PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Satışı yoktur"

Sepya
01 Haziran 2015, 18:31
Satışı yoktur yazısını 2.el motorlarda çok denk geliyorum nedir bu sıkıntı çıkarır mı?

Bkz: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-pistcilere-ozel-2011-honda-600rr-212523575/detay

Yiğit_
01 Haziran 2015, 18:34
sokağa çıkmaz demiş plaka çıkattırsak far filan koyup grenajları değiştirsek trafiğe çıkmaz mı?

Sepya
01 Haziran 2015, 18:37
Ben konuştum "Motor orijinal haline çevirilse sinyalinden cıvatasına kadar çıkamaz mı?" diye sordum. Sinirli bir abimize denk geldim sanırım "Trafiğe çıkmak yok!" Dedi. Ünlemde vardı yani :)

Yiğit_
01 Haziran 2015, 18:40
Ben konuştum "Motor orijinal haline çevirilse sinyalinden cıvatasına kadar çıkamaz mı?" diye sordum. Sinirli bir abimize denk geldim sanırım "Trafiğe çıkmak yok!" Dedi. Ünlemde vardı yani :)

Bende onu soruyorum niye çıkmıyo trafiğe ırzına mı geçecekler motorun:mrgreen:

Sepya
01 Haziran 2015, 18:42
Hadi bu haliyle anlarım. Işığı vs yok ama orijinal halinde sıkıntı ne çıkabilir?

Mengu16
01 Haziran 2015, 18:45
Satışı yoktur yazısını 2.el motorlarda çok denk geliyorum nedir bu sıkıntı çıkarır mı?

Bkz: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-pistcilere-ozel-2011-honda-600rr-212523575/detay
Araç en başından off-road olarak satın alınmış yani ÖTV'si ödenmemiş, trafik kaydı yapılmamış. Haliyle böyle bi motorun satışı olmaz sadece parayı verirsin malı götürürsün, belki basit bi satış sözleşmesi yapılır. Trafik tescili olup da satış olmadan en altından satılan motordan ise tamamen uzak durun.

Sepya
01 Haziran 2015, 18:45
Bu kayıt masraflarını ödeyerek kendimiz yaptırabilir miyiz?

Mengu16
01 Haziran 2015, 18:47
Bu kayıt masraflarını ödeyerek kendimiz yaptırabilir miyiz?
Evraklarını bulursan olur ama motorun ÖTV'sini ödemen lazım 3-5 bin lira tutar o da heralde.

Sepya
01 Haziran 2015, 18:48
O fiyata Cbr 600 rr 2011 almak mı yoksa bunu mu almak mantıklı sizce?

Mengu16
01 Haziran 2015, 18:50
O fiyata Cbr 600 rr 2011 almak mı yoksa bunu mu almak mantıklı sizce?
Trafiğe çıkmaya uygun bi motor daha iyidir tabi. İlanda Plaka ruhsat vardır satış yoktur yazıyor şimdi gördüm bence satıcının kafası karışmış. Plaka ve ruhsatı yoktur bu motorun.

Yiğit_
01 Haziran 2015, 18:52
Evraklarını bulursan olur ama motorun ÖTV'sini ödemen lazım 3-5 bin lira tutar o da heralde.

4 bin ötv,3 bin grenaj filan 20 bini bulur

Sepya
01 Haziran 2015, 18:52
Bende tam onu diyecektim flood olmasın diye soramadım. Bende anlamadım olayı dur bir daha yazıp küfür yiyeyim

Zuzuuw
01 Haziran 2015, 18:55
Trafiğe çıkmaya uygun bi motor daha iyidir tabi. İlanda Plaka ruhsat vardır satış yoktur yazıyor şimdi gördüm bence satıcının kafası karışmış. Plaka ve ruhsatı yoktur bu motorun.

Plaka ruhsat var ama satış yok demek ne demek lan :mrgreen:

2 gün sonra elinizden aldırırım mı demek acaba ?

Sepya
01 Haziran 2015, 18:56
Parayı alıp basarım çalıntı ilanını sizde ortada g't gibi kalırsınız diyor işte. Acaba icra falan mı var üzerinde

Yiğit_
01 Haziran 2015, 18:57
O bu değilde şu ötv zıkkımı olmasa motoru bu fiyattan alıcaz ona yanıyom.

Mengu16
01 Haziran 2015, 18:58
Parayı ver az oyna motorumu özlersem geri alırım diyo heralde :mrgreen: Plaka ruhsatı varsa satışsız almak olmaz.

Sepya
01 Haziran 2015, 19:00
Parayı verip götürcen sanırım. Motor araba kiralarken bile daha çok prosedür var.

hakanens
01 Haziran 2015, 19:34
Al bi dene o zaman. Madem satışı yoksa sende para vermeden al bi şöyle kullan. İsteyince geri götürürsün

Sepya
01 Haziran 2015, 19:49
:Ddd Param olsa alırım da neyse

shooter1
01 Haziran 2015, 21:38
plaka ruhsat var ama satış olmaması, motosikletin ölen birine ait olması değil mi misal jawalar çoğunlukla böyle

Zuzuuw
01 Haziran 2015, 22:16
plaka ruhsat var ama satış olmaması, motosikletin ölen birine ait olması değil mi misal jawalar çoğunlukla böyle

Ölen kişinin kalanları veraset ilamı çıkartıp malı üstüne alabilir. Bu motorda bir pislik var ki eleman satışa yanaşmıyor, uğraşmaya değmez böyle işlerle.

movibiker
01 Haziran 2015, 23:16
motorun üstünde bir dünya icra vardır,adamda grenajını değiştirip pist versiyonu gibisinden satıyor,muhtemelen motor ve şasi numaralarıda üstünden kazınmıştır.bende hayatımda ilk defa böyle bir ilan gördüm ama senaryo böyledir büyük ihtimal,borcu vardır o yüzden satamıyor,çünkü plaka ruhsat var diyor,demek ki ötvsi kdvsi falan ödenmiş motorun.

pcmnyk
01 Haziran 2015, 23:17
Öyle sey olurmu arkadaslar motorda bi maldir.sahibi olurse mal miras yoluyla mirascilarina gecer. Plakali ve plakasiz diye ikiye ayrilir araclar. Plakasiz olanlar dagda bayirda koyde kullanilir bu araclarda trafige cikmasi yasaktir. Zaten uzerinde sinyal stop lambasi gibi cihazlar bulunmaz eglence amacli kullanilir genellik

Plakali olanlar trafikte kullanilabilir. Ulasim amacli kullanilir.trafikte kayitli olupta satisi verilmeyen aracin mutlaka bi kusuru vardir ki verilemiyor. Alirsaniz olurda polis baglarsa motorun ustune su icin.geri alamassiniz. Zaten ruhsatta sizin adiniz yoksa devlet gozunde o arac size ait degildir. Oyuncak gibi alirlar elinizden. Kisacasi basiniza bela almak istemiyosaniz bulasmayin.

initial-D
02 Haziran 2015, 13:14
ötv si ödenmemiş-plaka ruhsatı yok
çalıntı-plaka ruhsatı yok
hacizli-plaka ruhsat var ama borcundan dolayı satılamıyor

gibi şeyler

Oldjack
02 Haziran 2015, 21:15
araçta haciz olunca böyle bir durum oluyor galiba. E bu motora yolda binemezsin pistte süremezsin. Yedek parça olarak mı alcan.

Sepya
02 Haziran 2015, 21:32
Plaka ruhsat var. Pist motoru diyor. Sordum cevap vermedi demek ki var bi sıkıntı

okican
02 Haziran 2015, 23:05
not. Satiş neden yok trafige cikabilirmiyiz gibi saçma sorular sormayiniz

Bu bölüm bomba olmuş :)

Sinan Er
02 Haziran 2015, 23:08
Adamın anlatmak istediği şey. Konuya hakim değilsiniz beni oyalamayın uğraştırmayın.

Oraya kısa birşeyler yazsa belki daha farklı olacak.

tahsins
02 Haziran 2015, 23:38
ilanın altına notu çakmış adam..
"not. Satiş neden yok trafige cikabilirmiyiz gibi saçma sorular sormayiniz"

Sepya
03 Haziran 2015, 00:59
Pist motoruysa neden ruhsat plaka var? Ruhsat plaka varsa neden trafik yok? Trafik yoksa neden satışı yok? Kafamda deli sorular

shooter1
03 Haziran 2015, 01:13
Ölen kişinin kalanları veraset ilamı çıkartıp malı üstüne alabilir. Bu motorda bir pislik var ki eleman satışa yanaşmıyor, uğraşmaya değmez böyle işlerle.
pekala kuşak atlamışsa yine veraset işlemi olur mu misal dedesine ait varislerden de ölen var diyelim yine de alınıyor mu yoksa çok uğraştırır mı