PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dolandırılmamak adına bı yardım edermısınız ?

Deniz Alp
01 Haziran 2015, 03:06
S.A herkese cumleten ıyı geceler bılgısı olan veya goruslerını benımle paylasabılecek kısıler yardım edersenız cok sevınırım
yarın lınkını paylasacagım motoru kısmetse almayı dusunuyorum ama yamahalardan anlamam bıraz fıkır verebılırmısınız ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yzf-r125-sikintisiz-bol-ekstrali-yeni-baslayanlar-icin-ideal-214441040/detay

herkese tesekkurler sımdıden

Anıl Polat
01 Haziran 2015, 03:19
O ilana baktım ben telefonda görüştüm 6.000 e bırakacağını söyledi
125 lik bi motora göre km si çok ciddi durumda bence öncelikle onun farkında olmalısın ve kasada da cok hasar var.
Ufak motorlarda km önemli,çok zorlanıyor makinalar ve benim gibi acemilerin elinde oluyor :)

Deniz Alp
01 Haziran 2015, 03:22
kısaca vaktını bosa harcama mı dıyosun :S

Yiğit_
01 Haziran 2015, 03:26
S.A herkese cumleten ıyı geceler bılgısı olan veya goruslerını benımle paylasabılecek kısıler yardım edersenız cok sevınırım
yarın lınkını paylasacagım motoru kısmetse almayı dusunuyorum ama yamahalardan anlamam bıraz fıkır verebılırmısınız ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yzf-r125-sikintisiz-bol-ekstrali-yeni-baslayanlar-icin-ideal-214441040/detay

Sen şimdilik idareten bir makina bul seneye benim r125'i satarım sana para biriktirirsin hem:cat:

shadowmaster
01 Haziran 2015, 03:27
33.000 km'de bir motor mutlaka güvenilir bir ustaya götürülmeli. 3.sahibiyim diyor arkadaş, önceki kullanıcıların neler yaptığı çıplak gözle anlaşılmaz. Şasi durumuna, sanzımanına mutlaka bakılması gerekiyor. Kendi bulacağın bir ustaya gerekirse bir siftah verip baktırmadan alma derim.

Deniz Alp
01 Haziran 2015, 03:30
Sen şimdilik idareten bir makina bul seneye benim r125'i satarım sana para biriktirirsin hem:cat:

seneye 125 lık kullanmayı dusunmem herhalde en az 250 lılık alırım belkıde 600 luk :)

Anıl Polat
01 Haziran 2015, 03:30
kısaca vaktını bosa harcama mı dıyosun :S

Bende ikinci el alıcam yarın kısmetse o paranın üzerine biraz daha ayarlarsan güzel makinalar var,kartalda mavi birtane vardı 9.000 tl,8600 e bırakıyor ve 4000 de makina :)

Deniz Alp
01 Haziran 2015, 03:32
33.000 km'de bir motor mutlaka güvenilir bir ustaya götürülmeli. 3.sahibiyim diyor arkadaş, önceki kullanıcıların neler yaptığı çıplak gözle anlaşılmaz. Şasi durumuna, sanzımanına mutlaka bakılması gerekiyor. Kendi bulacağın bir ustaya gerekirse bir siftah verip baktırmadan alma derim.

hocam motor kartalda bense beylıkduzunde oturuyorum orda ustası varmıdır onu bıle bılmıyorum kı onu nasıl halletcem hıc bır fıkrım yok :silent::silent:

shadowmaster
01 Haziran 2015, 03:40
hocam motor kartalda bense beylıkduzunde oturuyorum orda ustası varmıdır onu bıle bılmıyorum kı onu nasıl halletcem hıc bır fıkrım yok :silent::silent:

O zaman sana bir taktik vereyim ; satıcıya "Şirinevler'de bir tanıdık ustam var ona göstermek istiyorum" de, eğer gelmek konusunda nazlanırsa bil ki sakladığı birşeyler var demektir :)

Anıl Polat
01 Haziran 2015, 03:41
O zaman sana bir taktik vereyim ; satıcıya "Şirinevler'de bir tanıdık ustam var ona göstermek istiyorum" de, eğer gelmek konusunda nazlanırsa bil ki sakladığı birşeyler var demektir :)

Yaptım ben onu tamam dedi :)

Deniz Alp
01 Haziran 2015, 03:51
anıl arkadasımız saolsun bı kac bılgı verdı sanırım bı kac gun beklemek mantıklı bı hareket olacak

shadowmaster
01 Haziran 2015, 03:59
ikinize de bol şanslar o zaman, umarım keyif alabileceğiniz bir motora problemsiz sahip olursunuz

Tİme_shİft42
01 Haziran 2015, 04:08
Depoda karenajda çizikler var deponun fiyatı kaç lira acaba alt taraftada sürtme izlerini gördükçe moralin bozulur İstanbulda motormu kalmamış varsın 1 ay sonra olsun :)

Anıl Polat
01 Haziran 2015, 04:12
ikinize de bol şanslar o zaman, umarım keyif alabileceğiniz bir motora problemsiz sahip olursunuz
Saolun Hocam(ciddi anlamda hocam Sinema öğrencisiyim :) )

@Deniz Alp rica ederim kardeşim ama motordan önce kask,mont ekipmanlar.
Önce onlara karar ver sonra motor :)

PiyalePasa
01 Haziran 2015, 04:54
O km de bi motosikleti kesinlikle almamalısın bu bir.Km sinin düşürülmüş olma ihtimalini her zaman düşün bu iki.Düşürülmemiş olsa bile alsan geri satamazsın bu üç.Motor zaten 33 binde sen binicen 20 bin olucak 50 55 bin 10 bin km lik motosikletlere burun kıvırıyo bu millet 55 binlik 125 lik motosikleti satamazsın evladiyelik kalır bu kadar net söylüyorum.

Güzel kardeşim ille 125 lik istiyosan net hatırlamıyorum ama honda cbr 125 te 7-8 bin lira civarındaydı.E güzel kardeşim asgari ücretle işe girip 1 ay çalışıp gidip 0 motosiklet alamıyomusun canını yerim dolandırılmak istemiyosan 8000 e sıfırı dururken 6500 e emekliliği yaklaşmış motosiklet almıcaksın.Unutma en az 20 bin km de sen binicen ona 50 55 binde 125 lik motosiklet satabilirmisin bi düşün

Murat.K.
01 Haziran 2015, 07:51

Bana aynı şeyi teklif etsen ben gelmem. Ustana rica et seni Anadolu Yakasında kartal civarında birine yönlendirsin derim. Almak isteyen sensin satıcıya ayağıma gel diyeceksin, gelmezse sakladığı bir şey var diyeceksin? Ya sen bir dümen çeviriyorsan ? Ustan ile anlaştın sırf pazarlık yapmak için makineye tüüüü kaka dedirteceksen? Bak bu da komplo teorisi gibi oldu di mi? Tıpkı senin ki gibi.

Ustanı al gel ben hiç bir yere göstermem motoru diye cevap verilse haklısın derdim ama kartaldan kalk ayağıma gel ne dersin ama bunu rica olarak iletirsin. Adam ister gelir ister gelmez.

pcmnyk
01 Haziran 2015, 09:12
Ben 97 binde cinliyi sattim o km hicbisey degil sagini solunu iyi kontrol et adam temiz kullanmissa hicbisey olmaz. ama temiz kullanmissa. Sasiyi iyi kontrol et on tarafina bak motor blogunun baglanti yerlerine bak kaynak falan varmi diye kaynaklari orjinali gibi puruzsus yapamazlar hemen belli eder kendini ayaliga bak viters koluna bak .

yasdal
01 Haziran 2015, 09:56
Hah nerde bu işin müsebbibi diyordum. Buldum sizi. Arkadaş ! 2008 motor. kaç binde olacak. Neymiş 33 bin de sen de 20 bin yaparsın satamazsın elinde kalır bilmem ne. Yahu delirdiniz mi siz. Kaç bin de olmasını istiyorsun? Adam senede 10 bin yapsa tam 7 sene geçmiş üstünden ? Kaç olacak? 50 binde neden satamayacak? Senin yüzünden. Bi cacıktan anlamayan, forumlarda milleti korkutan tayfa yüzünden. Kilometreyi düşürüp motoru satan adam ne kadar düzenbazsa sen de adamın düzenbazlığına çanak tutan adam oluyorsun. Sorsan hersek şikayetçi, piyasada km düşürüyorlar, km yükselince satamıyoruz falan. Ee kim yüzünden oluyor? SENİN YÜZÜNDEN. Sen önce kafanı değiştireceksin arkadaş. Kendin adama 20 bin bineceksin diyorsun. Diğer adam 7 senede 35 yapmış. Demek ki senin hesapla 5 bin km kullanmış. Bu arkadaş da seneye 125 lik kullanmayacağım diyor. Sen 20 bin yapacağını tezahür edebiliyorsun ama eski sahibi senede 20 bin yapsa şimdi bu makina 140 binde olacaktı. Sen de anasını bellemişler motorun diye yorum yapacaktın. Bırakın bu işleri beyler. Son motorumu alalı 14 ay olmuş, aşağı yukarı 20 bin yapmışım. Neredeyse hepsi şehir içi. Tıkır tıkır maşallah. Bakımını aksatma, zamanında kullanma kılavuzunda yazanları değiştir devam et. Km si yüksekse göster bir servise, bunun 60 binde egzantiriği değişecekti, bak bakalım değişmişmi? Sübaplarda bi ses var mı? vs. diye bi ekspertiz yaptır. Sor eski sahibine, servis kayıtlarını iste, kurcala biraz. Al sonra keyfine bak. Adamlar 200 bin km de motorla dünya turuna çıkıyor. Bizim milletin kendi kendine verdiği zararı kimse vermez. Sonra giriyorsun 99 makinalar 30 binde. Kimin yüzünden SENİN !!!

Senin, senin yazıyorum, buradaki yazan arkadaşlar, direk size değil lafım. Bu konuyu okuyan bütün motorcu arkadaşlara. Kendi bacağınıza sıkıyorsunuz. Sonra yana döne bu makinayı nasıl satarım diye dertleniyorsunuz. Salın bi kardeşim. Kasmayın. Fiyatları da günden güne şişirmeyin. Motorunuz kazalı mı ? Yazın. Benim motorum kaza yaptı. Şurada yaptırdım.İsteyene servis kaydını gösteririm. Şu anda cillop gibi ama 2 bin TL ucuza satıyorum. Diyin. Bak herşey ne kadar da güzel olacak. Kimse kimseyi kandırmayacak.

Pert den çevirip Custom yaptığım İntruder M800 ü tüm geçmişini anlatarak sattığım arkadaş, sana soruyorum. Kız oğlan kız diye satarken hiç mi için sızlamaz? Ben bilmiyor muydum senin sattığın paraya sana satmayı... Teallaam. Sinirlendim bak. Önce kendinizi düzeltin. Bu sistem böyle gelmiş napalım bizde uyalım derseniz dolandırıcılığa ortak olursunuz. siz hele dik durun. Yamuk olanlar belli olsun.

Seko
01 Haziran 2015, 10:09
Ahı gitmiş vahı kalmış bir motor. Bana bedava verseler almam, binmem. Ne gerek var bu şekilde her tarafı çarpılmış motor almaya ? Alıp böyle gezmeye gönlün razıysa al, yok ben onları yaptırırım, değiştiririm diyorsan, o zaman kaza yapmamışını da aynı paraya getirirsin, hem şasisinin çarpılmadığından da emin olursun. Bunun dışında kişisel tercihtir ama YZF-R125 bana göre şekilden başka hiçbir şeyi olmayan bir motor. Bu arada satıcı arkadaşın dürüstlüğünden şüphe duymuyorum, her şeyi açık açık yazmış.

fearlesboyy
01 Haziran 2015, 10:53

hocam nacızane düşüncem o paraya 2008 alacagıma 2012 -2013 yenı kasa cbr alırım kafam rahat bınerım yzf parçalarını araştır derim.çünkü parca cok pahalı ılandakı motordada yatma vs mevcut sadece kafa grenajının 500 kusur oldugunu biliyorum.yanı yapacagın masraflarıda ekleyınce ortaya cıkan rakama 2011-212 temız yazf bulabılırsın arkadasım 2013 4000 km dekı tertemız yazf yı 8000 aldı...motyor masrafsız ıse uygun alınır yok yapacagınız masrafla pahalıya gelecekse bence boş verin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

illada yzf dıyorsanız uygun fıyata bunu alın hem km dusuk hemde modelı yuksek zaten kırık camurlugun bıle ucretsız verecekmıs
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-r125-orjinal-13-binde-214768950/detay

Vaynakh
01 Haziran 2015, 11:00
Piüfff 125 felan ama gavurda fena görüntü var be :) Choppercı adamım ama.. Beğendiriyor kendini kafir.. Acaba bende bi 250lik bişeymi alsam :)

Mengu16
01 Haziran 2015, 11:04
33 binde Yamaha alınmazmış hani japon malları çok sağlamdı 100 bin yapardı. Km'yi düşürüp mü satsın adam, bu mantıkla sahtekârlığa sebep oluyorsunuz.

efendy06
01 Haziran 2015, 12:19
Yahu plastik mi bunun motoru da 33 bin km çok olsun? 7 yıllık motor, senede 5 bin eder. Hangimiz binmiyoruz? Yağını bile değiştirmeyen kuryeler 10 bin yapıyor yamaha ybr ile, bakımları aksatılmamış motora 35 bin nedir? Velhasıl, herkes istiyor ki, biri motoru alsın, 7 sene muayeneden muayeneye binsin, 3 bin km'de toz konmamış vaziyette saklasın, sonra biz gidip yarı parasına sıfır gibi motoru alalım. İkinci el arkadaş bu, 7 yaşında ikinci el.

Not: O grenajlardaki kırıklar, ezikler, sürtmeler gördükçe moralinizi bozacaktır. Eninde sonunda o işe çare arayacaksınız. Tamirini yapıyorlar ama yinede inceleyin. Tamir edilemeyecek, değişmesi gereken parça varsa çok pahalıya gelebilir.

Anıl Polat
01 Haziran 2015, 12:24
Hah nerde bu işin müsebbibi diyordum. Buldum sizi. Arkadaş ! 2008 motor. kaç binde olacak. Neymiş 33 bin de sen de 20 bin yaparsın satamazsın elinde kalır bilmem ne. Yahu delirdiniz mi siz. Kaç bin de olmasını istiyorsun? Adam senede 10 bin yapsa tam 7 sene geçmiş üstünden ? Kaç olacak? 50 binde neden satamayacak? Senin yüzünden. Bi cacıktan anlamayan, forumlarda milleti korkutan tayfa yüzünden. Kilometreyi düşürüp motoru satan adam ne kadar düzenbazsa sen de adamın düzenbazlığına çanak tutan adam oluyorsun. Sorsan hersek şikayetçi, piyasada km düşürüyorlar, km yükselince satamıyoruz falan. Ee kim yüzünden oluyor? SENİN YÜZÜNDEN. Sen önce kafanı değiştireceksin arkadaş. Kendin adama 20 bin bineceksin diyorsun. Diğer adam 7 senede 35 yapmış. Demek ki senin hesapla 5 bin km kullanmış. Bu arkadaş da seneye 125 lik kullanmayacağım diyor. Sen 20 bin yapacağını tezahür edebiliyorsun ama eski sahibi senede 20 bin yapsa şimdi bu makina 140 binde olacaktı. Sen de anasını bellemişler motorun diye yorum yapacaktın. Bırakın bu işleri beyler. Son motorumu alalı 14 ay olmuş, aşağı yukarı 20 bin yapmışım. Neredeyse hepsi şehir içi. Tıkır tıkır maşallah. Bakımını aksatma, zamanında kullanma kılavuzunda yazanları değiştir devam et. Km si yüksekse göster bir servise, bunun 60 binde egzantiriği değişecekti, bak bakalım değişmişmi? Sübaplarda bi ses var mı? vs. diye bi ekspertiz yaptır. Sor eski sahibine, servis kayıtlarını iste, kurcala biraz. Al sonra keyfine bak. Adamlar 200 bin km de motorla dünya turuna çıkıyor. Bizim milletin kendi kendine verdiği zararı kimse vermez. Sonra giriyorsun 99 makinalar 30 binde. Kimin yüzünden SENİN !!!

Senin, senin yazıyorum, buradaki yazan arkadaşlar, direk size değil lafım. Bu konuyu okuyan bütün motorcu arkadaşlara. Kendi bacağınıza sıkıyorsunuz. Sonra yana döne bu makinayı nasıl satarım diye dertleniyorsunuz. Salın bi kardeşim. Kasmayın. Fiyatları da günden güne şişirmeyin. Motorunuz kazalı mı ? Yazın. Benim motorum kaza yaptı. Şurada yaptırdım.İsteyene servis kaydını gösteririm. Şu anda cillop gibi ama 2 bin TL ucuza satıyorum. Diyin. Bak herşey ne kadar da güzel olacak. Kimse kimseyi kandırmayacak.

Pert den çevirip Custom yaptığım İntruder M800 ü tüm geçmişini anlatarak sattığım arkadaş, sana soruyorum. Kız oğlan kız diye satarken hiç mi için sızlamaz? Ben bilmiyor muydum senin sattığın paraya sana satmayı... Teallaam. Sinirlendim bak. Önce kendinizi düzeltin. Bu sistem böyle gelmiş napalım bizde uyalım derseniz dolandırıcılığa ortak olursunuz. siz hele dik durun. Yamuk olanlar belli olsun.

Ne kadar boş sallamışsın,motorun şaftı kaymış 3 sahip değiştirmiş,başlangıc motoru oldugu için fazla fazla yıpratılmıs,adamı aradım konustum kasada da hasarlar var.
Sayın cok bilen üzerine 1000 tl koyarak daha temızlerı varken gereksiz,istediğin kadar bak sen motora.
600 cc motor degıl bu büyük ihtimal acemi ellerin kullandıgı bir motor yani fazlaca yıpratılmıs.
Adamın ılk motoru bu mu olmalı ?

metinkilic
01 Haziran 2015, 12:32
Kardeşim motoru görmeden, kontrolü yapılmadan alınıp alınmayacağına karar verilmez. Sen önce gidip motoru gör, ustaya göster. İçine sindiyse, hoşuna gittiyse, fiyatı sana uygun geldiyse al. Her şeyden önce hayırlısını istemek bence. Senin kısmetinde varsa olur, hayırsız ise olmaz zaten.

Anıl Polat
01 Haziran 2015, 12:45
Kardeşim motoru görmeden, kontrolü yapılmadan alınıp alınmayacağına karar verilmez. Sen önce gidip motoru gör, ustaya göster. İçine sindiyse, hoşuna gittiyse, fiyatı sana uygun geldiyse al. Her şeyden önce hayırlısını istemek bence. Senin kısmetinde varsa olur, hayırsız ise olmaz zaten.
Ya motorun ne oldugu belli 75 km uzaklıkta olan bi yerden bahsediyoruz,cbr 125 alınır veya daha uygun fiyata yzf yine bakılır.
Herkesin fikrini belirtmesi normal bi durum haksızda cıkabilirim ama boş boş direk olarak millete sallamanın anlamı yok.kurye motoru olmuş abicim o motor ss falan değil tipine bakın bi sonra konusalım?(Kurye motoru derken;iş için kullanılan yıpranmış motordan bahsediyorum lafın orasından konuya girecek zeka seviyelerini görüyorken baştan belirteyim)

pcmnyk
01 Haziran 2015, 12:49
Tekrar soyluyorum motorun kilometresine aldanma zaten cogunu dusuruyolar. Motorun temizligine km ile karar verilmez motorun temiz olmasina etki eden faktor bakimdir. Adam iyi bakmissa ister 300 bin gitsin farketmez dusuk ccde km cok onemli degil piston silindir sifirlarsin olur biter. Motorun tipine bak zaten iyi bakilip bakilmadigi tipinden anlasilir tertemiz duruyosa egil altina falan bak on duzene bak kablolar ne alemde. Kesilip kesilip bantlanmismi yoksa orjinali gibi soketlimi.temiz olduguna kanaat getirirseniz kullanarak asinan parcalara bakin debriyaj bitikmi lastik bitikmi zincirde gerdirme payi kalmismi disliler ne alemde bin motora tur at surtunme sesi geliyormu. Kmsine bakip is yapma adam hircin kullanir. yagsiz birakilan motor 5 kmde olsa ne yazar. Surekli tam gaz devirli kullabilip hararetli kullanilan motor 5 olsa ne yazar orasi burasi kirildiginda cirt ile tutrululan motorlar kaportasini yerine takmak icin sagindan solundan vida atilan motorlar var dikkat et.

Sinan Aksu
01 Haziran 2015, 12:53

Bu taktik tutmaz.
En azından bende tutmaz.

Pek mantıklı bi taktik değil.

Ben olsam Kartaldan Şirinevlere motor göstermeye gitmem,
Ayrıca alıp almayacağının bi garantisi de yok.
Üstelik gideceğim yerde nasıl bir ortamla karşılaşacağımı da bilmiyorum?
Hırlı mısın hırsız mısın?
Yan kesici de olabilirsin dolandırıcı da..

Böyle durumlarda tanıdıgın ve güvendigin bir ustayla motorun oldugu yere gitmen daha mantıklıdır.

imtarky
01 Haziran 2015, 12:55

Tebrik ediyorum sizi yazdıklarınızın bir çoğunada katılıyorum.

Anıl Polat
01 Haziran 2015, 12:55
Ğ
Tekrar soyluyorum motorun kilometresine aldanma zaten cogunu dusuruyolar. Motorun temizligine km ile karar verilmez motorun temiz olmasina etki eden faktor bakimdir. Adam iyi bakmissa ister 300 bin gitsin farketmez dusuk ccde km cok onemli degil piston silindir sifirlarsin olur biter. Motorun tipine bak zaten iyi bakilip bakilmadigi tipinden anlasilir tertemiz duruyosa egil altina falan bak on duzene bak kablolar ne alemde. Kesilip kesilip bantlanmismi yoksa orjinali gibi soketlimi.temiz olduguna kanaat getirirseniz kullanarak asinan parcalara bakin debriyaj bitikmi lastik bitikmi zincirde gerdirme payi kalmismi disliler ne alemde bin motora tur at surtunme sesi geliyormu. Kmsine bakip is yapma adam hircin kullanir. yagsiz birakilan motor 5 kmde olsa ne yazar. Surekli tam gaz devirli kullabilip hararetli kullanilan motor 5 olsa ne yazar orasi burasi kirildiginda cirt ile tutrululan motorlar kaportasini yerine takmak icin sagindan solundan vida atilan motorlar var dikkat et.
Bakın kendıme baslangıc motoru bakıyorum,etrafımda 600 cc ve üzeri ss kullanan 3 5 dostum var.
Ben kendımı birşey bilmez sanırken forumda ki arkadasların komik olması çok ilginç.
Yukarı da ki motor üstünden konusuyoruz km muhabetıne girmenın anlamı yok,yukarıda ki motor yeni başlayan biri için UYGUN DEĞİL!!!!!! Ötesi yok bunun.
Az kafa çalışsa 125 cc motorların baslangıc motoru oldugu ve acemi ellerde 30.000 kullanılsa bile motor sanki 70.000 km kadar zarar görmüş olabilir.(az mantıkla bakın)
Onun yerine daha baska modeller bakılabilir bu adam yeni başyacak bir adam su makinayla başlarsa motordan soğuma ihtimali yüksek onun yerıne o fiyatlara yakın temiz 125 racing modellere bakılabilir.
Yzf e görüntü için fazla para verilirken yukarıda ki motorun görüntüsü kalmamış.
7.000 tl gibi bi rakama daha temizleri var.
Konu bu kadar açık ve net kafası basana
İKİ TEKER ÜZERİNDE GİDERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREK TEK ŞEY BENCE GÜVENLİK.O MOTOR GÜVENLİ Mİ YENİ BAŞLAYAN BİRİ İÇİN ???????????

capozzz
01 Haziran 2015, 13:27
Anıl Polat, abicim sen saçmalamışsın. Başlığı açan kardeşimiz bu motor için konuyu açmış olabilir. Sakıncalar belirtilmiş zaten, ama adamın amacı motor almak. Bu durumda diğer arkadaşlar genel bilgi veriyor. Ve haklılar, motora sadece km ile değer biçilemez, önemli olan temiz kullanılıp kullanılmadığı. Bu motor belki hem km si yüksek hem temiz kullanılmamış olabilir, bu motor alınacak motor olmayabilir eyvallah. Ama adama genel olarak nelere bakması gerektiği söylenmesin mi? Adam her gördüğü ilan için ayrı ayrı başlık mı açsın? Sen niye millete atar yaptın şimdi?

Murat.K.
01 Haziran 2015, 14:11
Anıl Polat, abicim sen saçmalamışsın. Başlığı açan kardeşimiz bu motor için konuyu açmış olabilir. Sakıncalar belirtilmiş zaten, ama adamın amacı motor almak. Bu durumda diğer arkadaşlar genel bilgi veriyor. Ve haklılar, motora sadece km ile değer biçilemez, önemli olan temiz kullanılıp kullanılmadığı. Bu motor belki hem km si yüksek hem temiz kullanılmamış olabilir, bu motor alınacak motor olmayabilir eyvallah. Ama adama genel olarak nelere bakması gerektiği söylenmesin mi? Adam her gördüğü ilan için ayrı ayrı başlık mı açsın? Sen niye millete atar yaptın şimdi?

saçmamalama kısmı dışında yazdıklarınıza katılıyorum. belki arkadaş benim gibi takıntılı biri? takıntılı ise kendince mutlaka haklıdır.

birde düşmeyen motor yoktur. adam yürürken düşürmez durduğu yerde düşer. eşimin başına geldi. motoru otoparka soktuk ardından durduğu yerde devrildi, araç yıkanmış yerler ıslak... eşimde hesap edemedi motor devrildi. benimde başıma geldi, bende durduğum yerde ayağım kaldırıma denk gelince devrildim... mühim olan motorun bakımı. tıpkı arabamda yaptığım gibi motosikletlerin de çalışır/elektirikli aksamını hiç düşünmeden parçasını tamir ettirmek yerine sıfırı ile değiştiririm, canımdan daha değerli değil ya? bilmem çünkü o parça yarın öbür gün yolda canımın daha çok sıkılmasına sebep olur mu? misal aracımın triger kayışını sırf bu takıntımdan dolayı ömrü dolmadan değiştirdim. 750 lira verdim. kayış seti söküldüğünde daha 10.000 km dayanırmış bu denildi ama olsun ya kötü durumda olsa idi? motorlar içinde aynı durum söz konusudur. canına değer veren adam bakar, bakan adamın motoru yürür... grenajım çizilirse ne yapacağım? anında boyatırım çünkü o bana mutlaka batacaktır, görüntüsü beni rahatsız edecektir.

2nci el alırken sahibi ile görüşün eğer adam takıntılı ise, 3e 5e bakmadan malını korumak için uğraşıyorsa güvenin...

capozzz
01 Haziran 2015, 14:44
saçmamalama kısmı dışında yazdıklarınıza katılıyorum. belki arkadaş benim gibi takıntılı biri? takıntılı ise kendince mutlaka haklıdır.

Saçmalama kısımını şunun için yazdım; arkadaş başlık sahibi değil, ama inatla genel bilgi verenlere cevap yazmış. Cevabında da "bu motor" şunun için alınmaz, bunun için alınmaz demiş, ama adamlar genel olarak konuşuyor, "km ile ölçmeyin bakım durumuna göre karar verin" diyor bunu anlayamamış. Üstüne gitmiş "türkiye forumları" diye başlık açmış, orda "ağzı olan konuşuyor" ana fikrinde millete giydirmiş vs. Saçmalama kısmı bunun için yani :)

A.Volkan
01 Haziran 2015, 15:52

::plus1::Gökhan YAŞDAL abi güzel yorum yapmış

yasdal
02 Haziran 2015, 13:12
Ne kadar boş sallamışsın,motorun şaftı kaymış 3 sahip değiştirmiş,başlangıc motoru oldugu için fazla fazla yıpratılmıs,adamı aradım konustum kasada da hasarlar var.
Sayın cok bilen üzerine 1000 tl koyarak daha temızlerı varken gereksiz,istediğin kadar bak sen motora.
600 cc motor degıl bu büyük ihtimal acemi ellerin kullandıgı bir motor yani fazlaca yıpratılmıs.
Adamın ılk motoru bu mu olmalı ?

Yazdıklarımı zerre anlamadığını görüyorum.

Bu motor iyidir kötüdür. O belli olmaz.

Ne 3 sahip mi değiştirmiş? Hem de 7 yılda. Tüh.
Ne düşük CC li başlangıç motoru muymuş? O zaman kesin hep redline da kullanmışlardır. Her acemi stunt yapıp kalkış yarışlarına giriyo ya, olabilir.
Kasada mı hasarlıymış. Kesin uçuruma yuvarlanmıştır...

Velhasılı. Ön yargılı olmayın. Ne yapsın o arkadaş? Yaksın mı motoru? Emsallerinden ucuz fiyat teklif edin. Para sizin. Götürüp baktırın. İşinize geliyorsa alırsınız.

Keşke herkes sıfırını alsa, bu saçmalık da bitse. Ama hayat öyle bir şey değil. Milleti korkutmayın. Motor alacak adam güvendiği bir ustası ile gidecek, mümkünse servis kayıtlı alacak. Tüm geçmişini kontrol edecek. Kafasına yatıyorsa alacak. Yok öyledir yok böyledir, kahin misin arkadaş.