PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250 cc cross bi el atarsanız sevinirim..

burak.findik
01 Haziran 2015, 22:56
herkeze iyi akşamlar..2013 te extreme max ile başladıgım motosiklet hayatıma 2014 te kymco venox 250 motorumuda dahil ettim fakat agır oluşu ve hareket kabiliyetindek zayıflıgı nedeniyle chopperda umdugumu bulamadım...daha doğrusu araziden kopamadım bu sebeple venoxumu sattım şimdi x treme maxımıda satıyor ve 250 cc max 6000 tl değerinde bi motosiklet arıyorum..siz değerli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum..boyum 190 kilom 117..mümkünse çok yakmayan ama 90 veya 100 ile şehirler arası giderkende kendini yırtmicak bi motor istiorum..araziye girerim ama çok fazla teker kesmem..benimkisi dağ yuruyusu tadındadır..cevaplayan herkeze şimdiden teşekkürler..

Naked150
01 Haziran 2015, 23:15
6000 e zor kardeş bulsanda masraf çıkaracakdırsana tavsiyem para biriktir zor gelebilir başta ama sonra alışıyosun bi bakmıssın birikmiş sana honda crf lazım ömürlük motor

burak.findik
01 Haziran 2015, 23:27
crf de 10 000 be hocam az para değilki..ben süper bişey aramıyorumyazları tatlı tatlı gezdirsin kafi...

Naked150
01 Haziran 2015, 23:53
6000 tl 250 ss cross seni tatlı tatlı gezdirmez :D sıkıntı çıkarır ama inşşlh işin rast gider:rendeer:

Carbondioxid
01 Haziran 2015, 23:53
Apachi XZ 250 RM Cross/On/Off modeli plakalı , 2011 model 2013 trafik çıkış, 27 beygir, 23nm tork, 2 takıma sahip (lastik+jantlar+diskler) = Cross full takım 21 ön, 18 arka ( arka lastik yeni, tam cross ) + Süpermoto full takım 17 ön 17 inç arka ( lastikler çinko, aşınmabile yok, ancak yol tutuşta yok )

Sayaç şuan 9980 gösterip gerçek km'si 14.900'dür , dijital diskten okuyan sürat müşürü temin edilene değin bu durum oluşmuştur, şuan biri üstünde diğeri sıfır olmak üzere 2 sürat müşürü vardır.

Segmanlar değişmiştir, egzantrik zinciri değişmiştir, açılma kapanmalarda akıl edip conta yenilenmediğinden hafif yağ sızmazı var, basitçe conta değişimi ile sorun giderilir, ancak açılması için silindir segman piston set olarak değişme zamanında yapılmalıdır, bu set fiatı geçen ay seramik silindir ile beraber 650 küsür tl idi. (Temmuzza kadar satış olmaz ise, kendim yenileyip, satış fikrinden vaz geçeceğim) muayenesi temmuzda yenilenmeli, vergi borcu yok, kazası yok (13 defa yere sıfır süratte düşmekten başka, şaside yada herhangi bir yerinde milimetre yamukluk yoktur.)

Süpermoto takım için 40 honda crf arka dişlisi, cross takım için 51 büyük, ve 42 küçük 3 ayrı dişli vardır kondüsyonlar sıfırdır.

Radyatör fansız 2 adet büyük petek olup, tarafımdan manuel anahtarlı 2 adet regal raptor fan konuldu, elle açıp el ile kapanmaktadır.

Sübablar+yayları+keçeleri yenilendi.

Şasi gri olan orjinal boyası tarafımdan hafif paslanma tespit edilip ( deniz avı sonrası, 2 hafta unutup yıkanmadığından , 10 cmlik bi yerde hafif pas görülmesi üzerine) tamamen temizlenip, sprey boya ile " siyaha " boyandı, en ufak sıyrık taş çarpmasnda, 3 tlik best sprey ile kapanmaktadır.

Konfor = 50 kilometreye kadar tahammül edilebilir, sonrası toto ister " iron butt " , değilse modifiye etmek gerek, bulunduğum yerde sağlam sele modifiyeci olmadığından teşebbüs etmedim.

Performans , 34 dellorto karbüratör ile , 75 kg sürücü ile hafif eğimli yolda 160+ , ideal sürüş değeri düşük devirde son viteste (5.vites) 90 km.

Yakıt , ne kadar ekmek okdar köfte, performanslı kulanımda 5-6 litreyi bulabilir , 5. vites düşük devir, (80 km) 3.5 litre .

Uyar ise sizi taşıyabilecek tek 250cc dir, diğer markalar, spesyal değilse, ki spesyaller trafiğe çıkamaz, venoxta olduğu gibi sıkıntıdır, güç değerleri ortadadır.

Teker rulmanları 2 gün evvel tümü değişti , her 2 takımda 12 adet NSK rulman ile sıfırlandı ( geliş fiatına tanıdık vasıtası ile, 200 tl civarına maal oldu)

Cross motorda olmazsa olmaz , ayak marşıda vardır(tabii çalıştırmak tıpkı cross videolarında olduğu gibi, biraz zahmetlidir, el elektrik marşında sıkıntı yok tek marş)

Modelde görülen blok dişli yuva yarılması olmamıştır (çok şükür)

Cezası 8000.

Sinan Er
02 Haziran 2015, 00:44
Başlıkta Cross demişsin ama bu paraya marka cenaze bulabilirsin ki hiç tavsiye etmem.

Cross dışında düşüncen varsa Gt250 comet süper bi alettir. Hernekadar distribütörler tarafınfan katledilsede her yolda her türlü gideri vardır. 20.000 km kullandım.

burak.findik
02 Haziran 2015, 15:18
yuksek olmalı be hocam...tere yakın olmak çok rahatsız ediyo...str,xf iyi gibi...asyada su soğutmalı..ne bilim fena makinalar değil gibi..arkadaşımda lifan 200 ü oneriyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

eskiden baya cevap veren olurdu şimdi kimse kalmamış :D

Sinan Er
02 Haziran 2015, 23:52
yuksek olmalı be hocam...tere yakın olmak çok rahatsız ediyo...str,xf iyi gibi...asyada su soğutmalı..ne bilim fena makinalar değil gibi..arkadaşımda lifan 200 ü oneriyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Comet oldukça yüksek. Dilediğin kaldırıma rahatça çıkabilirsin.

efendy06
03 Haziran 2015, 00:01

Ben geçenlerde lastikle ilgili sordum, hala cevap bekliyorum. :)

Hocam şehir içinde biniyorsan su soğutma olması çok iyi, yok ben trafiğe girmem, yolumu uzatır geze geze giderim diyorsan eksikliğini hissetmezsin. Şişiyor diyolar ya, şişmiyor, denedim. Adam gibi yağ koyar düzgün bir devirde kullanırsan şişmiyor.

Seçerken balansöre dikkat et, bildiğim kadarı ile (net emin değilim, servisi öyle demişti) rks'nin cross modelinde balansör yokmuş, çok titriyor demişlerdi.

burak.findik
03 Haziran 2015, 02:22
hocam şişiyor yaaa...70 lede otobanda yol bitmiyor..90 la 100 le bağırmadan bayılmadan götürsün istiyorum

Selçuk Keleş
03 Haziran 2015, 10:21
herkeze iyi akşamlar..2013 te extreme max ile başladıgım motosiklet hayatıma 2014 te kymco venox 250 motorumuda dahil ettim fakat agır oluşu ve hareket kabiliyetindek zayıflıgı nedeniyle chopperda umdugumu bulamadım...daha doğrusu araziden kopamadım bu sebeple venoxumu sattım şimdi x treme maxımıda satıyor ve 250 cc max 6000 tl değerinde bi motosiklet arıyorum..siz değerli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum..boyum 190 kilom 117..mümkünse çok yakmayan ama 90 veya 100 ile şehirler arası giderkende kendini yırtmicak bi motor istiorum..araziye girerim ama çok fazla teker kesmem..benimkisi dağ yuruyusu tadındadır..cevaplayan herkeze şimdiden teşekkürler..

Sırf cc büyütmek için mi xtreme-max'ı satıyorsun ? Eğer öyleyse o bütçeyle alacağın motorların seni tatmin edeceğini sanmıyorum, CRF/KLX türü 250 cc'nin hakkını veren bir motor seni mutlu eder. Belki WR125X?

Karacocuk
03 Haziran 2015, 11:53
O fiyata çinli makinalar var. Usturuklu kullanırsan sıkıntı yaratmaz. Salcano ve Yuki de 250 likler var hava soğutmalı, birde RKS nin var oda iyi bir makina ama yolda o lastiklerle nasıl olur tahmin edersin. Öncelikle nerede gezecen ona karar ver. Yolda ise ona göre makina alacan, arazi ise ona göre. Bunun ortası bu fiyata yok. Param var desen çak bi 350 Freeride bak dalgana derdim ama oda yok.

efendy06
03 Haziran 2015, 12:38
hocam şişiyor yaaa...70 lede otobanda yol bitmiyor..90 la 100 le bağırmadan bayılmadan götürsün istiyorum

Yok hocam ya, xtreme maxı bilmiyorum da benim vulture 90 sabit ile şişme yapmıyor. 100 sabit ile birbuçuk-iki saatte bir 10 dk sigara molası veriyorum.

naug_hty
03 Haziran 2015, 13:30
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yuki-ogretmenden-izci-cross-211889497/detay
bu fiyata gözü kapalı alınacak dayanıklı ve torklu bir motor .
ben bir KLX kullanıcısı olarak size KLX önermek isterdim ancak herşey imkan meselesi .linkteki motor gurup arkadaşımızındır. 2014 te sıfır aldı ve pek az kullandı şimdi cc yükseltmeyi yada crf klx almayı düşünüyor.

burak.findik
03 Haziran 2015, 23:29
onuda araştırdımda ağırlıktan dolayı byağı hantal diyorlar...parçada sıkıntıymış..

Darkcity2000
04 Haziran 2015, 07:57
kuba str 250 ye bakabilirsin yorumlar olumluydu yanlış hatırlamıyorsam

naug_hty
04 Haziran 2015, 08:57
onuda araştırdımda ağırlıktan dolayı byağı hantal diyorlar...parçada sıkıntıymış..

yuki mi
parçaları çok komik rakamlarda satılıyor

burak.findik
04 Haziran 2015, 23:23
iyide bulunuyormu...mersinde x trme max ın hiçbi parçası bir haftadan önce elinize geçmiyo yani..oda ucuz ama yok...

naug_hty
05 Haziran 2015, 11:28
iyide bulunuyormu...mersinde x trme max ın hiçbi parçası bir haftadan önce elinize geçmiyo yani..oda ucuz ama yok...

valla burak kardeş bizim arkadaşa gaz teli gerekti 3 günde geldi(10 lira) ki aslında gerek bile yoktu biz ona bir iç halat taktık mis gibi oldu. illede orjinal olsun dedi diye sipariş ettik
onun dışında alacağın marka ne olursa olsun bazı parçalarını anında temin edemiyorsun minimum 3 maksimum 1 hafta sürüyor.
işin çok zor aklı veren çok bilen de söylüyor bilmeyende herkesin bildiği kendine doğru ooo sen yanmışsın be kardeşim :P

Mertcan39
05 Haziran 2015, 11:33
Asya 250 cross u inceledim sahibinle görüştüm drifti yağ değişimine götürdüğümde motor çok fazla titriyor sinyaller vs sallanıyor gaz verince sahibine memnunmusun diye sorduğumda he memnunum servisten çıktığım yok dedi bloktan yağ kaçırmış yan ayaklık ters takılmış dedi durup dururken motor devrilmiş radyatörden su kaçırıyordu bu geldiğindede motor boğuluyordu ve motor daha ilk yağ değişimine gelmemiş 491 m de :) yani tavsiye etmiyor

Aldebaran
05 Haziran 2015, 18:28
Kadırga alabilirsiniz. Her yol şartında kullandım. En uzun tek seferde 400km yaptım, 200km de mola vererek. Servisini zor bulursunuz yerinize gore ama parçalarının uyumlu olarak her yerden yada en kotu firmanın bursa merkezinden temin edersiniz. Biraz araştırın, bir çok yazımı bulursunuz.

cbr1907
05 Haziran 2015, 19:16
Motoran xf-250 bakın biraz ben satmayı düşünüyorum.

burak.findik
05 Haziran 2015, 22:16
Xf 15 beygir olan değilmi hocam?..onun yerine 19 luk xv daha mantıklı geliyor bana..uzun yola gitcem 90 la 100 le kasmasın bağırmasın..tamam rampada illa devir düşecek ama birden bayılmasın istiyorum..sizce çok şeymi istiyorum???..benim arabam ford fusion 1.6 arabam otobanda 3.5 şehir içi 4.5 lt yakıyon100 km de..arabamdan fazla yakmasada iyi olur..😃..bide son bişey sorucam hiç plakalı iki zamanlı yokmu?.arkadaşım 125 likler çok fazla yakmaz diyo kullananlar..tamam uzun yola gelmez ama arazidenxtreme yi tokatlar diyolar ne kadar doğru bilmiyorum tabi.

cenkito
05 Haziran 2015, 22:33
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-adana-da-arazide-kendinizi-guvende-hissedeceginiz-cros-motor-214915347/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-adana-da-arazide-kendinizi-guvende-hissedeceginiz-cros-motor-214915347/detay

burak.findik
06 Haziran 2015, 22:30
Hocam bilmediğimden soruyorum yakıt nasıl bunların?..100 km nin uzun yolda maliyeti ne olur bize