PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskim yere dustu

CxAnKACx
01 Haziran 2015, 20:36
Abilerim ablalarim selam,
Cevabi az cok biliyorum ama sizden de duymak istedim.
Kaskim gogus mesafesinden, dusmeden once ayakla 'carptirilarak' betona dustu yaninda cizik var.(siyah kaskti beyaz cizik olustu). Bu arada paranoya mi bilmiyorum ama dustugunden beri icinden citi cutu sesler geliyo daha once gelmezdi. Allaha emanet mi gidiyorum yoksa kask kazada islevini yerine getirir mi?
(Kask: 2014 cikisli Shark S600)

Zell
01 Haziran 2015, 20:42
Duyduğunuz sesler darbeden dolayı vizörü tutan yay gibi ufak bi parçanın ya da hava alan kısımların içindeki bi kırılmadan olabilir.
Çatır çutur sesler çıkararak şeklinin bozulacağını sanmam.

ccc67
01 Haziran 2015, 20:54
Alışırsınız düşmesine :) genelde değiştirin diyorlar

yavuzk2004
01 Haziran 2015, 21:12
Dustukten sonra kaski yanlardan sikistirdiginda catir citir ses geliyorsa icinde kilcak catlaklar olusmus olabilir. Yada bağlantı parçaları olabılır. Bağlantı parçalarından gelmıyorsa değişmekte fayda var.

CxAnKACx
01 Haziran 2015, 21:25
Catir citir degil de gicir gucur geliyo, yarin aldigim yere sormaya goturiyim en iyisi tesekkur ederim hepinize cevaplariniz icin. Tekeriniz duz bassin :)

cetinizm
01 Haziran 2015, 21:29
vizörü yay mı tutuyormuş?

BatuhanK
01 Haziran 2015, 21:40
hemen o kaskı yerden alıp kafanıza takın :) sesler için ise havalandırma kanallarına falan bakın oralar kendini salmış veya kırılmış olabilir. Vizörü bağlantılarına da bakın

CxAnKACx
01 Haziran 2015, 21:48

Dogrudur hocam yukari kaldirinca asagi dusmesini yay engelliyo.

@BatuhanK tesekkur ederim ilginize sanirim sesler benim paranoyam ama tekrar kontrol edicem:)

Zell
01 Haziran 2015, 22:05

Shark s700 kaskım. Arkadasınkiyle benzerdir herhalde. Vizörü tutan ufak tırnağı yay itekliyor.