PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksoz deldirmek

cemo5565
01 Haziran 2015, 17:31
Merhabalar motorumun sesini daha çok güzelleştirmek adına egsoz değiştirmek istiyordum . fakat orjinalini bozmamak için deldirmeye karar verdim. nerden delince nasıl ses değişir daha mı kötü olur nasıl olur hiç bilmiyorum . deldiren yada bu konu hakkında birşeyler bilen varsa yazabilirse cok memnun olurum . iyi günler:)

Berkec.
01 Haziran 2015, 18:01
Egzozun içini boşaltmak değil mi o :silent: deldirmeyi ilk defa duyuyorum

Sepya
01 Haziran 2015, 18:11
Egzoz çıkışın çevresine aç bro. Hani orjinal egzozlarda altta ufak delik olur. Normal egzoz deliğiyle o ufak delik arasına açabilirsin. Benim arkadaşın egzozunda var gidince çekeyim fotosunu

cemo5565
01 Haziran 2015, 18:21
Egzoz çıkışın çevresine aç bro. Hani orjinal egzozlarda altta ufak delik olur. Normal egzoz deliğiyle o ufak delik arasına açabilirsin. Benim arkadaşın egzozunda var gidince çekeyim fotosunu

Arkadaşının motorunun sesi nasıl oldu ne gibi değişikler oldu söylersen cok güzel olur :D

Sepya
01 Haziran 2015, 18:25
Biraz apaçivari ama güzel bir sesi var. Şahsen ben karşıyım bu duruma.

cemo5565
01 Haziran 2015, 18:33
Biraz apaçivari ama güzel bir sesi var. Şahsen ben karşıyım bu duruma.

Neden karşısınız ? zarar mı veriyor motora yoksa sadece apaçilik oldugu içinmi . unutmayın trafikte farkımıza varmaları için ses çıkarmalıyız her dakika kornaya basmak yerine

GYNK14
01 Haziran 2015, 18:35
Ben deldim kotu olmadi guzel tatli sesi oldu cikis deligin etrafindan civiyle deldim 5 dk is

Sepya
01 Haziran 2015, 18:35
Benim karşı olduğum olay akşam vakitleri veyahut her vakit ara sokaklarda caddelerde caaar caar bağırtan bir apaçi nesli oluşmasın diye. Onun yerine tok bir sesli egzoz kullanabilirsin. Ha ben bunu farkıma varmaları için yapıyorum diyorsan "yeterli ölçüde" delirmek mantıklıdır

cemo5565
01 Haziran 2015, 18:39
Ben deldim kotu olmadi guzel tatli sesi oldu cikis deligin etrafindan civiyle deldim 5 dk is

Kaç tane deldiniz sorması ayıp :D biraz tuhaf oldu ama

Sepya
01 Haziran 2015, 18:40
Çivi değilde uzun bir çubukla deliyordu bneim arkadaşlar. Şaşırdım bak buna

cemo5565
01 Haziran 2015, 18:41
Benim karşı olduğum olay akşam vakitleri veyahut her vakit ara sokaklarda caddelerde caaar caar bağırtan bir apaçi nesli oluşmasın diye. Onun yerine tok bir sesli egzoz kullanabilirsin. Ha ben bunu farkıma varmaları için yapıyorum diyorsan "yeterli ölçüde" delirmek mantıklıdır

Moturum yüksek devirlerde vibrasyon sorunu oldugu için pek bağırtıcagımı sanmıyorum çünkü rahatsızlık veriyor :(