PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cross motor Jersey?

alpknkc
02 Haziran 2015, 21:35
Xreme max e biniyorum malum yaz geldi havalar ısındı mont büyük sıkıntı olmaya başladı 4 mevsim almıştım icligini filan çıkardım ama istanbul trafiğinde bazen terden ölüyorum. kafamda şöyle bi düşünce var full body koruma alıp üzerinede 2 beden büyük bi jersey alip giysem nasil olur aliexpressde çok uygun gelmesi 1 ayi bulur ama beklemeye değer gibi geliyor bana sizce nasıl olur?

Selçuk Keleş
03 Haziran 2015, 10:34
Xreme max e biniyorum malum yaz geldi havalar ısındı mont büyük sıkıntı olmaya başladı 4 mevsim almıştım icligini filan çıkardım ama istanbul trafiğinde bazen terden ölüyorum. kafamda şöyle bi düşünce var full body koruma alıp üzerinede 2 beden büyük bi jersey alip giysem nasil olur aliexpressde çok uygun gelmesi 1 ayi bulur ama beklemeye değer gibi geliyor bana sizce nasıl olur? İşe yarar, benim de aklımda böyle bir mevzu var.

shooter1
03 Haziran 2015, 10:38
bu yöntemi uygulayan olursa düşünceleri buradan paylaşsın çok makbule geçer

Tequ
03 Haziran 2015, 11:19
Gayet mantıklı bir dusunce.Goze de hitap ediyor aynı zamanda. Ancak 100-150 TL butce ayırabilirsen hic ali expressi bekleme derim.Turkiye'de cok guzel modeller var

Karacocuk
03 Haziran 2015, 12:01
Zırhın üstüne jersey :I bana amerikan futbolu oyuncularını anımsattı bir an :D Onun yerine şık bir zırh alsan. Bende aynen sizin dedğiniz gibi aliexpress ten zırh almıştım 70 dolara. http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Motorcycle-Body-Armor-Riding-Spine-Chest-Protective-Racing-Jacket-Gear-S-To-3XL-New/880257610.htmlüzerine jersey giyince komik oluyor çok.

Ahmanamra
03 Haziran 2015, 12:28
Valla jerseye vereceğiniz paraya ilave yapın yazlık filili bir mont ya da body armor alın daha yararlı nacizane. Rüzgar içinde yagmurluk yeterli body armor ustune emin olun daha şık olursunuz :)

alpknkc
04 Haziran 2015, 11:52
siparişi verdim aliexpressden ama şöyle bi sorun oluştu ben su an giydiğim bedene göre large verdim korumayı sonradan farkettim korumanin bedeni standart değilmiş aciklamada yazmış xxl almam lazımmış saticiya mesaj attim ama daha cevap vermedi üründe yola çıkmış bunu nasıl degistirebiliriz satıcı halledebilir mi

telike
04 Haziran 2015, 13:53
görüntü olarak çok güzel durur.. görüntü olarak.

alpknkc
04 Haziran 2015, 20:01
hangi konuda kötü olur?

peypazar43
04 Haziran 2015, 20:03
Hangisini sipariş verdiniz ?

cenkito
04 Haziran 2015, 20:06
allah göstermesin kaza anında o jersey ve armor asfaltta sürtünmeye hiç dayanmaz.

kan akacagına ter aksın der cıkarım

alpknkc
04 Haziran 2015, 20:07
http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Pro-team-GP-Mountain-Bike-Motocross-Jersey-BMX-DH-MTB-T-Shirt-Clothes-long/32248797358.html

en son resimdeki yeşilli olan

telike
04 Haziran 2015, 21:54
allah göstermesin kaza anında o jersey ve armor asfaltta sürtünmeye hiç dayanmaz.

katılıyorum bu yüzden kötü olur yoksa görüntü on numara olur

13yolcu
04 Haziran 2015, 22:16
Dostum bende de full koruma var fileli onla bile terliyorum çok sıcak oluyor havalar böyleyken bile.
üzerine jersey almayı düşündüm ama yazın giyilceğini sanmıyorum kışın zaten giyilmez kararsız kalıp fikri rafa kaldırmıştım :)

alpknkc
05 Haziran 2015, 00:03
haklısın abi ama file montta çok dayanmaz bence öyle bi durumda allah göstermesin uzun yola filan çıktığımda montum bi kenarda durur hep ama sehir içi kullanimda düşünüyorum

Tequ
05 Haziran 2015, 09:40
Abi adam body armor giyecegim dio neyin kafası bu. Body armor surtunmeye dayanmayacak ama montlar mı dayanacak ? Yapmayın allah askına.

Selçuk Keleş
05 Haziran 2015, 12:23

katılıyorum bu yüzden kötü olur yoksa görüntü on numara olur

Montun içinde de koruma var armorda da, ne farkı var ? Yazlık montlar asfalta dayanıklı mı o kadar ?

Tequ
05 Haziran 2015, 12:31
Ilaveten body armorlar vucudu sarip sarmalar korumalar siki sekilde olmasi gereken yerde olurlar. Mont icin ayni sey soz konusu bile degil.

Ahmanamra
05 Haziran 2015, 12:48
Body armorların dayanmaması belki şundan oturu olabilir.birbirleriyle olan bağlantıları surtunme karşısında bir mont kadar dayanıklı olmayabilir çunku onları sevreleyen ikincir bir katman yok. Bu yüzden hele ki dandik armorlar sadece file kısımlar ile butun oluşturdugundan surtunme anında paralanabilir. NAcizane fiktim tabi. Ama yol içöin yapılan kaliteli markalar için bu soylenemez. Ama tezinde haklısın vucuda daha iyi oturdugu için kaliteli armorlar montlara nazaran daha iyi iş çıakracaklardır eminim. Tabi yine bir deri yarış tulumunun performansını vermeyeceklerdir.

Ayrıca jersey yerine body armor daha abartı dursada goze daha guzel geliyor :) Şu anda piyasada çok guzel body armorlar var

shooter1
05 Haziran 2015, 13:01
body armor üzerine 4riders ın yazlık ceketleri nasıl olur korumasız olarak satılanlar var diye biliyorum

alpknkc
05 Haziran 2015, 13:55
mont giymek istemediğim için böyle bi yola başvurdum havalar sogudugunda da montum bi beden büyük body armor giyip uzerinede montumu giymeyi düşünüyorum hem daha sıcak tutar

cenkito
06 Haziran 2015, 01:26
full koruma montum olmadıgından

yaz sıcagında dahi mumkun oldugunca deri mont kullanıyorum cadde ve uzun yolda.

http://img35.imageshack.us/img35/3161/cenkito.jpg

armoru ise sadece arazi toz-camura gidince kullanıyorum

http://u1312.hizliresim.com/1j/u/vx3b6.jpg

Mehmet Turan
06 Haziran 2015, 04:04
Bu konu senelerdir tartışılıyor hepsine de yazıyorum asfaltta düştüğünüzde kolunuzun iç kısımları yere sürterse o fileler hemen erir çok fazla motosiklet kaza videosu izledim http://www.youtube.com/watch?v=8IeQ18xX8O0 (3.dakikadan sonra) buradaki gibi düşerseniz body armor yırtılıp koruma özelliğini kaybeder. Darbelere bağlı yaralanmaları önlese de sürüklenmeler de işe yaramaz.

alpknkc
06 Haziran 2015, 23:56
gerçekten kötü düşmüş allah göstermesin ama adamın kolunda hic bi koruma yoktu sanki

Karacocuk
08 Haziran 2015, 08:55
Asfaltta kullanılan armorlar daha farklıdır arkadaşlar birbirine karıştırmayın bunları. Onlarda boyun ve sırt korumaları ile bu korumaların birbirine bağlantıları çok sert bir malzemeden yapılıyor ve fiyatları öyle 150 200 lira değil. Binlerle anılıyor. Bu gördükleriniz enduro tarzı çarpma ve yuvarlanma önleyici armorlar, sürtünme önleyici olanlarda fermuar olmuyor mesela en basitinden, göğüs kısmı tek parça oluyor ve esnek file kullanılmıyor, sabit (elastik olmayan veya az elastik) inelastic file üzerine dikiliyor bütün korumalar. Diğer malzemeler ve benimde örnek gösterdiğim armor enduro/off-road içindir arkadaşlar. Asfaltta ilk düşüş anında belki koruma sağlar ama sürüklenme ve yuvarlanmada esnekliğinden ötürü korumalar durmaları gereken yerde duramazlar.