsistem
03 Haziran 2015, 01:05
büyük ihtimal sorunun aküden kaynaklanıyor daha önce başıma geldi. motora yakın zaman da herhangi bi lamba role vs. bağladınız mı?

shooter1
03 Haziran 2015, 01:16
aküyü ölçtür bakalım ne çıkacak
bir de içinde sıvılarda azalma var mı ona bak

bilalefe
03 Haziran 2015, 10:18
Kendi parklarini ve ampullerine cikarip renkli ve beyaz ampul taktim ondan olabilecegini dusunmuyorum

obarey
03 Haziran 2015, 10:22
aküden %90

bilalefe
03 Haziran 2015, 10:45
akuyu degistirip sonra yine baska bir problem cikmasin ? kesin cozumun nerden kaynaklandigini ogrenmek icin napabiliriz? konjektor den yapiyor olabilir mi ?

bektanist
03 Haziran 2015, 11:09
sigorta kutusu gibi geldi sigortaları test et aküde bitmiş olabilir kanuni servise götür.
çözerler başında beklemende fayda var yoksa faturada egzoz bilyeleri değiştirildi gibi bir ekleme görebilirsin..

bilalefe
03 Haziran 2015, 17:18
avrupa yakasinda temiz isini yapan kanuni servis biliyor musunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

hangi akuyu kac amper takmaliyim ?

gobsistem
03 Haziran 2015, 17:44
Kendi parklarini ve ampullerine cikarip renkli ve beyaz ampul taktim ondan olabilecegini dusunmuyorum

Bende sis lambası bağlamıştım ondan sonra yaşadım bu problemi sisleri söktüm sıkıntı gitti. Sen ampulleri değiştirmem diyorsan amperi yüksek bir akü ayarlamaya çalış. ;)